Skocz do zawartości
Crower

LG PC Suite | Program nie wykrywa telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Crower

Witam chciałem połączyć telefon z PC Suite ale niestety program nie wykrywa mojego Spirita (h440n). Tresowałem na 3 rożnych komputerach (windows 7 ultimate x64 i 8.1 x64) w każdym możliwym porcie USB i bez skutku. Ściągałem i instalowałem sterowniki USB ze strony LG jak i przez PC Suite i  nic. Telefon bez problemowo łączy się z PC Suit przez Wi-Fi. Słuchawka brandowana jest w sieci Play.
    Nie jest to wina kabla gdyż sprawdzałem na 3 różnych za każdym razem to samo. 
    Aktualny android 5.0.1 lollipop v10k

Ma ktoś jakiś pomysł? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CiZ

Wiesz.. ja też się borykałem z tym problemem.

Tzn. po instalacji sterowników LG USB drivers i podłączeniu kabla - telefon był widoczny, zaś po instalacji PC Suite nie...

Zrób tak:
    Zainstaluj te sterowniki: http://tool.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425

Zainstaluj LG Support Tool http://tool.lime.gdms.lge.com/client/app/LGMobileSupportTool.exe

Podłącz telefon i odpal LG Support Tool. Ja właśnie przez ten program mogłem dokonać aktualizacji do 6.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xyyy018

A ja zrobiłem tak. Podłączyłem telefon, kliknąłem "Więcej opcji USB" na telefonie (na pasku powiadomień), tam wybrałem takie trzy kropeczki i "Zainstaluj oprogramowanie PC". Zainstalowało sterowniki i pobrało LG PC Suite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crower

@@CiZ Twój sposób działa program widzi telefon wszystko ok tylko jak narazie jest komunikat że mam aktualna wersje oprogramowania itp. ale z tego co się orientuje 6.0 jest tylko od plusa wiec trzeba poczekać na play ;)

@@xyyy018 Odinstalowałem wszystko sterowniki i PC Suite zrobiłem restart kompa i zrobiłem tak jak napisałeś podłączyłem kable do telefonu, te 3 kropki i Zainstaluj oprogramowanie PC, spoko zainstalowało sterowniki, ściągnęło odnowa PC Suite ale telefonu jak nie widział tak nie widzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xyyy018

A próbowałeś... Odblokować Spirita? U mnie pokazuje się po uruchomieniu LG PC Suite na pasku powiadomień informacja, że PC Suite działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crower

U mnie na pasku powiadomień nie ma takiej informacji, jest tylko ikonka ładowania i połączenia USB 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

W ustawieniach dewelopera jest jakie połączenie ma być mtp, ptp itp. Może trzeba przestawić na mtp?

Edytowane przez asasyn1357

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xyyy018

Zauważyłem jeszcze, że w telefonie mam coś takiego jak "LG PC Suite Service", może Ty tego nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi