Skocz do zawartości
miskov257

,,Fix" na laga pulpitu dla oryginalnego TouchWiz'a

Rekomendowane odpowiedzi

Fix dla ludzi preferujących oryginalny launcher Samsunga, zirytowanych jego przycinaniem przy przełączaniu pulpitów (romy 2.3.4 z TouchWizem, na 2.3.3 przycinanie raczej nie występuje, przynajmniej u mnie).

1. robimy root'a :)

2. instalujemy Root Explorera

3. przez Root Explolera wchodzimy w system -> app

4. podmieniamy TouchWiz30Launcher.apk na ten załączony w pliku poniżej

https://rapidshare.com/files/315131830/TouchWiz30Launcher.apk

Działa tylko na deodexed romach ! Profilaktycznie na czas operacji można zainstalować jakiś alternatywny launcher jakby coś poszło nie tak

Od ręki znika problem lagującego pulpitu, wszystko działa ultrapłynnie :) Załączony powyżej TounchWiz pochodzi z Galaxy S2 Epic 4G Touch, gdzie programiści Samsunga jak widać dopracowali go wreszcie :)

Wątek na XDA - TW4 from the new GALAXY S2 EPIc TOUCH 4G - xda-developers

Edytowane przez Miskov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sleev

Jest przez ADB. Poczytaj na wiki android forum o obsłudze ADB.

Albo poproś kogoś kto się zna na skryptach do CWM o przygotowanie zipa z orginalnym TW launcherem.

Tak jak kolega niżej napisał też android commander da radę :) - masz tu link http://androidcommander.com/

W sumie dziwne że Ci nie działa - mi chodzi super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piron

Zainstaluj na PC Android Commander i przenieś kopię TW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kukisp

nie chce sobie uwalic samsunga, tzn ze jak zrobie sobie backup tych plikow, to mam usunac z samsunga ten .apk i .odex i wkleic tylko ten .apk ? czekam na szybka odpowiedz. wszystko robie za pomoca tego android commander

! i o co chodzi z tymi systemami deoxodowymi? mam rom kh3 root stock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Czyli Ty masz rom odex, więc jak to wgrasz to uwalisz sobie soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lewi87

a nie ma sposobu ktory wymaga nieco mniej penetracji w system? nie chce robic roota nie odczuwam takiej potrzeby poki co... stockowy rom tez mi pasuje.. ale te cholerne rwanie przy przewijaniu pulpitow doprowadza mnie do szalu bo w koncu to najszybszy smartfon na rynku nie? jaja jakies.. skoro mozna zrobic to tak zeby nie rwalo to dlaczego samsung nie da poprawionego touchwiza w nowym oficjalnym firmware? czasem aż wstyd znajomym dawać sie pobawić bo telefon bajka (kocham go mimo wszystko za całą reszte) ale te rwanie pulpitów wygląda mega fajansiarsko... na xperii kumpla ponad połowe tańszej nie ma takiego rwania. Niestety pulpit przewijam bo mam pare przydatnych widgetów i gryze sie z tym od momentu zakupu. Uhh... tak samo jest z funkcja motion plus w telewizorach samsunga - fajnie upłynniają obraz i nawet olałbym okazjonalne artefakty ale regularnie co pare sekund obraz robi czkawke (rozwiązane zmodyfikowanym biosem przez grupę amatorów) no do jasnej... skoro kilku pasjonatów jest w stanie naprawić na swój prosty sposób ich niedociągnięcia to czemu oni tego nie robią przy aktualizacjach? nie wiem liczą na to że ludzie zkastomują swój firmware i sam umyje rączki w razie przyjęcia na gwarancje? jest to dla mnie wysoce niezrozumiałe......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fresz33

Wgrałem ten plik bez problemu root explorerem i po restarcie działa wszystko płynnie. Jest jedno ale - teraz część tekstów TW jest po angielsku:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a nie ma sposobu ktory wymaga nieco mniej penetracji w system?

Spróbuj tego, nie testowałem, ale może działa lepiej niż stock TW - TW Launcher 4.5 - xda-developers

Jest jedno ale - teraz część tekstów TW jest po angielsku

No tak to, malutki minus :) To dlatego, że ten TouchWiz pochodzi z hamerykanskiej wersji S2. Jak w europie zawitają jakieś nowe telefony z rodziny Galaxy, to z nich się wyciągnie TouchWiza multilanguage ;) Chyba że szybciej Samsung wyda wreszcie odpowiednio poprawiony soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fresz33
No tak to, malutki minus To dlatego, że ten TouchWiz pochodzi z hamerykanskiej wersji S2. Jak w europie zawitają jakieś nowe telefony z rodziny Galaxy, to z nich się wyciągnie TouchWiza multilanguage Chyba że szybciej Samsung wyda wreszcie odpowiednio poprawiony soft.

Tak sie właśnie stało:) wyciągnąłem z romu XXXI3 plik i teraz jest nowszy lepszy TouchWiz także z możliwością przeskoczenia z menu 1 od razu do 7 (sposób kołowy w obie strony)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak sie właśnie stało:) wyciągnąłem z romu XXXI3 plik i teraz jest nowszy lepszy TouchWiz także z możliwością przeskoczenia z menu 1 od razu do 7 (sposób kołowy w obie strony)

fresz33 jak to zrobiłeś?? który to plik?

INFO DLA WSZYSTKICH

FIX DZIAŁA RÓWNIEŻ NA STOCKOWYM ROMIE KI3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi