Skocz do zawartości
t3ster

Niedziałające dotykowe przyciski.

Rekomendowane odpowiedzi

t3ster

Witam.

Przykra przygoda. Niefortunnie ( nie pytajcie jak - nie moja wina, szkoda wracać do tych smutnych wspomnień ) telefon wpadł mi do wody. Serwis go postawił, niestety po dniu pracy dotykowe przyciski ( menu, back ) przestały działać. A w zasadzie częściowo, bo przyciski po co 3 resecie działają, jak telefon długo stoi nieruszany to przyciski działają, albo czasami bez powodu zaczną działać. Co więcej, problem ustępuję na jakąś godzinę po zmianie softu ( czy to oryginał, czy to tweak`owane ), później działa tak jak opisałem wcześniej. Dziwna sprawa gdyż czasami gdy "pobudzę" przyciski dotykając je np. 50 razy to zadziała znów. Jeszcze jedna uwaga: gdy naciskam przyciski te 50 razy, to telefon zapamiętuję te naciśnięcia i gdy wejdę w menu automatycznie je zamyka, tak jakby był jakiś bufor pamięci dla przycisku back.

Z jednej strony - tak, wiem woda, te sprawy. Wada mechaniczna. Ale co z resetami, zmianą softu? Często to pomaga.

Any idea!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Przyciski" mozna wymienic tyle ze wiaze sie to rowniez z wymiana panelu dotykowego i wyswietlacza, ale watpie zeby to cos dalo , najprawdopodobniej winna jest plyta glowna , po zalaniu nawet po miesiacu moga wyjsc jakies problemy. Soft zmienic mozesz w niczym to nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t3ster
    "Przyciski" mozna wymienic tyle ze wiaze sie to rowniez z wymiana panelu dotykowego i wyswietlacza, ale watpie zeby to cos dalo , najprawdopodobniej winna jest plyta glowna , po zalaniu nawet po miesiacu moga wyjsc jakies problemy. Soft zmienic mozesz w niczym to nie zaszkodzi.

Tak, tylko, że dlaczego działają po zmianie softu bądź też resecie? To, że wymienić wyświetlacz za 500zł to ja wiem:) Myślałem, że może ktoś się już spotkał z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frs

Ja tak mam, raz działają a raz nie. Jak kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t3ster

Mi po miesiącu zaczęły same działać;) Widocznie po zalaniu wszystko musiało wyschnąć do zera. Może i Tobie zaczną działać;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi