Skocz do zawartości
Karls

Prognoza pogody - Ranking dokładności

Jaka prognoza pogody ma twoim zdaniem najlepszą sprawdzalność?  

86 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaka prognoza pogody ma twoim zdaniem najlepszą sprawdzalność?

• Accuweather
        20
      • Forecast.io
        3
      • Meteo.pl
        23
      • Weather Underground
        17
      • Weather.com
        1
      • Weatherbug
        0
      • Yahoo Weather
        5
      • Inna (napisz jaka)
        6
      • Foreca
        6
      • yr.no
        5

Rekomendowane odpowiedzi

Karls
    Napisano (edytowane)

Cześć, postanowiłem założyć ten temat, by ułatwić użytkownikom wybór właściwej aplikacji do prognozy pogody. Jako, że w przeciwieństwie do typowych apek, ergonomia jest tu na drugim miejscu to ankieta dotyczy sedna sprawy - czyli sprawdzalności przewidywań z danego źródła. Celowo w ankiecie piszę o źródłach a nie samych aplikacjach bo oprócz oficjalnych od danego dostawcy, można znaleźć wiele innych, korzystających z danego API.

W ankiecie wybierajcie najdokładniejsze waszym zdaniem źródło a w postach piszcie jakiej aplikacji do niego używacie i czemu waszym zdaniem jest najlepsza :).

W moim wypadku najbardziej przypadło mi do gustu Weather Timeline (LINK) a źródło danych z których korzystam w tej aplikacji to Weather Underground. Aplikacja ma bardzo ładny interfejs w stylu material design oraz dostęp do masy dodatkowych danych takich jak mapy opadów/chmur, różne wykresy a nawet kalendarz księżycowy. Do wyboru jest kilka źródeł prognoz, domyślnym jest Forecast.io, który w mojej okolicy okazał się słabą pogodynką, gdyż potrafił się mylić nawet co do tego co jest aktualni za oknem, dlatego też przeszedłem na dużo wiarygodniejsze WU. W swoich przejściach z prognozami testowałem też aplikację korzystającą z danych meteo.pl, jednak w pewnym okresie czasu mocno pogorszyła się ich sprawdzalność i przestałem z niego korzystać (ciekawe czy już się znowu poprawili?). Dobre prognozy serwuje też Weatcherbug, jednak ich aplikacja na androida jest przeładowana gadżetami przez co traci na czytelności i szybkości działania.

Jeśli w ankiecie nie ma waszego źródła to piszcie, dodam je.

Edytowane przez Karls
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ramone

Foreca, Używam juz od 8 lat. Kiedyś na symbianie, teraz na androidzie. Moim zdaniem najlepsza prognoza, najbardziej sie sprawdzająca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej sprawdzalna pogoda dla danego regionu to Pogoda XL, towarzyszy mi od chwili jej powstania. Ma kapitalny widget z żywą tapetą pogodową. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls
    Napisano (edytowane)

Dodałem Foreca do ankiety. Co do "Pogoda XL" to nie jestem pewny z jakiego źródła korzysta, logo na niektórych zrzutach ekranu sugeruje, że to może być właśnie Weather Underground, które już jest dodane. Niestety przez dodanie kolejnej odpowiedzi przesunęły się chyba pozycje, dlatego przeniosłem ją na ostatnie miejsce i kolejne opcję będę już dodawał niealfabetycznie by uniknąć mylenia głosów. Jeśli wasz głos (ten przy którym widnieje mała gwiazdka) się nie zgadza, możecie go usunąć i zagłosować jeszcze raz.

Edytowane przez Karls

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doczu

U mnie też sprawdza sie dobrze WU oraz yr.no, które proponuję dodać do ankiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Typb

Tylko MeteoWidget   i    YR       :)

Edytowane przez Typb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Ok, YR dodana do ankiety. MeteoWidget pracuje na meteo.pl więc już jest na liście :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Meteo.pl

Według mnie najbardziej "sprawdzalna" prognoza pogody dla Polski. A to jest dla mnie ważniejsze niż ładny wygląd aplikacji.

Plus nadchodzące burze monitoruje w aplikacji Blitzortung Lightning Monitor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Czyli meteo.pl się znowu podciągnęło? Jakiś czas temu z niego zrezygnowałem bo potrafiło nawet być tak, że według nich padało a za oknem słońce. Wiadomo, na ogół było dobrze ale jak raz na jakiś czas taki kwiatek się zrobi to podważa wiarygodność a idąc np, na rower chcę móc zaufać prognozie :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warn_Girl

@@Karls ja jeszcze nigdy tak nie miałam. Góra do 15-30 minut było spóźnienie np w deszczu ale to dlatego, że pewnie patrzyłam na większe miasto obok mojej miejscowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi