Skocz do zawartości
ArreQ

GPS rozłącza się na ekranie blokady (Endomondo, S Health)

Rekomendowane odpowiedzi

ArreQ

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem pierwszego w mojej karierze smartfonu ze stajni Samsunga jakim jest Galaxy S7.
Mój problem polega na tym, że gdy używam czy to Endomondo czy S Health, dopóki ekran jest aktywny wszystko działa jak należy. Endomondo ładnie maluje trasę etc... Natomiast gdy zablokuję ekran GPS jakby gubił sygnał. Objawia się to tak, że dopóki ekran jest aktywny aplikacja maluje trasę, blokuję ekran i wrzucam do kieszeni. Następnie gdy go odblokuję, po przejechaniu powiedzmy jakiegoś odcinka trasy łapie sygnał GPS i pokazuje ładną prostą linię pomiędzy punktem gdzie ekran był aktywny, a miejscem w którym odblokowałem telefon.
Czas płynie normalnie, natomiast brak jest zarejestrowanej trasy, przebytego dystansu czy prędkości.
Podobnie dzieje się w aplikacji S Health. Zlicza tylko czas i nic poza tym. Przebyty dystans wynosi albo 0km jeśli zablokowałem tuż po uruchomieniu albo aż tyle ile zdążyło naliczyć przed zablokowanie ekranu.
Działanie analogiczne do yt, z tym, że zablokowanie ekranu wstrzymuje aplikację yt, a tutaj aplikacja działa, ale nie zlicza dystansu i prędkości.

Czy ktoś miał podobny problem lub orientuje się jak można go rozwiązać?
Nadmienię tutaj, iż reinstalowałem Endomondo dwukrotnie i nic nie pomogło.

Już moja stara Nokia N8 śmigała jak należy. Jedyny mankament, to fakt iż długo szukała sygnału GPS, ale gdy już go znalazła, to cała trasa była rejestrowana bez żadnych problemów.

Pozdrawiam Arek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dest

Sprawdz oszczedzanie energii dla tych aplikacji, najlepiej wylacz jesli jest ustawione

W opcjach programisty nie grzebales ? Nie ograniczales procesow w tle ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ArreQ

Wyłączyłem oszczędzanie energii dla Endomondo. Dla S Health nie ma żadnych ustawień, przynajmniej w tym miejscu gdzie można je zmieć dla Endomondo.
Opcje programisty? Nic takiego nie widziałem. Żadnych wynalazków nie używam. Jakoś nie ciągnie mnie do grzebania w telefonie ;)
Przy najbliższej okazji przetestuję czy jakoś oszczędzanie energii coś pomoże i dam znać.

Póki co dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adtech84

Wchodzisz w info o oprogramowaniu i klikasz w numer wersji aż wyskoczy że opcje programisty zostały aktywowane.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ArreQ

No więc nadal lipa...
Wyłączyłem oszczędzanie energii dla Endomondo. Dla S Health nie ma ustawień.
W opcjach programisty nic nie jest ograniczone.
Nadal gubi sygnał. Co więcej... Nawet gdy przez chwilę działa, to gdy w między czasie zerknę na telefon czy aby Endo działa, to w momencie gdy odblokowuję niby działa, ale rysuje prostą linię pomiędzy punktem gdzie zablokowałem ekran i gdy go znów odblokowałem. Mało tego. Gdy dojdę do domu, odblokowuję telefon aby wyłączyć Endo, to okazuje się, że przestał on rejestrować trasę w punkcie gdzie sprawdzałem jego działanie ...
>> Link <<

Trasa powinna skończyć się na ul. Morawskiej, ok 1km dalej...
Lipa trochę. Nie jest mi Endomondo niezbędne do życia, ale fajnie jest śledzić sobie trasy różnego rodzaju. =/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dest

@@ArreQ nie uzywam endomondo, za to do rej tras rowerowych i nie tylko mam cycle droid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maral.cycledroid&hl=pl

stąd tez polecę Tobie sprawdzenie tej aplikacji która u mnie działa bezbłędnie po zablokowaniu ekranu, jesli z nią będzie problem to ewidentnie coś nie tak w Twoim telefonie i będziemy dumać nad rozwiązaniem problemu

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kondzi0

Nie no musi działać też z endomondo. Jechałem ostatnio 50 km trasę rowerem po lasach etc. i nigdy nie zgubił sygnału... ja bym tu zaczął od reinstalacji systemu jeśli nie jest to wielkim problemem...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kondzi0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ArreQ

Trochę odgrzeję, ale wyjaśnię...

Otóż jak się okazuje, Endomondo czy też może raczej GPS nie działa z zablokowanym ekranem w przypadku gdy włączony jest Tryb oszczędzania energii. Nie pomogło też wyłączenie opcji "Ogranicz wszystkie dane w tle". Co ciekawe pomogło np na Open FM, które to wyłączało się po ok. 3 sekundach od zablokowania ekranu. Po wyłączeniu wspomnianej opcji Open FM działa przy zablokowanym ekranie.
Na Endomondo i GPS pomaga tylko wyłączenie Trybu oszczędzania energii na czas używania aplikacji.
Swoją drogą, zrobiłem kilkudniowy test wytrzymałości baterii z wyłączonym Trybem oszczędzania energii i jak się okazuje, większy zużycie jest niemalże niezauważalne.
Szkoda, że ta opcja która działa dla Open FM nie działa dla Endomondo, ale cóż... Ważne, że już mogę rejestrować trasy =]

Pozdrawiam =)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam identyczny problem tylko, że wyłączenie oszczedzania oszczędzania energii nic nie daje. Dzisiaj robilem rundke na rowerze to musialem sluchawki wyciagnac bo co 3 min komuniaty "utrata sygnalu", :znaleziono sygnal" i to w infrastrukturze sprzyjajacej dzialaniu. Dodatkowo zauważyłem, ze gps gorzej chodzi na endo bo nie moze go zlapac w mieszkaniu, caly czas szuka. Natomiast na mapach (bez wlaczonej transmisji i wifi) 2sek i jest pozycja. Problemy na samsungu note4 i sony m2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 1.06.2016 o 15:40, ArreQ napisał:

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem pierwszego w mojej karierze smartfonu ze stajni Samsunga jakim jest Galaxy S7.
Mój problem polega na tym, że gdy używam czy to Endomondo czy S Health, dopóki ekran jest aktywny wszystko działa jak należy. Endomondo ładnie maluje trasę etc... Natomiast gdy zablokuję ekran GPS jakby gubił sygnał. Objawia się to tak, że dopóki ekran jest aktywny aplikacja maluje trasę, blokuję ekran i wrzucam do kieszeni. Następnie gdy go odblokuję, po przejechaniu powiedzmy jakiegoś odcinka trasy łapie sygnał GPS i pokazuje ładną prostą linię pomiędzy punktem gdzie ekran był aktywny, a miejscem w którym odblokowałem telefon.
Czas płynie normalnie, natomiast brak jest zarejestrowanej trasy, przebytego dystansu czy prędkości.
Podobnie dzieje się w aplikacji S Health. Zlicza tylko czas i nic poza tym. Przebyty dystans wynosi albo 0km jeśli zablokowałem tuż po uruchomieniu albo aż tyle ile zdążyło naliczyć przed zablokowanie ekranu.
Działanie analogiczne do yt, z tym, że zablokowanie ekranu wstrzymuje aplikację yt, a tutaj aplikacja działa, ale nie zlicza dystansu i prędkości.

Czy ktoś miał podobny problem lub orientuje się jak można go rozwiązać?
Nadmienię tutaj, iż reinstalowałem Endomondo dwukrotnie i nic nie pomogło.

Już moja stara Nokia N8 śmigała jak należy. Jedyny mankament, to fakt iż długo szukała sygnału GPS, ale gdy już go znalazła, to cała trasa była rejestrowana bez żadnych problemów.

Pozdrawiam Arek ;)

Przede wszystkim po kolei sprawdź:

- czy w samej aplikacji Endomondo masz wyłączone oszczędzanie energii?: Ustawienia > ustawienia treningu > oszczędzanie baterii > WYŁĄCZONY

- czy w S7 podczas treningu masz wyłączony tryb oszczędzania energii?: Ustawienia > bateria > tryb oszczędzania energii > WYŁĄCZONY

- czy w S7 podczas treningu aplikacja Enodmondo nie jest w trybie oszczędzania energii?: Ustawienia > bateria > oszczędzanie energii dla aplikacji > Endomondo WYŁĄCZONY

- czy w S7 przy lokalizacji masz korzystanie tylko z GPS?: z górnej belki systemowej wybierz ikonę GPS, przytrzymaj palec na tej ikonie a potem sprawdź: Metoda lokalizowania > Tylko GPS

Jeśli chodzi o szybkie znajdowanie aktualnej pozycji GPS polecam zainstalować sobie aplikację: GSP status & toolbox i ustawić w niej: Ustawienia > GPS & czujniki > Automatyczne pobieranie danych A-GPS > Pobierz jeśli stasze niż 1 dzień: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=pl

Dzięki powyższej aplikacji znalezienie pozycji będzie trwało 1 sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi