Skocz do zawartości
adek

Fuelio - dziennik tankowań

Rekomendowane odpowiedzi

adek

Chciałbym przedstawić moją autorską aplikację Fuelio.

Podgląd: post-22224-1425569930343_thumb.png

Jest to dziennik tankowań. Wiem, że jest kilka podobnych aplikacji, ale chciałem

zrobić aplikację przede wszysktim prostą, strasznie nie podobało mi się w innych, że wpisywać musimy tak dużo rzeczy.

Jest to projekt niekomercyjny pisany w wolnym czasie.

Dziennik tankowań. Optymalizuj zużycie paliwa, koszty, śledź wizyty na stacjach.

Dziennik tankowań. Śledź swoje wizyty na stacji benzynowej i wydatki związane z paliwem. Optymalizuj zużycie paliwa.

Najważniejsze funkcje:

- Śledzenie tankowań (śledź tankowania, wydatki na paliwo, zużycie paliwa, przejechany dystans, zapisuj miejsca tankowań - lokalizacja pobierana z GPS

- Obsługa wielu pojazdów

- Użyteczne dane statystyczne, podsumowania (statystyki ogólne, tankowania, statystyki średnie, zużycie paliwa).

- Jednostki odległości: kilometry, mile

- Jednostka paliwa: litry, galony amerykańskie, galony brytyjskie

- Import/Eksport danych z/na kartę SD

- Zapisuj miejsca tankowań na mapach

- Przeglądanie zapisanych miejsc na mapach

- Dostępne języki: polski, angielski (napisz jeśli chciałbyś pomóc w przetłumaczeniu aplikacji na inny język)

- Wykresy (zużycia paliwa, ceny paliwa)

Oficjalna strona: Fuelio - fuel log and mileage tracker for Android

Strona w markecie: https://market.android.com/details?id=com.kajda.fuelio

Aplikacja darmowa, bez reklam.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pionio

Świetna aplikacja :) Czekałem na coś takiego :) Jeszcze jakby pokazywało gdzieś w historii tankowań ilość przejechanych km ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek

Dzięki. Cieszę się, że komuś się może przyda. Co do tych przejechanych kilometrów, pomyślę. Na razie to sobie zapiszę i postaram się to dodać.

Mam kilka zmian w wyglądzie listy tankowań więc dopiszę to do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Też myślałem nad zrobieniem czegoś takiego :) Tak w ramach nauki programowania i w ogóle :) A tutaj mi "ukradłeś" pomysł :) No no tak naprawdę to gratuluję pomysłu i wykonania. Jestem pod wrażeniem :)

Teraz będę mógł sobie sprawdzać jak jeździłem pomiędzy tankowaniami.

Dzięki za aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Bardzo fajna aplikacja, już kiedyś podchodziłem do użytkowania podobnej ale było jak sam napisałeś dużo wpisywania.

Jako ktoś bardzo mocno zainteresowany taką aplikacją mam pytanie:

1. Czy dało by rade dodać przy tankowaniu rodzaj paliwa? Otóż użytkuje auto zasilane LPG i to paliwo częściej tankuje. Zdarza się jednak mi jednocześnie tankować oba rodzaje LPG + noPb lub samo noPb w innym terminie. Wygodnie byłoby to mieć w dzienniku tankowań, a innym kolorem to już byłoby super :-)

Pewnym rozwiązaniem z tego co widzę byłoby stworzenie dwóch osobnych pojazdów, z tymże byłoby to mniej czytelne i pewnie wygodne.

2. Istnieje jakaś możliwość importu danych z zewnątrz? Mam po prostu takie dane w excelu ( ale mogę zapisać pewnie w dowolnej formie, stan licznika/ilość paliwa/cena) i chciałbym je szybko przenieść. Jak nie ma możliwości to pewnie przysiądę i przepisze :-)

Chyba znalazłem program który na co dzień będzie mi towarzyszył.

Gratuluje programu i pozdrawiam

GOLDEN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek

Dziękuję za opinie. Postaram się niektóre z tych pomysłów uwzględnić w kolejnych wersjach. Tutaj jedynie nie mogę napisać co i kiedy. Program powstaje "po godzinach". Żona i tak na razie dobrze znosi moje siedzenie po nocach :)

@goldendroid:

Co do pkt.1.

Wiem, myślałem o tym. Program jednak z założenia na poczatek miał być prosty. Problem z tym LPG i benzyną to program prawie tylko występujący w Polsce. Jak robiłem ankietę, w wielu krajach osoby nie rozumiały o co z tym chodzi. Dlatego też nie ma podziału na 95, 98. W innych aplikacjach strasznie denerwowało mnie, że trzeba za dużo danych podać. Aczkolwiek myślę czy tego nie rozwiązać jedynie tak, że faktycznie, będzie wybór benzyna, diesel, LPG. Tak żeby w dzienniku to było widoczne. Ale nie bedzie to mialo wplywu na wykresy. Z tego względu, że nawet jeśli samochod jedzie i na benzynie i na LPG - apka i tak nie bedzie wiedziala, ze spalanie z tego przebiegu to 100km LPG, 200km benzyna. Ale myślę, że tutaj może pomóc w wizualizacji samych logów "typ paliwa".

2. Pytanie jak Ci się spieszy i w jakim formacie to masz. Ile tego jest. Jeśli faktycznie sporo. Możesz mi przesłać excela na maila (na fuelio.mobi jest podany).

Nie obiecuje jak szybko, ale moge zbudowac na podstawie excela taka baze, pozniej sobie ja wczytac.

Mozliwosci importu z csv to chyba kolejna rzecz, ktora musze jakos rozwiazac (sporo osob o to pyta).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Ad.1.Dokładnie o takie coś tylko mi chodzi. Bym wiedział, że tankowałem LPG, noPB95, noPb98 albo Diesel.

Ad.2. Aż tak mi się nie śpieszy. Nie muszę mieć od razu wpisanej całej mojej statystyki z 5lat :-)

Jak będziesz robił import/eksport pomyśl od tworzeniu z poziomu programu maila z załączonym plikiem. W chyba wszystkich programach które oferują te możliwość wykorzystuje ją, wysyłając co jakiś czas kopie na inne konto mailowe.

pozdrawiam

GOLDEN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek
    Świetna aplikacja :) Czekałem na coś takiego :) Jeszcze jakby pokazywało gdzieś w historii tankowań ilość przejechanych km ;)

Rodzaj paliwa postaram się dopisać wkrótce.

Na razie mogę napisać, że mam prawie gotową wersję z ulepszoną wersją dziennika - będą przejechane kilometry. To faktycznie dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mentos

Program super.

Mam kilka uwag i pomysłów:

1. Czy można by zrobić tak, aby podczas wpisywania tankowania automatycznie klawiatura zmieniała się na numeryczną? Bardzo ułatwi to wpisywanie cyferek.

2. W menu statystyki fajną opcją była by możliwość wyboru okresu czasu (ostatni miesiąc, tydzień, rok, 5 tankowań itp.) z jakiego prezentowane są statystyki.

3. Możliwość ręcznego wyboru miejsca w którym było tankowanie. Przyda się to w sytuacji kiedy wpisujemy archiwalne tankowania.

4. W menu wykresy mógłbyś dodać opcję zmiany rodzaju wykresu gestem w lewo lub w prawo, a nie tylko z menu u góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek
    Program super.

Mam kilka uwag i pomysłów:

1. Czy można by zrobić tak, aby podczas wpisywania tankowania automatycznie klawiatura zmieniała się na numeryczną? Bardzo ułatwi to wpisywanie cyferek.

2. W menu statystyki fajną opcją była by możliwość wyboru okresu czasu (ostatni miesiąc, tydzień, rok, 5 tankowań itp.) z jakiego prezentowane są statystyki.

3. Możliwość ręcznego wyboru miejsca w którym było tankowanie. Przyda się to w sytuacji kiedy wpisujemy archiwalne tankowania.

4. W menu wykresy mógłbyś dodać opcję zmiany rodzaju wykresu gestem w lewo lub w prawo, a nie tylko z menu u góry.

Dzięki za kolejne opinie. Właśnie wypuściłem wersję ze zmienioną wersją "loga", pokazane są przejechane kilometry pomiędzy tankowaniami.

Ad.1.

Tak jest od pierwszej wersji. Dziwne, sprawdzałem to na wszystkim emulatorach, kilku urządzeniach. Przy wprowadzaniu paliwa, kilometrów zawsze pokazuje mi się klawiatura numeryczna. Może używasz klawiatury, która nie zachowuj się poprawnie. Ja sprawdziłem na standardowej SwiftKey którego używam. W każdym bądź razie tak to powinno działać.

Ad2.

Zapisuję. To faktycznie dobry pomysł. Lista TO DO jest długa, ale to też warty realizacji pomysł.

Ad3.

Tutaj jest pewien problem. Bo ręczne dodawanie, no właśnie. Nie wiem czy będzie dokładne. W tej chwili jest albo GPS, albo po prostu brak lokalizacji.

Ręczne dodawanie byłoby chyba czasochłonne. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, chyba, że ręczne np. dodawanie stacji na których wcześniej tankowaliśmy (współrzędne wtedy mam).

Ad4.

To też ciekawe. Muszę poczytać czy przy obecnej strukturze kodu takie coś będę mógł łatwo zaimplementować. Ale pomysł fajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi