Skocz do zawartości
adek

Fuelio - dziennik tankowań

Rekomendowane odpowiedzi

Sypki

Cześć,

mam taki "problem", że po zatankowaniu a do pełna a potem dwóch częściowych gdzie zaznaczyłem, że znam poziom paliwa i finalnie znów do pełna aplikacja pokazuje nieprawidłowo średnie spalanie (jakieś nierealne 3l/100). Coś zrobiłem nie tak czy to jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek
    18 godzin temu, Sypki napisał:

Cześć,

mam taki "problem", że po zatankowaniu a do pełna a potem dwóch częściowych gdzie zaznaczyłem, że znam poziom paliwa i finalnie znów do pełna aplikacja pokazuje nieprawidłowo średnie spalanie (jakieś nierealne 3l/100). Coś zrobiłem nie tak czy to jakiś błąd?

Podeślij na priv lub maila CSV jak możesz. Sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

ja mam problem z pierwszym tankowaniem. Kupiłem nowy samochód, w baku była pustka. Mój pierwszy wpis to tankowanie 40 litrów przy przebiegu 1km. Problemem jest to że przez ten pierwszy wpis mam zawyżone średnie spalanie ze wszystkich tankowań bo wychodzi na to że przejechałem 1 km na 40 litrach. Zaznaczałem "pominięto poprzednie" jednak to nic nie zmienia. Jak usunę cały wpis to wtedy średnia się zgadza ale "ginie" wtedy jedno tankowanie. Jak to ogarnąć?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek
    10 godzin temu, burritos1984 napisał:

Cześć,

ja mam problem z pierwszym tankowaniem. Kupiłem nowy samochód, w baku była pustka. Mój pierwszy wpis to tankowanie 40 litrów przy przebiegu 1km. Problemem jest to że przez ten pierwszy wpis mam zawyżone średnie spalanie ze wszystkich tankowań bo wychodzi na to że przejechałem 1 km na 40 litrach. Zaznaczałem "pominięto poprzednie" jednak to nic nie zmienia. Jak usunę cały wpis to wtedy średnia się zgadza ale "ginie" wtedy jedno tankowanie. Jak to ogarnąć?

Dzięki

Nigdy nie zaznaczaj pierwszego tankowania jako pominięte. Pierwsze tankowanie jest inicjujące. Dodaj pierwsze tankowanie i zaznacz odp czy było do pełna czy nie. Dopiero od kolejnego pojawi się spalanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sypki

@adek a dostałeś ode mnie CSV? Wysłałem linka w PW i wisi u mnie "Jeszcze nie odczytano"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek
    W dniu 8.11.2019 o 20:44, Sypki napisał:

@adek a dostałeś ode mnie CSV? Wysłałem linka w PW i wisi u mnie "Jeszcze nie odczytano"

Tak mam. Sorry, za dużo różnych źródeł. Zawsze priorytet ma mail, ale zapisałem, będę testował i wrzucę poprawkę przy następnej aktualizacji jeśli to błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adek Dzięki za aplikacje, kiedyś miałem z nią kontakt i przydała się :D Miło widzieć, że ciągle trzymasz rękę na pulsie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek

Dzięki @Rob Robot :)

@Sypki sprawdziłem Twoje dane. Wyliczenia są poprawne. Tutaj to napiszę bo może komuś się przyda. 

Jakiś czas temu wprowadziłem szacowanie spalania nawet dla częściowych tankowań. Nie bez powodu słowo "szacowanie" jest ważne. 

To działa całkiem nieźle jednak tak jak w tym przypadku - jest zawsze duże prawdopodobieństwo pomyłki. Szacujesz stan paliwa (bak) na podstawie wskaźnika, jest to szacowanie. W Twoim przypadku, gdzie jest problem. Przejechałeś 27km (bardzo mało) i szacujesz bardzo duże liczby (duży bak). Przy tak małej trasie - błędne oszacowanie nawet o 1% stanu paliwa ma olbrzymie znaczenie. Więc tutaj po prostu bym odznaczył szacowanie dla takiego tankowania lub zmienił poziom paliwa. 

Algorytm jednak działa poprawnie tylko trzeba pamiętać o tym. Warto też czasami poprawić wartość tego baku - wielkości - do wielkości realnej - bak jest 59L, ale możliwe, że gdzieś znajdziesz informację, że paliwa zmieści się mniej / więcej. 

Bardzo lubie szacowanie tutaj - ale należy pamiętać o błędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cela

A ja mam pytanie z innej beczki.

Sprawdzam swoje tankowania od jakiegoś czasu i mam wrażenie, że program źle zbiera dane.

O co chodzi.

Tankuję 60L przy przebiegu np. 120 000 - I

Kolejne tankowanie 56L przy przebiegu 121 100 - II

Realnie więc przejechałem 1100km (dana z II tankowania) na 60L z I tankowania czyli średnio 5,45L/100km.

Apka natomiast liczy, że przejechałem 1100km (II) na 56L (II) czyli 5,09L/100km.

Tak powinno być czy u mnie coś nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak powinno byc, do pelna zatankowales 56l, wiec na 56l zrobiles 1100 km.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi