Skocz do zawartości
music6

Moto x Play/Honor 7/LG G4 - na co dzień (bateria, płynność, aparat) i do gier. Do 1700zł.

Rekomendowane odpowiedzi

music6

Na wstępie czego wymagam od telefonu:

1. Karta micro sd - telefony bez tej możliwości odpadają na wstępie, bo obecnie na karcie mam prawie 25GB samej muzyki, a gdzie reszta... 

2. Procek/RAM na dobrym poziomie - nie ukrywam, że lubię pograć i ucieszy mnie możliwość zagrania w bardziej wymagające tytuły :D

3. Dobry aparat

4. Bateria wytrzymująca przynajmniej jeden pełny dzień (im więcej tym lepiej, wiadomo) - moje czynności na telefonie przeważnie obejmują: 1-2h słuchania muzyki, kilka zdjęć, smsów, 0,5-1h rozmów; przeważnie mam włączony pakiet w tle i synchronizację (facebook, pogoda, poczta), korzystam też z jakdojade + przeglądarka internetowa... 

Do tej pory męczyłam się z LG L7 II... od dłuższego czasu nawet odpalenie messengera stanowiło problem, ale mniejsza z tym. Telefon posiadam od 2 lat i chciałabym, żeby przyszły sprawował się też dość długo...

Po przejrzeniu i odrzuceniu wielu modeli udało mi się wyłonić trzy typy. Niestety non stop zmieniam zdanie, który ostatecznie wybrać.

Najpierw wybrałam moto x play, ale postanowiłam, że może dołożę i tym samym wyłonił się jeszcze Honor 7 i ewentualnie LG G4 (u którego najbardziej zniechęca mnie cena). W ręku z tych modeli miałam niestety tylko moto x play.

Co najbardziej mnie przekonuje w wybranych modelach:

MOTO X PLAY - design, bateria 3630mAh, aparat, cena, z tego co udało mi się wyłapać to jest dość płynny i szybki w zwykłych zadaniach

HONOR 7 - wielkość (chociaż nie wiem czy na żywo również), bateria Li-Po, procek Kirin 935, zegar 2200 MHz, 3GB ramu + ciekawi mnie czytnik linii papilarnych

LG G4 - wyświetlacz, microSim, aparat, 3GB ramu, lepsze osiągi w benchmarkach od moto x play,

Może ktoś z was doda coś od siebie o tych telefonach, co ułatwi mi wybór. Albo nowe propozycje? Z tym, że cenowo raczej żeby nie przewyższał G4(1700zł). 

Edytowane przez NOTE
    Poprawa tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Jestes dobrze obeznany w temacie, wiec decyzja nalezy do ciebie.

Od siebie dodam, jesli chcesz czystego androida to moto, swietny stosunek bajerow do ceny to honor7, g4 aparat i wydajny procek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

Moto X Play będzie dobrym wyborem, ma świetną baterię. Za to najlepszy aparat jest w G4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    music6

A gdyby skupić się na grach i baterii to co byłoby lepszym wyborem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

G4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@music6

Bateria - XP

Gry - G4.

Swojego rodzaju kompromis - cena/jakość/całość - XP.

Jeśli zaś chodzi o dodatkową propozycję to Moto X Style. To tak na prawdę cechy z G4 w produkcji Motoroli, lecz lepiej zoptymalizowane - czysty system. Rzecz jasna G4 ma i tak najlepszy aparat, ale czy wymagasz aż takiego? Sama XP robi bdb zdjęcia, a gdzie dopiero G4.

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    music6

Moto X Style wydaje mi się, że będzie dla mnie za duży...

Postaram się w tygodniu zahaczyć o jakieś sklepy i wziąć do ręki pozostałe modele, sprawdzić co prócz XP mi pasuje. Póki co skłaniam się do G4, ewentualnie XP ze względu na cenę, co trochę mnie zaskakuje, bo ostatnie godziny już prawie byłam skłonna postawić na Honora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Bierz honora, bedziesz zadowolona, do fotek swietny, ma 8mpx aparat z przodu, czytnik z tylu dziala blyskawicznie. Plynnosc plynnosc plynnosc!

Nakladka z wieloma bajerami. microsd lub druga karta sim. baterie ladowalem co drugi dzien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@up

Widzę, że kolega wszędzie Honora7 poleca. Wskaże, że ten fon nie ma tak świetnego aparatu, jak się myśli. A znając producenta, wsparcie skończyło się pewnie na 6.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

Też uważam, że to słabszy wybór i podtrzymam moją sugestię, że najlepiej będzie zaoszczędzić i kupić Moto X Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi