Skocz do zawartości
Phalcore

Jaki jest najlepszy ROM na Galaxy S5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój S7 Edge wyzionął ducha, byłem zmuszony wygrzebać z szafki swojego Galaxy S5. Telefonu muszę używać około dwa tygodnie bo dopiero po tym czasie operator rozpocznie wysyłkę Note'ów 8. Niestety, kiedy bralem S5 jako nówkę był on rakietą, wszystko było takie oh, ah i teraz nie wiem, czy po przesiadce na S6 Edge i później S7 Edge mam teraz wrażenie że telefon non stop muli, łapie freezy (np. podczas oglądania YouTube kiedy dostane wiadomość na messenger łapię jakieś 15-20 sekund freeza podczas otwierania messengera), czy ma na to wpływ android (jak kupowałem był 4.4 i później 5.1.1 a obecnie 6.0) czy po prostu telefon się naturalnie zestarzał, aplikacje urosły, internet przeładowany flashem, reklamami i stąd takie działanie lecz tu rodzi się moje pytanie czy do moich zastosowań o których poniżej lepiej wgrać starszy oficjalny rom np. 4.4 czy tez 5.1.1 czy jednak jakiś inny typu Cyanogenmod?

Telefon przez te dwa tygodnie używam głównie w pracy - po około 8h dziennie jako nawigacja czyli Google Maps oraz Yanosik, oczywiście połączenia, sms czy messenger sporadycznie. Po pracy natomiast jakiś YouTube głównie po WiFi ale i LTE się zdarza, messenger, facebook, olx, chrome. Na czytniku lini papilarnych zależy mi, jednakże wszystkie mody go raczej nie wspierają tak więc te dwa tygodnie przeżyję bez jeśli będzie warto. Zależy mi na tym by aparat zachował swoją sprawność, połączenia i smsy, żywotność baterii na LTE (obecnie na ekranie bez LTE trzyma około 6,5h nawigowania na ekranie, z LTE około 3,5h na ekranie z nawigacją). Z góry dziękuję za sugesie i pomoc.

P.S. na telefonie nie było nigdy root'a, knox mam 0x0 natomiast nie zależy mi na tym ponieważ gwarancja zakończyła się jakoś półtora roku temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    byh81

A czy ktoś używa lineageos? Jakieś wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema wszystkim ostatnio w moim s7 padł ekran i przez jakiś czas musze korzystać z Galaxy S5 ale telefon co chwile sie wiesza laguje a bateria pada po 2h używania, wgrałem cm14 ale na tym romie nie ma większej różnicy więc chciałem sie dowiedzieć jaki rom możecie polecić na tą s5 żeby dało sie normalnie korzystać z tego telefonu miło widziane linki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z taką bateria? - żaden 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, mat3j861 napisał:

Z taką bateria? - żaden 

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie odzywaj bo twój komentarz jest zbędny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czego ty oczekujesz jeżeli bateria trzyma Tobie 2 godziny? Co byś nie zainstalował to nie wydłuży to czasu działania na tak zajechanej bateri. Możesz zainstalować costom rom i jakiś kernel, ustawić zarządce by ograniczyć taktowania ale raz że wiąże się to ze spadkiem wydajności to i tak nie wiele wydłuży to czas pracy. Więc tak jak pisałem, żaden rom tu nie pomoże, jak już to inwestycja 30 zł na baterie i wtedy coś można próbować kombinować z romem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Typie po co ten wywód pytam jaki warto zainstalować rom żeby ten telefon jako tako działał a nie o wykład na temat starej baterii w  moim telefonie wiem że bateria jest leciwa dlatego wleciała nowa. Jeśli masz jakiś sprawdzony rom do s5 to sie podziel  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi