Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
cholek3

Force Doze - bez roota

Rekomendowane odpowiedzi

cholek3

Instrukcja instalacji aplikacji Force Doze (nie wymaga roota).

Aplikacja Force Doze działa podobnie jak systemowy Doze, ale w przeciwieństwie do funkcji systemowej, usypia telefon zaraz po wyłączeniu ekranu oraz wyłącza wszystkie sensory w telefonie. Systemowy Doze działa tylko, gdy telefon leży odłogiem na stole, podczas gdy np. jadąc samochodem lub chodząc, już nie. (Opis ze strony opisującej program Force Doze).

Instalacja.

Pobieramy ze sklepu Play aplikację Force Doze.

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.suyashsrijan.forcedoze

Musimy również zainstalować ADB na naszym PC. Poniższy link zawiera instalator. Dajemy 2 razy Y(Yes) i 1 raz N(No).

1. Do you want to install ADB and Fastboot? - YES

2. Install ADB system-wide? - YES

3. Do you want to install device drivers? - NO

Ostatnie pod warunkiem, że mamy już na komputerze zainstalowany Smart Switch od Samsunga, który zainstalował nam na komputerze sterowniki do S7. Nie wiem, czy po wybraniu YES zainstalują się nam prawidłowe sterowniki. Nie próbowałem, bo ze sterownikami od Smart Switch wszystko działa.

ADB można pobrać np. stąd:

http://click.xda-developers.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_146520401538812&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=ip3sk0hu01000n4o000DL81hyexaf&loc=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Fp%3D48915118%23post48915118&v=1&out=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fopen%3Fid%3D0B0MKgCbUM0itNVB1elljU2NPR0k&ref=http%3A%2F%2Fwww.guidingtech.com%2F58755%2Fforce-doze-mode-android-marshmallow%2F&title=%5BTOOL%5D%20%5BWINDOWS%5D%20ADB%2C%20Fastboot%20and%20Drivers%20-%E2%80%A6%20%7C%20Android%20Development%20and%20Hacking&txt=Google%20Drive

Upewniamy się, że w telefonie jest WŁĄCZONA opcja DEBUGOWANIE USB.

Gdy już wszystko mamy gotowe, w Windowsie dajemy URUCHOM i wpisujemy CMD (w windows 10 można bodajże wyszukać aplikację wpisując "CMD"). Uruchomi się nam okno konsoli.

Podłączamy telefon do komputera kablem USB.

Następnie w nowo otwartym oknie konsoli wpisujemy komendę:

"adb -d shell pm grant com.suyashsrijan.forcedoze android.permission.DUMP" (bez ""). Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo, nie wyświetli się żaden napis, tylko C:\xxx

Teraz na telefonie, po uruchomieniu aplikacji będzie można aktywować Force Doze.

PS. Sam dopiero uruchomiłem tę aplikację i ją testuję, więc nie mogę się wypowiadać o jej działaniu. Sama aplikacja posiada opcję dodania innych aplikacji do "białej listy", czyli aplikacji, na które nie będzie działało Force Doze.

W razie problemów, można zastosować również sposób opisany w poście #40, więc@Avaadacadabra też należą się podziękowania.

Dnia 13.06.2016 o 20:47, Avaadacadabra napisał:
    Nie w tym leży problem. 

Wyłącz debuggowanie USB. 

Podłącz telefon do komputera i odpal ADB.

W wierszu poleceń wpisz:

adb kill-server

a za chwilę

adb start-server

Po tych czynnościach odłącz telefon od komputera i unieważnij autoryzację debuggowania USB w opcjach programisty a następnie włącz debuggowanie USB. 

Podłącz telefon do komputera i przeprowadź jeszcze raz operację z postu nr. 1

Powinno działać. Przynajmniej u mnie pomogło. 

Edytowane przez camdell
    dodany prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@@cholek3

daj znać, jak działa po testach   :) czekam na Twoją opinię, gdyż chcę sobie tą apkę wgrać   :)

[Dodano: 06 czerwiec 2016 - 11:59]

Nie mogę w ogóle zainstalować u siebie na kompie ADB  win 10  :( 

cmd wywala mi 'adb' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Edytowane przez maarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@@maarecki

Co znaczy, że nie możesz zainstalować? Wywala błąd? To sprawdź czy na dysku c: masz folder adb, a w nim adb.exe.

@@Norbert Wojtkowski

W sumie tylko aplikacje, które mają być w pomijane.

Wysłane z "krawędzi" Galaxy S7

Edytowane przez cholek3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@@cholek3

trzeba cmd uruchomić jak administrator --> aplikacja działa   :)

powiedź mi jeszcze, czy przy wł apce, normalnie sms i połączenia będą przychodzić  ? 

Edytowane przez maarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vip.ryb

Wygląda na to, że działa, GSam pokazuje na wykresie, że wchodzi w tryb Doze, zobaczymy przy dłuższym użytkowaniu.

Połączenia przychodzą, sms-y pewnie też, przecież w systemowym doze także przychodzą.

Edytowane przez vip.ryb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@up

jedynie co musiałem zrobić, to wł ignorowanie lockscreena  --> gdyż nie działała blokada ekranu  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@@cholek3

trzeba cmd uruchomić jak administrator --> aplikacja działa :)

powiedź mi jeszcze, czy przy wł apce, normalnie sms i połączenia będą przychodzić ?

No to miała być moja następna wskazówka. Uruchomić jako admin.

Wysłane z "krawędzi" Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vip.ryb

@up

jedynie co musiałem zrobić, to wł ignorowanie lockscreena  --> gdyż nie działała blokada ekranu   :)

Co masz na myśli, że nie działa blokada? Ja mam blokadę ustawioną na odcisk palca i działa wszystko jak należy mimo, że nie przestawiałem nic w ustawieniach poza kilkoma aplikacjami, które trafiły na białą listę.

Edytowane przez vip.ryb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@@vip.ryb

też mnie to zdziwiło --> gdyż blokada nie działa po wł apki od razu. Po wciśnięciu klawisza home, wł się normalnie telefon.

Blokada z odciskiem nie działała. Dopiero jak zmieniłem w ustawieniach Doze, wszystko wróciło do normy.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi