Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
cholek3

Force Doze - bez roota

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.10.2016 o 14:18, Kootu napisał:

Edit: Czy można usunąć jakiś proces z whitelisty, który jest w standardzie ustawiony? Czy wszystkie są na tyle potrzebne, że mogłoby to spowodować ograniczenie funkcjonalności smartfona?

Wlasnie o to samo mialem zapytac - po co mi ochrona "game mode" ?

edit: chyba sie nie da tych "standardowych" usuwac. Ogolnie strasznie glupi sposob usuwania samodzielnie dodanych. Trzeba wiedziec "co" sie dodało, bo sie nie oznaczaja na liscie nijak.

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

Dzisiaj zainstalowałem apke na mojej S6, zobaczymy jak będzie to działało :)
    Macie już jakieś dane czy to coś daje ewentualnie jak wpływa na SOT? :)

Edytowane przez snuffek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kootu

@snuffek Według mnie dużo daje. Zwłaszcza opcja wyłączania sensorów podczas trybu Doze. Dzięki temu jak chodzisz to telefon jest uśpiony, a normalnie by nie był. Na screenie widać ile czasu był w trybie Doze.

Spoiler

Screenshot_20161014-082003.png

Edit: chociaż i tak dziwi mnie, że w połowie czasu między 18 a 24 był dość krótko w doze pomimo sporadycznego korzystania z ekranu.

Edytowane przez Kootu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem potencjalny bug - jak włączy się czasomierz w standardowej apce zegara to po końcu czasu nie dzwoni - dopiero jak uaktywnimy ekran to zaczyna dzwonić. Nic nie daje dodanie zegara do wykluczeń. Coś czuje, że to błąd samego zegara. Pewnie trzeba coś z systemu wykluczyć, bo jak wyłączę force doze to działa (więc ubija za szybko coś :( ).

Jak na to wpadłem - dziś miało mi o czymś przypomnieć i ... :(

btw - jak ktoś chce spr. to można nawet na 20 sek ust timer i wyłączyć ekran. Nie powiadomi o końcu odliczania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kootu

Czy ktoś sprawdzał, która apka lepiej działa bez roota? Force Doze czy opcje z doze w Greenify? Zauważyłem, że force doze działa jak chce, czasami od razu usypia jak wyłączę ekran a czasami się zwiesza i np przez godzinę wyłączonego ekranu telefon nie jest w trybie doze aż do nastepnego włączenia i wyłączenia ekranu (choć nie ma reguły). Tak pokazuje mi GSam

Wkurza mnie w Force Doze standardowa white lista i brak możliwości usunięcia z niej np Game Mode itp. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Kootu
    Spróbuj z wcześniejszą wersją. Była lepsza moim zdaniem. No i Whitelist była fajna do edytowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dyba83

czy wie ktos dlaczego po zainstalowaniu ponownie My Knox z sklepu google, nie moge go aktywowac i takie cos sie pojawia "Invalid license key" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@dyba83

A nie włączałeś przypadkiem "czegoś" w opcjach programisty? Masz stock rom samsunga? Nie modyfikowałeś w żaden sposób telefonu?

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dyba83

Raz wlaczylem Odblokowanie OEM ale juz wylaczylem, jeszcze mialem debugowanie USB zeby wprowadzic przez CMD dla Greenify ( wszystkie opcje teraz mi chodza) 
    Doze on the Go:

adb -d shell pm grant com.oasisfeng.greenify android.permission.DUMP

Wake-up Tracker (and cut-off on Android 4.4~5.x):

adb -d shell pm grant com.oasisfeng.greenify android.permission.READ_LOGS
    adb -d shell pm grant com.oasisfeng.greenify android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Na stronie samsunga pisze ze to wina nieoficjalnego softu ale ja mam orginalny i bez roota.

Spoiler

unnamed.png

Edytowane przez Muszczu
    Zdjęcia oraz filmy zamieszamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@dyba83

A flaga KNOX nie jest nabita?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi