Skocz do zawartości
adtech84

Ceny operacji serwisowych

Rekomendowane odpowiedzi

dylon

Dzisiaj sprawdziłem ceny za wymianę ekranu w plaza katowice.

1170zł za s7e i jest to NAJWIĘKSZA cena ze wszystkich modeli. Nawet s9+ ma tańszą wymianę niż s7e :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ELM0

@dylon zgadza się. Też to zauważyłem. Chora sytuacja....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Factor

Ja jestem świeżo po wymianie ekranu w S7 Edge swoim. Powodem były duszki po częściach interfejsu nawigacji samochodowej. Telefon bez zająknięcia został przyjęty na naprawę i dnia następnego był już do odbioru z nowym ekranem, szybką przednią, metalową ramką i akumulatorem.
    Serwisant przy przyjmowaniu telefonu poinformował mnie, że jeśli dojdzie do wymiany ekranu to procedura naprawy przewiduje również wymianę baterii.
    Ja jestem zadowolony :) Mam praktycznie nowy telefon prawie, a gwarancja 2 letnia kończy mi się w czerwcu tego roku :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    Proszę zakonczyc te swoje wywody i trzymac sie konkretnie tematu watku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cibor

Mi dzisiaj w ctdi odrzucili wymianę ekranu z wypaleniem z uzasadnieniem:

"Wypalony ekran (spowodowany, np. pozostawieniem ekranu dotykowego w stanie bezczynności na długi czas)
    urządzenie po gwarancji lub brak dokumentacji uprawniającej do naprawy gwarancyjnej"

To są jaja, bo po pierwsze:
    1. We wrocławskim serwisie Samsunga nie zawarli informacji o pojawiającej się po raz drugi różowej linii na wyświetlaczu.
    2. Ekran jest po wymianie i ma około roku z małym kawałkiem. To telefon żony, która używa go mało i mimo to ekran się wypalił.

Jutro do nich zadzwonię. Ciekawostka - w S9+ ekran też mam już minimalnie wypalony(!) na dolnej belce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dylon
    Napisano (edytowane)
    8 godzin temu, Cibor napisał:

Mi dzisiaj w ctdi odrzucili wymianę ekranu z wypaleniem z uzasadnieniem:

"Wypalony ekran (spowodowany, np. pozostawieniem ekranu dotykowego w stanie bezczynności na długi czas)
    urządzenie po gwarancji lub brak dokumentacji uprawniającej do naprawy gwarancyjnej"

Sprawdź papiery jakie dostałeś z telefonem. Ja kupowałem w lipcu 2016 i nic o tym nie miałem, co powoduje, że samsung nie ma prawa odrzucić z tego powodu gwarancji. Ale nie wiem, czy samsung zawalony wymianami wypalonych wyświetlaczy (często już po pół roku :D) nie zaczął potem dopisywać do warunków gwarancji takiego zachowania - wtedy nic nie poradzisz.

Jeśli nie masz nic w warunkach gwarancji o wypaleniu, śmiało idź do rzecznika praw konsumenta - po jego piśmie wiele firm łagodnieje :), a jeśli nie, to jego opinia będzie bardzo pomocna w sądzie.

Ja niedawno wymieniałem ekran w plaza katowice (wypalony ekran, bad pixele) i żadnych problemów nie robili.

Edytowane przez dylon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.05.2018 o 19:15, Factor napisał:

Ja jestem świeżo po wymianie ekranu w S7 Edge swoim. Powodem były duszki po częściach interfejsu nawigacji samochodowej. Telefon bez zająknięcia został przyjęty na naprawę i dnia następnego był już do odbioru z nowym ekranem, szybką przednią, metalową ramką i akumulatorem.
    Serwisant przy przyjmowaniu telefonu poinformował mnie, że jeśli dojdzie do wymiany ekranu to procedura naprawy przewiduje również wymianę baterii.
    Ja jestem zadowolony :) Mam praktycznie nowy telefon prawie, a gwarancja 2 letnia kończy mi się w czerwcu tego roku :)

Gdzie zgłaszałeś swoją reklamację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Factor

W Samsung Brand Store Wroclavia, Wrocław.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    W dniu 30.05.2018 o 07:15, dylon napisał:

Sprawdź papiery jakie dostałeś z telefonem. Ja kupowałem w lipcu 2016 i nic o tym nie miałem, co powoduje, że samsung nie ma prawa odrzucić z tego powodu gwarancji. Ale nie wiem, czy samsung zawalony wymianami wypalonych wyświetlaczy (często już po pół roku :D) nie zaczął potem dopisywać do warunków gwarancji takiego zachowania - wtedy nic nie poradzisz.

Jeśli nie masz nic w warunkach gwarancji o wypaleniu, śmiało idź do rzecznika praw konsumenta - po jego piśmie wiele firm łagodnieje :), a jeśli nie, to jego opinia będzie bardzo pomocna w sądzie.

Ja niedawno wymieniałem ekran w plaza katowice (wypalony ekran, bad pixele) i żadnych problemów nie robili.

Ja mam świeży telefon bo zakupiłem go o ostatnich dniach kwietnia br. a sam telefon został wyprodukowany w marcu tego roku. Zaciekawiony tym wątkiem zajrzałem do książeczki dołączonej do telefonu a znajdującej się w pudełku z telefonem. Nigdzie nie znalazłem żadnego zapisu w warunkach gwarancji dotyczącego ekranu. Jedynym zapisem, ktory interpretowany ogólnie mógłby yć tu zastosowany to taki ogólny, ze nie podlegają naprawie elementy podlegające normalnemu zużyciu. Pojawia się tam przykład normalnego zużycia baterii ale i tam jest wyłączenie z tego wyłączenia, bo jest dopisane, ze jeśli nie jest one nadmierne (luźny cytat).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi