Skocz do zawartości
maykeexe

Telefon do 1000 zł [samsung s4 i9505 vs a3 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu mój S4 zakończył swój żywot (dzięki niemu przekonałem się do samsunga). Byłem z niego bardzo zadowolony. Teraz mam dylemat..

Mianowicie - bardzo spodobał mi się A3 2016, miałem okazję chwilkę nim pośmigać, sprawiał wrażenie szybkiego, ładnego telefonu. Wiem, że sprzętowo wypada słabiej niż S4, tylko jak to wygląda w praniu?

Ewentualnie może ktoś poleci jakiś inny smartfon, niekoniecznie samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

Jeśli nie Samsung, to pomyśl nad Moto X Play. Znakomity wybór w tej cenie. Możesz też popatrzeć na Nexusa 5X, tyle że w wersji 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Ewentualnie może ktoś poleci jakiś inny smartfon, niekoniecznie samsunga.

Jak kolega wyżej - X Play lub 5X.

Wydajnościowo oba zostawiają daleko w tyle A3 z 2016 czy A5.

Jeśli nie przeszkadza Ci ekran 5.5" to XP będzie super wyborem z uwagi na slot micro SD i lepsze parametry ekranu.

Jeśli jest to urządzenie za duże - Nexus 5X i rekompensujący w jakimś stopniu brak slotu micro sd czytnik linii papilarnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nexus raczej odpada ze względu na brak przycisku home. Wcześniej miałem jabłuszko, także teraz, gdy mam jakiegoś htc, odblokowywanie telefonu poprzez szukania małego przycisku na bokach telefonu jest co najmniej uciążliwe,

Przyjrzę się z temu X Pay, a co powiedzielibyście na OnePlus 2. Dużo pozytywnych recenzji, tylko nie wiem czy nie przesłodzone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

@@maykeexe OP2 nie był bardzo udanym modelem (w stosunku do pierwszego modelu). Zastosowali co prawda poprawiony S810, gdzie z przegrzewaniem problemów nie miałem, wydajności też mu nigdy nie zabrakło. Problemem było np. gubienie ostrości podczas nagrywania filmów, czasami jakieś crashe w systemie - bądźmy szczerzy, CyanogenOS był o wiele lepszy niż ten cały ich własny twór, OxygenOS. Jeśli ten przycisk home, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych jest dla Ciebie ważny, a wyżej wymienione wady Ci nie przeszkadzają, to możesz go kupić jeśli znajdziesz w dobrej cenie. Ale przyjrzyj się jeszcze Moto X Play ;)

Edytowane przez raven989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi