Skocz do zawartości
jashooligans

Kolorowe kropki na całym ekranie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj kupiłem w dosyć okazyjnej cenie s5.
    Niestety przy włączeniu pojawił się dziwny wyświetlacz : kolorowe kropki na cały ekran coś na wzór tego na zdjęciu.
    Dioda i przyciski się świeciły i telefon się uruchamiał bo było słychać. Po uruchomieniu ekran zrobił się cały czarny, diody i przyciski się świeciły, telefon normalnie działał.
    Wyciągnąłem baterie i odpaliłem telefon jeszcze raz, za drugim razem telefon normalnie się uruchomił i wszystko działa, ekran elegancko działa.
    Czasami zdąży się jednak tak że ekran robi się znowu czarny, czasami pomaga dociskanie telefonu w różnych miejscach.
    Panowie proszę o pomoc co to może być, podejrzewam jakąś taśmę od LCD ?
    Były właściciel twierdzi że nic się nie działo, mówi że bateria coś świrowała, może to być to?
    Jeszcze jedna kwestia : jest gwarancja do września, jest paragon ale nie ma karty gwarancyjnej. Czy przyjmą mi to na gwarancję?
    Nie znam dokładnie przeszłości tego telefonu. Czy da się w jakiś sposób sprawdzić czy telefon juz był kiedyś na gwarancji? Czy nie została czasem kiedyś tam unieważniona?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Zdjęcie podglądowe z internetu - okazuje, czego dotyczy mój problem. 

post-77128-0-58008900-1465351850_thumb.jpg

Edytowane przez maarecki
    poprawiono czytelność postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@jashooligans,

Tak, problem dotyczy taśmy wyświetlacza. Zapewne telefon upadł i wypieła się taśma łącząca wyświetlacz z płytą główną. 

Tutaj masz zdjęcia telefonu po rozebraniu:

https://www.ifixit.com/Teardown/Samsung+Galaxy+S5+Teardown/24016

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy podlega to naprawie gwarancyjnej? Proszę jeszcze o odpowiedź na pytania NT gwarancji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@jashooligans,

Jeżeli na obudowie nie ma żadnych śladów upadku to oddaj tel. na gwarancję. Dowód zakupu (w tym wypadku paragon) wystarczy. Nie musisz mieć karty gwarancyjnej. Niestety nie dowiesz się już czy telefon był w serwisie, gdzie podlegał naprawie gwarancyjnej.

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś lekkie otarcia jest ale wgniecenia czy pęknięcia nie ma.

A co jeśli oddam na gwarancję i okaże się że telefon ma unieważnioną gwarancję? Odeślą go czy co?

Niedawno odsyłałem innego s5 na gwarancję, który nie przetrwał kąpieli. Unieważnili gwarancję przez jedno lekkie wgniecenie i pęknięcie na aparacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

W najgorszym wypadku odeślą telefon z powrotem. Chociaż w tym przypadku nie powinno być problemu z naprawą gwarancyjną. Spróbować jednak musisz.

Wiadomość wysłana z S7 Edge

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżę temat gdyż spotkał mnie ten sam problem. Zawsze pierwszymi symptomami było dziwne glitchowanie się rzeczy na ekranie (korzystając z messengera pół klawiatury znikało i pojawiało się na przykład u góry ekranu, pasek powiadomień wyświetlał część treści na ekranie), dotknięcie ekranu bądź próba zrobienia screenshota sprawiały, że wszystko wracało do normy. Zaczęło się pół roku temu, wtedy działo się dokładnie to samo lecz po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Teraz problem powrócił i nie chce ustąpić.

Wyciągnięcie baterii na kilka godzin powoduje, że telefon normalnie się uruchamia i można z niego normalnie korzystać lecz po zablokowaniu i próbie odblokowania go pod podświetlają się tylko przyciski funkcyjne i następuje restart urządzenia wraz z wyświetleniem tego białego ekranu.

Wyciągnąłem baterię na dwa dni lecz bez rezultatu. Dociskanie w miejscu łączenia taśmy LCD z płytą główną oraz innych miejscach nie przynosi rezultatu.  ROMy (6.0.1) jedno i czteroplikowe, wipey również nie poprawiły sytuacji. Wymiana baterii nie pomogła.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakikolwiek pomysł na rozwiązanie problemu to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem ze swoim telefonem, podczas uruchamiania włącza mi się szary ekran, czasem telefon włączy się normalnie, parę razy zrestartuje się i zaś wraca do szarego ekranu.
    W załączniku dodaje foto.
    Próbowałem wgrać nowy soft przed ODINA ale dalej to samo, tuż po zainstalowaniu softu -  podczas ponownego uruchomienia pojawił się szary ekran.
    Czy ktoś wie co może być przyczyną lub co powinienem zrobić?

Spoiler

1.jpg

Edytowane przez zabka35i
    Wstawiono spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trzeba go potraktować jak kiedyś kineskop gdy tv analogowa tak śnieżyła :D

Śmieję się ale też mam problem z ekranem opisany w wątku obok. Ewidentnie coś jest na rzeczy z tymi S5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie uszkodzona lub wypięta taśma było już o tym, poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi