Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

pavloasto

Nowi użytkownicy a pobrania aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

pavloasto

Hej,

Ostatnio usiadłem sobie i przejrzałem Google Analytics oraz statystyki w konsoli programisty dla mojej aplikacji.

Zauważyłem że każdego dnia, oba źródła (choć nie wiem czy pod tym nie stoi jedno) pokazują bardzo podobne dane - około 15 nowych użytkowników.

Aplikacja jest płatna i Google Play Console pokazuje jednak że każdego dnia ma około 3-5 pobrań.

Wiecie może skąd zatem bierze się te dodatkowe 10 nowych userów?

Wiem że czasem ludzie którzy kupili apkę wcześniej instalują ją na nowym telefonie, wiem też że w necie można znaleźć płatną wersję za free (która nie zadziała i tak bez licencji). No ale czy codziennie znalazłoby się aż 10 osób które instaluje aplikację ale jej nie kupuje?

Macie w tym jakieś doświadczenie?

Edytowane przez pavloasto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda statystyka pod kątem narodowości? jak się to rozkłada? jest jakiś kraj typu: Chiny, gdzie userów jest więcej niż pokazywałaby konsola GP ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavloasto

Nie, Chiny nie mają tu udziału.

Ale wczoraj na przykład mam 3 nowych userów z Polski, a ani jedna sztuka aplikacji się w Polsce wczoraj nie sprzedała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam, to istniały aplikacje, które pomagały obejść 'licencjonowanie' google. Nie jestem na bieżąco, ale skoro już istniały, to pewnie dalej istnieją.

A czekaj, jeśli sprawdzasz w google analytics, to sam tam źródła pobrań aplikacji.

com.google.vending to oczywiście google play, ale pozostałych można już szukać w internecie, bo może ktoś sprzedaje Twoją aplikację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavloasto

No dobra, to co powiecie o załączonym obrazku....

- czy com.android.fileexplorer oznacza że ktoś zainstalował APK przez eksplorator plików?

- co oznacza eu.roadrecorder.pro skoro to jest namespace mojej płatnej aplikacji?

- co wynika z tak dużej ilości "not set"?

post-275995-0-95698000-1465571216_thumb.png

Dodam tylko, że dla darmowej wersji, 99% pobrań pochodzi od com.google.vending, czyli z oficjalnego sklepu.

Edytowane przez pavloasto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jakiego przedziału czasu to statystyka?

U mnie kategoria (not set) stanowi ~10%. Kiedyś czytałem, że te nie sklasyfikowane źródła wynikają z instalowania apk np. z dysku, maila lub innych źródeł, gdzie po prostu możesz pobrać apk (ale nie wiem ile w tym prawdy)

czy com.android.fileexplorer oznacza że ktoś zainstalował APK przez eksplorator plików?

Tak

co oznacza eu.roadrecorder.pro skoro to jest namespace mojej płatnej aplikacji?

Tego nie rozumiem, ale również takie mam. Nie mniej stanowi to promil instalacji, więc pomijam takie 'zboczenia'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavloasto

Z ostatniego miesiąca.

Czyli wynika na to że sporo osób ściąga jednak spoza GP.... chyba trzeba coś podziałać w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lidek

Wiecie gdzie znaleźć w google play consola ilość aktywnych użytkowników aplikacji ?

Znalazłam tylko: ilość instalacji w podziale na użytkowników/wersję.

I może ktoś wie jak wyciągać raporty za cały rok a nie miesięcznie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi