Skocz do zawartości
klinacz

Zdjęcia - obrócone fotografie na komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy też macie taką sytuację, że na telefonie robicie zdjęcia, w galerii normalnie wszystko wygląda i możecie przeglądać, a po zgraniu na komputer zdjęcia są obrócone? Robione głównym aparatem zdjęcia są obrócone w lewo, a przednim są odwrócone w prawo. Przy dużej ilości zdjęć jest to bardzo męczące, w szczególności gdy zdjęcia robione poziomo jako jedyne wyświetlają się prawidłowo od razu na komputerze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to jest kwestia że w telefonie nie masz ustawionego autoobracania ekranu względem położenia telefonu i dlatego.. Włącz funkcje "obróć automatycznie" zrób zdjęcia i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, mam włączone praktycznie cały czas automatyczne obracanie i jest tak samo. Dziwne, bo z tego co widzę, to nie jest to powszechny problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WoofeR

Mam podobny problem, mianowicie po zrobieniu zdjęcia, w galerii w telefonie wszystko jest ok, na komputerze również, ale np. po wrzuceniu do Allegro (podczas wystawiania aukcji) lub zwykłego:

Zdjęcie już jest obrócone... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak mam. Nawet przy wrzucaniu zdjęć tu na forum też pojawiały się bokiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

Ja tak nie mam,ale miałem tak na poprzedniej wersji XEO z filmami :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm. A może w ustawieniach aparatu wyzerujcie ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ig0r

Przecież to jest automatycznie dopasowanie formatu obrazu do formatu strony. Logiczne jest więc, że w większości przypadków zdjęcie wrzucone na jakąś stronę zostanie odpowiednio dopasowane. Niektóre strony mogą wrzucać rzeczywistą orientację zdjęcia, czyli taką jaką wrzucamy z komputera.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@@klinacz

Żadne ustawienia w telefonie tego nie zmienią.

Jest to normalne zachowanie kazdego aparatu telefonu w samsungu, jesli zrobisz zdjęcie aparatem ustawiony w pionie to zdjecie po wrzuceniu do kompa bedziesz musiał przestawic w lewo lub w prawio. Tylko zdjęcie robione aparatem ustawionym w poziomie wychodzi normalnie. Identycznie jest podczas krecenia filmu.

Edytowane przez jeronimo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WoofeR

Sprawa zbadana. Jedyna słuszna pozycja telefonu do robienia zdjęć (przynajmniej S7 EDGE) to tryb poziomy z przyciskiem home po prawej stronie, wówczas we właściwościach wykonanego zdjęcia "orientacja" zdjęcia wynosi 0 stopni, w przypadku zrobienia poziomego zdjęcia jednak z telefonem obróconym (czyli przycisk home po lewej) orientacja wynosi 180 stopni przez co niektóre przeglądarki grafiki interpretują zdjęcia jako obrócone i wyświetlają je do góry nogami :), taka sama sytuacja jest w przypadku zdjęcia pionowego, orientacja 90 stopni...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi