Skocz do zawartości
Ewa Krzewina

Padł system w LG D605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowa na tym forum i nie wiem, czy usytuowałam dobrze wątek, więc z góry przepraszam.

Od prawie dwóch lat mam LG D605 i to dobry telefon, aczkolwiek w ostatnim czasie zaczął mi szwankować.

Zaczęło się od wyłączania się telefonu, gdy internet był włączony. Po prostu gasł i włączał się mimowolnie od nowa. Później doszło wyłączanie się nawet, gdy korzystałam z normalnych aplikacji typu aparat, czy też kalkulator.

Chciałam dotrwać do piątku i zanieść do serwisu lub samowolnie zrobić, ale niestety- w środę telefon wyłączył się znów i włączając się zatrzymuje się na logu Play (skąd mam telefon) i non stop się ładuję te logo od nowa, nie może się do końca włączyć.

System ponoć padł, więc ściągnęłam KDZ, sterownik LG i oprogramowanie do mojego telefonu.

Robiąc z tutoriałem, włączyłam Download Mode na telefonie (cudem), ale gdy podłączam tel do laptopa, to nic się nie wyświetla, jest jedynie ten sterownik. KDZ wykrywa telefon, ale przy próbie zainstalowania oprogramowania, wyskakuje to:

(chodzi o _SetAuthMark Fail oraz LoadLibrary Error).

Wytłumaczycie mi, co jest nie tak? I ile by kosztowało ewentualne wgranie softu w serwisie?

[R&D Test Tools Log File]

00:31:00 : Launching SW update  
00:31:00 : Unpacking KDZ   
00:32:38 : KDZ file extraced  
00:33:36 : Files were extracted.
00:33:36 : LGMobileDL Load.
00:33:36 : Port = -1
00:33:37 : Connecting to phone    
00:33:51 : Check Phone mode = 2
00:33:51 : Phone type check.......
00:33:58 : LGMobileDL.DLL Loading....
00:33:58 : _SetAuthMark Fail
00:33:59 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)
00:33:59 : LoadLibrary Error(126)
00:34:01 : ===FINISHED===

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartekc00

@@Ewa Krzewina

A było włączone debugowanie USB w telefonie zanim padł? Pewnie nie. Wgranie softu nie powinno być drogie o ile się to uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Wcześniej miałam włączone debugowanie, gdyż było mi potrzebne do odzyskania utraconych plików. Potem niestety zrobiłam formatowanie i przywróciłam ustawienia fabryczne, więc bądź co bądź, debugowanie zostało wyłączone.Nie wiedziałam, że po jakimś czasie takie coś stanie mi się z telefonem. Zastanawiam się nad ceną, bo jak wiadomo telefon nie jest już zbyt nowy, więc nie chcę płacić połowy jego wartości.

Edytowane przez bartekc00
odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartekc00

@@Ewa Krzewina

Najlepiej spytać u źródła i przed wykonaniem naprawy ustalić cenę i najwyżej zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że mam ten sam problem. Czy Twój przypadek został rozwiązany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IrekM

Wątek dość stary ale tak od siebie dodam, być może komuś to jeszcze posłuży, zanim sami stwierdzicie że system wam pada w tym modelu lg (sam go jeszcze posiadam, i również dwa trochę ponad dwa lata). Najpierw zawsze róbcie obowiązkowo hard reset. Czemu? a no temu, że miałem bardzo wiele przypadłości z tym modelem, wgrywałem custom romy, później i tak wróciłem do wgrania stocku bo jednak customy są słabe w wielu przypadkach. Tak czy inaczej nic mi nie pomagało po za hard resetem oraz ew. uruchomieniem trybu recovery i przywróceniu systemu z ukrytej części pamięci bazowej tel. 

Hard reset to podstawa, a przy recovery w sumie też dosyć prosta rzecz ale są poradniki w sieci jak to wykonać jakby ktoś miał problemy. 

Sam zaś jedynie powiem, Lg jednak nast. razem nie będę kupował i odradzam, nie jestem spiskowcem ale dwa tyg po utracie gwarancji wszystko zaczęło się sypać. Póki co, telefon jeszcze hula ale zobaczymy jak długo. Jeżeli lg faktycznie produkuje w taki sposób telefony ja osobiście wolę dmuchać na zimne. 

Mam nadzieję, że nadmienienie o dwóch powyższych podstawowych sposobach wniesie coś dla osób szukających jakichś podstawowych nie inwazyjnych rozwiązań. 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi