Skocz do zawartości
bajdaspl

Kilka pytan o Sony Z5, jaki model, Root i bootloader?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiec sprawa wygląda tak, planuję w Sierpniu wymianę HTC m9 na Sony Z5
    Moje pytanie jest takie ponieważ jako zaawansowany użytkownik HTC chce mieć pewność co do pewnych spraw.

O co chodzi z tymi Kluczami DRM?

-Czy mogę mieć Roota bez ich utraty? (DRM Keys)

-Ponieważ Root to dla mnie rzecz święta w telefonie i wydaje mi się że nawet mogę mieć Stocka ale musi być root i jak to w sonym wygląda (muszę mieć odblokowany bootloader?)

-Jak jest z jakością dzwieku z słuchawek w Z5? (Jays Five)

-Czy aparat jest faktycznie taki super jak go reklamują? Chcę robić HyperLapse i składać je zdjecie po zdjęciu w AfterEffects żeby nie targać lustrzanki i czy warto go kupić jako taki kieszonkowy wakacyjny aparat?

-I jak to z tym Snapem 810 na Androidzie 6,0? Bo na Htc M9 początki były bardzo gorące

Jaki model Sony Z5 najlepiej kupić i jak z awaryjnością? Bo widzę że są dual i normalne ? Jaka jest róznica w oprogramowaniu? Czy są jakies problemy z oprogramowaniem potem? 

DLA CIEKAWSKICH!
    Sprzedaję Htc m9 i nie chcę już znać tej firmy....
    Htc Desire (Cegła) -> HTC Evo 3d (Rozwarstwiony ekran LCD) -> Htc M7 (padnięty silnik wibracji i plamy na aparacie) ->

Htc M8 (padnięty silnik wibracji i uszkodzony głośnik rozmów) -> HTC M9 (Trzeszczące i cichsze głosniki a co najlepsze to czasami zacinający się silnik wibracji) 

Uprzedzam pytanie z gwarancją w Htc, miałem Soff i odblokowany Bootloader a przy odrzuceniu 3 pierwszych modeli dałem sobie spokój, poprostu jak ktoś czyta tego posta to serdecznie odradzam tą firmę a najlpiej gdyby czytał to ktoś z HTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Mam Z5 jak i M9, więc postaram się Ci częściowo pomóc.

Na pytania dotyczące root'a i kluczy nie odpowiem, bo nie wiem.

Jakość dźwięku na słuchawkach - przyznam szczerze, że jest tylko jedna różnica, aczkolwiek nie dotyczy ona jakości, bo ta jest w pełni porównywalna w obu modelach. Różnica i to znacząca jest w głośności. M9 jest sporo głośniejszy niż Z5.

Aparat. Super to jest w Samsungu. W Z5 jest najwyżej bardzo dobry. Znacząco lepszy niż w M9 ale nie super - bez przesady. Sądzę, że do takich, jak wskazałeś, zastosowań wystarczy. Aczkolwiek musisz mieć na uwadze, że część kadru (ok. 1/6 lewej strony) może być mniej ostra od pozostałej powierzchni zdjęcia. Nie wiem czy interesuje Cie temat filmów czy tylko zdjęć ale jeśli tak to w tym temacie M9 wypada gorzej. Z5, moim zdaniem, kręci lepsze filmy niż nawet S7. Jedynym minusem jest rejestrowanie na filmie dźwięku działania klawisza vol +/- służącego jako zoom.

Snap 810. Jak z nim jest? Działa, grzeje w obrębie tylnej ścianki poniżej aparatu. Nie sądzę, by grzał jakoś znacząco mniej niż w M9. Taki sam procek to i podobne temperatury. Odczucie na obudowie też podobne. W praktyce cieszę się, że procek czuć właśnie w tym miejscu, a nie jak np. w S7 - na ramkach.

Nie podpowiem czy normalne Z5 czy dual.

Jeśli chodzi o problemy z oprogramowaniem to nie bardzo wiem o jakie problemy może Ci chodzić. Soft, zarówno własny Sony jak i Android jest upgradeowany dość regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klucze DRM mówiąc kolokwialnie to taki unikatowy kod dla urządzenia znajdują się na partycji TA do której normalnie nie masz dostępu jeśli je stracisz to traci się gwarancję i co najważniejsze niektóre funkcje aparatu. Jak traci się klucze? Po odblokowania bootloadera. Czy można je odzyskać? nie. Można zrobić kopię partycji TA ale potrzeba root do tego a bez odblokowania bootloadera nie ma root i kółko się zamyka ale jest sposób na zrobienie tymczasowy root poczym zrobienie kopi TA wszystko jest na forum wystarczy poszukać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bard

Mam Z5 jak i M9, więc postaram się Ci częściowo pomóc.

Na pytania dotyczące root'a i kluczy nie odpowiem, bo nie wiem.

Jakość dźwięku na słuchawkach - przyznam szczerze, że jest tylko jedna różnica, aczkolwiek nie dotyczy ona jakości, bo ta jest w pełni porównywalna w obu modelach. Różnica i to znacząca jest w głośności. M9 jest sporo głośniejszy niż Z5.

Aparat. Super to jest w Samsungu. W Z5 jest najwyżej bardzo dobry. Znacząco lepszy niż w M9 ale nie super - bez przesady. Sądzę, że do takich, jak wskazałeś, zastosowań wystarczy. Aczkolwiek musisz mieć na uwadze, że część kadru (ok. 1/6 lewej strony) może być mniej ostra od pozostałej powierzchni zdjęcia. Nie wiem czy interesuje Cie temat filmów czy tylko zdjęć ale jeśli tak to w tym temacie M9 wypada gorzej. Z5, moim zdaniem, kręci lepsze filmy niż nawet S7. Jedynym minusem jest rejestrowanie na filmie dźwięku działania klawisza vol +/- służącego jako zoom.

Snap 810. Jak z nim jest? Działa, grzeje w obrębie tylnej ścianki poniżej aparatu. Nie sądzę, by grzał jakoś znacząco mniej niż w M9. Taki sam procek to i podobne temperatury. Odczucie na obudowie też podobne. W praktyce cieszę się, że procek czuć właśnie w tym miejscu, a nie jak np. w S7 - na ramkach.

Nie podpowiem czy normalne Z5 czy dual.

Jeśli chodzi o problemy z oprogramowaniem to nie bardzo wiem o jakie problemy może Ci chodzić. Soft, zarówno własny Sony jak i Android jest upgradeowany dość regularnie.

Dziękuję za udzielenie informacji :) a powiedz mi gdybyś miał dziś wybrać jeden z tych telefonów w sensie M9 czy Z5 ? Który wygrywa w twoich oczach ?

@@wojtusiak

Jeśli je stracę? Czyli rozumiem że jeśli zrobię backup Tej partycji i potem ją dodam po odblokowaniu BL to wszystkie funkcje wracają ? A co z Zablokowaniem Bootloadera w razie potrzeby skorzystania z gwarancji bo w HTC po odblokowaniu BL i Soff już nie ma odwrotu a o gwarancji można wtedy zapomnieć :D

Edytowane przez Mikel25
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zrobisz kopie TA z kluczami i ja Przywrocisz to zablokujesz z powrotem bootloader i masz gwarancję ;-) nie da się przywrócić kluczy i mieć odblokowany bootloader jednocześnie ale jest sposób na xda aby emulowac klucze z odblokowany bootloaderem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

@@bajdaspl

Z perspektywy czasu sądzę, że wybrałbym M9 (gold on silver). Funkcjonalnie w mojej opinii lepsza jest Z5 ale M9 jest ładniejszym telefonem. Kwestia wyglądu była podstawą tego, że nabyłem ten model. Wg mnie, nie miałem ładniejszego telefonu niż M9, a jego funkcjonalność jest w pełni wystarczająca nawet w porównaniu z Z5 czy S7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

Z racji tego, że całe życie korzystałem z samsunga, żona dostała Z5 i mam kilka pytań:

1. Czy robiąc roota i instalując trwp taci się gwarancję?
    2. W jaki sposób instaluje się w nim roota i trwp, czy jest jakiś "sony-odin" czy inne aplikacja jak w samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micros

Jeżeli wcześniej zrobisz backup DRM i dopiero odblokujesz bootloader to później jesteś w stanie zablokować  i wysłać na gwarancję - więcej temacie "gwarancja".

Procedura opisana m.in tu: https://forum.xda-developers.com/xperia-z5/general/guide-how-to-backup-drm-unlock-rootfor-t3373312

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czy jest możliwość odblokowania bodloadra jeśli wejdę w informacje i mam coś takiego Bootloader unlock allowed: No

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi