Skocz do zawartości
lobo82

Note 4 Android 6.0.1 tnące się wysyłanie wiadomości sms

Rekomendowane odpowiedzi

lobo82

Witam,

Dwa dni temu zaktualizowałem tel Nota 4 na exynosie do andka 6.0.1.

I mój problem jest taki że mega przycinają się wysyłanie wiadmości sms istna masakra nie da się pisać i zaraz potem wysłać i znów pisać bo się cały ten zacina na kilka sekund.

Moje pytanie czy ktoś ma podobny problem ??

I co mam zrobić by to działało to płynnie jak w andku 5 ??

I czy wogóle się da to naprawić ??

Dodam że przeszukiwałem sieć i nigdzie nie znalazłem czegoś co by pomogło.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc (normalnie krew mnie zalewa jak piszę smsa)

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłeś po aktualizacji przywracanie do ustawień fabrycznych? Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lobo82

Tak robiłem...

Wstepnie problem rozwiązałem jeszcze raz wgrałem soft przez Odin i jeszcze raz zrobiłem wipe data i wipe cach i poki co jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rammek

Mam ten sam problem i zaraz krew mnie zaleje.
    Do tego dziwnie wygląda przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu.
    Spróbuję wgrać wszystko na nowo - może pomoże :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami różne cyrki wychodzą przy samej aktualizacji. Lepiej zrobić od razu przywrócenie do ustawień fabrycznych lub wgrać najnowszą wersję softu Odinem. W większości przypadków problemy znikają.

Edytowane przez obodzin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lobo82

No mi poki co działa wszystko ok, dobpiero 3 dzień testowania oby już nic się nie krzaczyło.

mam pytanie odnosnie kopi buckup przez KIES wczesniej dało sie zrobić kopie całości a na tym andku 6.0 już się nie da, może ktoś wie czemu ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na moim Note 4  jest troszkę inny problem i był bym wdzięczny za dobre rady.

Problem polega na tym że nic się nie przycina i wszystko działa płynnie po aktualizacji z lolipop'a na marshmalow'a (wybaczcie jeśli gdzieś zrobiłem błąd w nazwie) zasięg sieci dobry, czesto korzystam z transmisji danych i jest ok, wi-fi też ok ale zpodczas wysyłania smsów okazuje się, że moje wszystkie są wysyłane prawidłowo i dochodzą do odbiorcy ale niestety zdarza się tak, że nie wszystkie dochodzą do mnie (podczas esemesowania niektóre sms są jak by po prostu pomijane i nawet po opóźnieniu nie dochodzą już nie mówiąc o tym, że w późniejszym czasie wcale nie dochodzą te co zostały jak by pominięte) Nie jednokrotnie porównywałem wiadomości wymieniane z żoną i brakuje po prostu niektórych a żona nawet podczas pisania ze mną pyt się mnie nie raz czy czytam sms bo ona pisze a ja nic. Często nawet się dowiaduje ze ktoś coś do mnie pisał a ja nic nie dostałem.

Początkowo myślałem że to wina karty SIM z playa. Byłem wymienić na duplikat  ale problem się powtarzał.

Zmieniałem aplikacje do smsów na textre, go sms pro, oryginalna ale  wszystko bez zmian.

Kilkukrotnie robiłem hard reset z pozycji bot menu i problem nadal był. 

Po roku męki w końcu postanowiłem wgrać na nowo oryginalny soft 6.0.1 przez odina ale już oryginalny samsunga bez branding z playa. Zadowolny, że mój koszmar się w końcu skończył, niestety znów zaznałem smaku goryczy... problem nadal występuje.

Nie robiłem jeszcze twardego reset po tym przeszczepie softu.

Nie wiem czy robić hard reset, czy ma on sens, czy może próbować wgrać lolipopa spowrotem tak jak było oryginalnie przy zakupie mojego nota.

Co może być przyczyną tego problemu. Soft? Może jednak karta? Czy jeszcze coś innego?

Jak myślicie? 

Dodam że posiadam jeszcze rok gwarancji na niego. 

Sam już nie wiem co z tym robić. 

Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

@Up

W/g mnie to wina operatora, a nie telefonu, czy softa.

Sprawdź w zasięgu jakich nadajników byłeś w czasie kiedy nie dochodziły SMS. Czy nie jest to powtarzający się problem lokalizacji? Zawsze możesz na próbę testowo użyć sim innego operatora i sprawdzić czy się coś zmieniło.  Ja dawno temu miałem duże problemy z SMS w sieci Plus. Z tym, ze to nadawca był w Plus a ja w Era. Również ginęły po drodze, lub przychodziły dwa. Z tym, ze ten drugi np sprzed roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi