Skocz do zawartości
jacula

Częste zapychanie się pamięci wewnętrznej, zbyt mała ilość wolnego miejsca.

Rekomendowane odpowiedzi

jacula

Witam nie wiem może coś źle robię ale po kilku dniach zapycha mi sie pamieć wewnętrzną ,do takiego stopnia ze nie mogę nawet małego programu zainstalować,a mianowicie miałem pare programów wgrane bardziej użytkowe a po kilku dniach zostało mi 300 mb pamieć wbudowanej  ,teraz zrobiłem reset ale z przywróceniem nie których programów i mam zajęte 6,3gb ,patrze teraz aplikacje zajmują mi 1,7 gb gdzie patrze to najwięcej FB 164 mb reszta po kilkadziesiąt mb ale nigdy 1.7 gb .system 4,46 gb .Moje pytanie co tak zjada pamieć . .

Edytowane przez Araa
    Poprawiam nazwę tematu. Następnym razem proszę swój problem opisać jak najbardziej szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jacula pomyśl troszkę i poprzenoś aplikacje na kartę sd,nie ma innego sposobu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

@@philip83

nie dopisałem co było możliwe to było na sd ,to tak wygląda ze te programy; puchną ;jak na początku np . zostało 2 gb to nie instalowałem nic a po kilku dniach miałem juz tylko 0,5 gb,tu jest problem możne mam wirusa   

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jacula a pamięć podręczną czyścisz regularnie,bo fb strasznie dużo pożera zasobów ogólnie czy to ram czy pamięć wewn.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Pisałem pamieć wewnętrzna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jacula spróbuj odinstaować fejsa i zobaczyć czy nadal tak się dzieje,tak to nie mam pomysłu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Fejs jak sprawdzam zapycha około 300-400 mb ,coś nie tak bo jak sprawdzam ze aplikacje zabierają np 2 gb wchodząc i jak obliczam ręcznie ile bierze to z 1-1.2 gb ,a reszta to jak by coś było ukryte,teraz wszedłem pamieć wewnętrzna i aplikacje biora 1,83 gb ,po wejściu i obliczeniu okazuje sie 890 mb gdzie 1gb,Dane systemowe 4,46gb reszta jakies 200 mb 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jacula zrób reset do ustawień fabrycznych...naprawdę nie mam pomysłu...ja czyszczę co 2-3 dni pamięć podręczną,ale jest to góra 200-300mb...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Własnie zrobiłem i teraz załuje bo, kużwa zasięg mi ucieka żeby wysłać zdjęcie to trwa tak długo ze nieraz muszę dać  ponów ,ktoś pisał o długim otwieraniu WiFi u mnie przed restartem było błysk teraz /ciach/ otwiera sie z kilka sekundowym opóźnieniem :zabije:  

Edytowane przez bartekc00
    punkt 3.2 regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięć wewnętrzna jest współdzielona z wewnętrzną kartą SD, więc jak np. nie masz zainstalowanej zewnętrznej karty, to zdjęcia, muzyka itp zajmują Ci pamięć wewnętrzną.

To nie jest tak, że masz 3 GB na aplikacje i dodatkowe 3 GB karty "internal".

Zrób prosty eksperyment, nagraj kilka minut filmu kamerką w trybie fullHD z zaznaczeniem, że miejscem docelowym jest karta "internal", następnie zobacz ile Ci zostało przestrzeni na apki, ich dane itp.

Postaraj się, aby większość programów pisała na SD (jak masz zroot-owany, to możesz usunąć blokadę zapisu na zewnętrznej SD za pomocą np SD FIX) i wówczas system nie będzie blokował zapisu na SD.

Mając roota możesz dodatkowo wywalić zbędne (wg uznania) apki od Googla (np. kiosk, muzyka, filmy itp), co spowoduje, że nie będą się one aktualizowały (a Googlowsie wynalazki instalują się w pamięci urządzenia), a musisz wiedziec, że komplet od googla po aktualizacji zajmie blisko 1GB z pamięci wewnętrznej.

Możesz zrobić, gdy zostawisz cześć pomocnych apk googla, po ich zaktualizowaniu, zintegruj je z ROM (np. za pomocą Lucky Patchera, Titanium backup w moim przypadku źle to zrobił), jak dodatkowo zdoexujesz zintergowane programy to zyskasz kolejne dziesiątki MB które ubędą z dalvik-cache.

Musisz wiedzieć, że każda aplikacja w Androidzie 5, to wielkość pliku apk + wielkość wypakowanych plików z bibliotekami (są w katalogach lib wewnątrz apk) + dalvik-cache (np. dla FB Messengera jest to prawie 80MB) + dane w data (bazy danych, pliki konfiguracyjne itp) = sporo pamięci.

Nasz LG jest skromnie obdarzony przez producenta jeżeli chodzi o pojemność pamięci flash, więc trzeba kombinować, szczególnie, że cwaniaki z Googla nie pozwalają by ich kobylaste programy przenosić na SD (nie mówię o zespolonej pamięci w Android 6.0), co wynika pewnie z faktu, że ich Nexusy nie maja slotu na karty SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi