Skocz do zawartości
tax

Wyłączające się WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

tax

Witam, dzisiaj przyszedł do mnie nowy telefon (Huawei Y6), zrobiłem wszystko co trzeba po czym chciałem połączyć się z WiFi. Problem polega na tym, że po "połączeniu" rozłącza się z siecią oraz pisze ,,Nie można połączyć się z Internetem, wyłączono". Nie wiem co mam o tym myśleć. Dodam ,że internet działa na moim starym telefonie jak i na laptopie. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@tax uniwersalna porada na początek to przytrzymać chwilę na nazwie sieci i kliknąć "zapomnij". Po tym zabiegu spróbuj połączyć się z nią ponownie ;) 

Czy ewentualnie inne sieci wifi sprawdzałeś na telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tax

@up

Tak, tak próbowałem tego, dalej nic. Połączyć się z inna siecią mógłbym, ale sąsiad nie ma włączonego internetu :D. Przed chwilą przywróciłem ustawienia fabryczne i na jakieś 5 minut internet działał po czym znów pojawił się błąd..

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@tax musisz przetestować inną sieć, aby wykluczyć usterkę tej, z którą próbujesz się połączyć. A np. hotsopta z innego telefonu nie możesz zrobić? W ustawieniach routera nic nie masz poblokowane? Filtrowanie adresów MAC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tax

@up Nic nie jest po blokowane, akurat sąsiad włączył WiFi i działa.

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@tax wyłącz na jakieś 15 sekund swój router i włącz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tax

@@skolsiwo Niestety nie pomogło..

@@mobopx Nie zrobiłem jednej rzeczy. Mógłbyś mi dać "lekcje" jak zobaczyć czy nie mam nic po blokowane w routerze? Nie jestem za bardzo w temacie, a z tego co wiem może to być kluczowe rozwiązanie.

Dodam, że problem zniknął przez godzinę ale po godzinie znów to samo...

Edytowane przez tax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@tax niestety nie wiem nic ponad to co już napisałem. Jeśli w routerze nic nie mieszałeś, bo nie masz filtracji MAC włączonej. Po za tym gdyby była włączona, to w ogóle nie uzyskałbyś połączenia. Skoro działało przez godzinę, to MAC nie jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tax

@@mobopx Tak się składa, że dzisiaj dzwoniłem do play oraz huawei i nie byli w stanie mi pomóc. Powiedzieli mi, że gdyby telefon nie mógł połączyć się ze wszystkimi sieciami to byłaby to wada produktu. Ostatecznie ustalono, że błąd jest po stronie routera z tego co czytałem to może pomóc aktualizacja oprogramowania. (router netis 2419) Problem jest w tym, że sam nie dam rady. Najwyżej zadzwonię jutro do dostawcy internetu niech on coś ustali, wyśle kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@tax a przypomnij jeszcze. Twoj tel łączy się z WiFi ale nie ma internetu, czy w ogóle nie łączy się z WiFi?

MT7-TL10 / Tapatalk

Edytowane przez mobopx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi