Skocz do zawartości
patrixs

Podczas nagrywania słychać cichy dźwięk.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem, że na nagranych przez LG G4 filmach daje się usłyszeć ciche cykanie. Dźwięk ten nagrywa się tylko przy włączonym i połączonym WiFi.

Podobny dźwięk daje się usłyszeć podczas rozmowy (także mając włączone WiFi).

Gdy WiFi jest OFF to problem nie występuje.

Czy też tam macie? To teraz taki standard urządzeń od LG? :-).

Pozdr.

Edytowane przez Araa
Poprawiam nazwę tematu. Następnym razem proszę swój problem opisać jak najbardziej szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eric

To by wyjaśniło czego czasem podczas rozmowy mam takie cykanie w słuchawce gdy jestem w domu.

LG G4 + SwiftKey

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówisz o dźwięku łapania sygnału stacji bazowej?

Bo ja żadnego cykania nie zauważyłem u siebie, ani u żony...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, też mam taki problem, że jak mam włączone wifi to jest cykanie na filmach tak samo podczas rozmowy. Wystarczy włączyć wifi i przyłożyć do ucha i będzie cykać. Jedyny sposób to wyłączenie wifi. Nawet mam tak ustawione w taskerze aby wyłączało wifi jak dzwonię lub ktoś dzwoni. Jak się odpadli bluetooth to też cycka ale z mniejszą częstotliwością. Mnie to wygląda, że ktoś podczas projektowania umieścił pewne moduły zbyt blisko siebie np. górny głośnik od rozmów i moduł wifi i pewnie wifi powoduje jakieś zakłócenia które łapie głośnik i cyka. Taki problem jak telefon leży zbyt blisko jakiegoś głośnika gdy ktoś dzwoni. To chyba błąd konstrukcyjny i tak będzie, serwis tego nie naprawi. Gdzieś w necie czytałem, że komuś dali nowy telefon i po paru godzinach problem wrócił. W G2 nie było takiego problemu i może trzeba było brać S6 zamiast G4 :/. Pozdro.

Edytowane przez bartosz89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eric

Tak samo jest w Motoroli G 3 gen, więc może to nie tylko dotyczy G4 ale jest to szerszy temat.

LG G4 + SwiftKey

Edytowane przez Eric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wymianie płyty głównej mam problem z "cykającym" głośnikiem do rozmów gdy włączony jest moduł Wi-Fi (cykanie słychać niezależnie czy nawiązane jest połączenie telefoniczne czy nie). Trochę upierdliwe podczas rozmów :/ (Chociaż trzeba mieć słuch, bo nie każdy to słyszy). Ktoś spotkał się z takim problemem?

Edytowane przez BioCompPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BioCompPL Większość G4 ma ten problem, WiFi sieje jakieś zakłócenia które odbiera głośnik od rozmów. Jak włączysz WiFi i zaczniesz nagrywać film to będzie cykać na filmie. Co ciekawe jak zaczniesz oglądać film na YT i moduł WiFi pobiera dane (buforuje) to do momentu wczytania filmu nie cyka później już cyka. Jak na moje to problem sprzętowy i przyzwyczaj się do tego. G5 nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boże, co za telefon... Na poprzedniej głównej tego nie miałem. Teraz pozostał farbiący wyświetlacz i doszło cykanie. Telefon fajny, ale ilość niedoróbek... W przyszłości już nigdy więcej LG. Dzięki za info (i moderacji za przeniesienie tematu do odpowiedniego działu).

Edytowane przez BioCompPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi