Skocz do zawartości
JakubZ.

kernel [6.0.1] HellSpawn

Rekomendowane odpowiedzi

JakubZ.

183e0af922739d67ee26d23db0571aa3.jpg

Dużo osób korzysta u nas z tego kernela, ale tematu póki co brak - toteż takowy zakładam do ewentualnych uwag/porad/dyskusji. Generalnie nie ma się tutaj co rozwodzić - jest to twór speziego77 z XDA (który robi też całkiem fajne ROMy dla N4) oparty na hellsCore. Jedni mówią, że to lepszy i bogatszy hC, a inni, że to bardziej zabugowany hC. Ja tam nie wiem, testuję dopiero drugi raz na dłuższą metę. Faktem jest, że w porównaniu z pierwowzorem mamy tutaj pierdyliard zarządców CPU do wyboru i innych parametrów ;)

Potrzebne linki:

POBIERANIE: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=53104&sort_by=date&sort_dir=DESC

TEMAT NA XDA: http://forum.xda-developers.com/nexus-4/development/kernel-hellspawn-n4-t3347850

Instalacja standardowo: wgrywamy na stockowy kernel ROMu, po procesie instalacji czyścimy cache i dalvik cache. Do obsługi parametrów polecam aplikację Kernel Adiutor.

Dostępne są wersje dla AOSP i CM. Dodatkowo twórca buduje wersje zarówno z toolchainem Uber 5.4 i 7.0. Podobno ta pierwsza jest stabilniejsza, a ta druga eksperymentalna. Jeżeli macie czas, to testujcie obie ;)

No i ostatnia rzecz: zapodajcie jakieś sensowne combo governor+I/O, bo w sumie stockowo jakoś mało płynne mi się to wydaje i czasami wolno telefon reaguje :D

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez JakubZ.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JakubZ.

Dobra Panowie, to na jakich ustawieniach lecicie?

Bo ja koniec końców zostawiam wszystko stockowo, tylko robię uV -100 i zmieniam kolory.

Niby jest ok, ale jednak telefon momentami zwalnia... Rady? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daję tylko napięcia o -120 i w zasadzie to już wszystko. Co więcej zmieniać, skoro na domyślnych ustawieniach ładnie śmiga. :D

Dobry kernel, warto zostać z nim na dłużej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JakubZ.

Hmm... no to w takim razie już mi system/bateria/telefon dogorywa, bo po dłuższym czasie (tak dwa dni od odpalenia systemu) wszystko trochę zwalnia i trzeba zrestartować telefon :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    str3tch72

Ja ustawiam głośność w słuchawkach na +3, do tego jeszcze zmiana zarządcy na pegasusq/zen, uv -100, czyli z tego co widzę to standardowo, kolorki to alucard8888, najlepszy kontrast. A bateria trzyma ładnie, najnowszy Paranoid. :)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel prawie dobry. Rom DU na nim przyspieszył i bateria lepiej, jest jedno ale po dobie na tym kernelu w połączeniu z DU, wywala transmisję danych i nie da się jej włączyć.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi