Skocz do zawartości
Nowy androidowiec

avast nie chroni Note 4 910C przed złośliwymi stronami w chrom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj kupiłem Note 4  SM-N910C.  Po uruchomieniu fon zaktualizował się do androida 6.0.1. Avast po skanowaniu wyświetlił komunikat  "Obsługa Chrome jest wyłączona. Urządzenie nie jest chronione przed złośliwymi stronami" .Po kliknięciu "włącz" pojawił się nowy komunikat dot. ustawienia dostępności + przekierowanie do ustawień dostępności - ale w Note 4 dostępność dotyczy głównie ułatwień dostępu. Komunikat avasta "Wybierz Avast Mobile Security i włącz" nie daje się zastosować, ponieważ na karcie "dostępność" są dwie inne apki, ale nie ma avasta  (w galaxy s5 z androidem 5.0 nie miałem takiego problemu).

Nie chciałbym rezygnować ani z avasta, ani z chrom.

W jaki sposób można uruchomić ochronę chrom przez avasta ?   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mikor

Witam

Miałem ten sam problem. Kombinowałem, sprawdzałem wielokrotnie ale w dostępności dalej nie mogłem znaleźć nic na temat wyboru Avasta.

W końcu mi się udało, wystarczyło odinstalować Avasta i zainstalować na nowo. Wtedy opcja w usługach się pojawiła.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za radę

przyznam, że zapomniałem o tej sprawie. Dopiero po otrzymaniu rady sprawdziłem telefon i okazało się, że w dziale personalizacja - dostępność - usługi  pojawił się avast. Wcześniej nie reinstalowałem avasta, przypuszczam, że zmiana została spowodowana aktualizacją tej aplikacji lub androida.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi