Skocz do zawartości
DARER

Błedne wskazania GPS w nawigacji google'a.

Rekomendowane odpowiedzi

DARER

Czesc, dawno mnie tu nie było :)

Mam problem na lenovo p780 ale też ten sam problem na DG550, a mianowicie:

GPS na aplikacji gps test łapie 3D fixa w 5 sec - od 4do 8 satelitów czyli wszystko działa.

Jak włączę yanosika jest tez ok, ale jak uruchomię na pierwszoplanowo nawigację google to zaczyna tracić zasięg wyznacza jakąś porąbaną pozycję w polu przelicza trasy itd , jak szybko przełączę na gps test to widać że sygnał niby jest ale bardzo słaby i wszystkie wskazania poszczególnych satelitów wskazują tę samą wartość czyli coś jest nie tak.

Na obu telefonach jest chip MTK . 

Teraz paranoidalne przypuszczenie: wszystko CHYBA zaczęło się od momentu jak zmieniłem romy na słuchawkach i następnie IMEI przywróciłem aplikacją chamelephon , która genialnie przywraca imei ale się zastanawiam czy to w jakiś sposób nie wpłynęło na GPS ... ma to sens jakiś?

A może to bug w nawigacji google?

Nawigacja yanosika czy navigator (OSM map - swoją drogą gennialna mapa) działa o niebo lepiej choć też nie bez problemów. 

Na DG550 wróciłem do stocka i dalej to samo na lenovo mam ROW S123 na którym kiedyś wszystko działało super  z gps i google map, zmieniałem romy i modemy (sam firmware) i nic to nie daje.

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co tu biega.

Edytowane przez awygo
Doprecyzowałem tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARER

Dzisiaj lenovo p780 i doogee dg550 przejechały kilkadziesiąt kilometrów w nawigacji yanosik i navigator OSM i obie nawigacje łapią fixa w 10sec i pracują ok a jak przełączę na google maps to zaczyna tańczyć wyznaczać trasy dziwne gubi pozycję itd ... czyli to wina google maps a na niej mi zależy :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARER

Rozebralem Lenovo i na antenę GPS napchalem folii aluminiowej kuchennej i sygnal łapie w 5 sec na 7 sat z sygnałem czasami nawet do 42costam (GPS test) o dziwo teraz łapie sygnal nawet w domu :) . Przejechałem się autem z 2km (skrzyżowania światła zakręty) i działa wszytko ok na razie. Potwierdzę to jeszcze bo nie wiem czy się nie wysypie na dłuższej trasie.

Niestety antena w dg550 jest zafoliowana (czarny sticker naklejony) poprawiłem styki bolce i dałem podkładki pod styki stickera i sygnal łapie trochę lepiej ale nie na tyle by płynnie działała nawigacja Google.

---

Kupiłem taśmę miedzianą zobaczymy jak to wpłynie jak dołożę trochę miedzi do dg550 bo inaczej jest np.  lenowo p780 gdzie antena gps jest z aluminiowej farby która się odpryskuje i pewnie dla tego z czasem sygnał słabnie. 

Edytowane przez DARER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARER

Oba telefony działają idealnie z here maps i navigonem- fix w kilka sekund. Google maps nie łapie fixa a jak złapię fixa przez gps test i przyłącze na Google maps to po kilku minutach zaczynają się problemy. Google maps sama z siebie fixa w ogóle nie łapie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
awygo

Jakaś aplikacja typu Lenovo Secure It nie blokuje googlomapie dostępu do lokalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARER

Cześć. Nie to czysty rom bez Chinszczyzny. Google maps ma wszystkie uprawnienia.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej :).

Mam podobnie z moim P780. Przy użyciu nawigacji od Google często traci całkiem widoczność satelit. Wtedy rozpoczyna szukanie od zera. Na innych nawigacjach jest trochę lepiej, ale sygnał też słaby: 4-6 satelit.

Najlepiej jest na wszelkiego rodzaju tools-ach do diagnostyki gps (np. MTK Engineering, sekcja Location). Tam zdarza się, że na żółto jest jedna kropka a reszta zielona. Fix-a trzyma stabilnie z dużą ilością zielonych pól. Do momentu załączenia jakiejś nawigacji.

Szukam rozwiązania od pewnego czasu i są podawane rożne rozwiązania (do różnych telefonów). Niektórym pomaga wyłączenie opcji automatycznego określenia strefy czasowej. W moim systemie nie ma takiej opcji (tylko ręcznie). Gdzieś doczytałem aby wejść w ustawienia, potem osobiste i tam wskazać dla gps-a wysokie niezużycie energii. Tej opcji też nie mam :(.

Biorąc pod uwagę, że nawigacja Google może pobierać najwięcej energii (przy okazji wyznaczania nam drogi skanuje wszystko co się dzieje w okolicy) myślę, że to jest prawidłowy kierunek dalszych poszukiwań.

Oczywiście ustawienia -> dostęp do lokalizacji -> Location mode mam ustawione na High (gps, wlan and mobile networks). Ale przy Device only dzieje się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pkolacz Pytanie podstawowe : Jaki posiadasz rom w swoim telefonie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

VIBEUI_V2.0_9439_7.10.1_DEV_P780.

Taki miałem od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi