Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wakacyjny konkurs fotograficzny Czytaj więcej.. ×
deus

Karta SD jako pamięć wewnętrzna/zewnętrzna urządzenia - zagadnienia problematyczne.

Rekomendowane odpowiedzi

deus

Witam.

Niniejszy temat jest w całości poświęcony zagadnieniom problematycznym związanym z zaadoptowaniem pamięci zewnętrznej jako pamięć wewnętrzna urządzenia jak i problemów dotyczących uprawnień aplikacji przy tradycyjnym montażu kart pracujących pod kontrolą Androida w wersji 6.0+.

Proszę wobec tego nie zadawać pytań o tej tematyce w wątku znajdującym się w dyskusji ogólnej, tj. http://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-w-60-wszystkie-modele/ a traktować go jedynie jako bazę informacji lub temat otwarty w sprawach teoretycznych zaadoptowaniu sd.

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Witam.

Po aktualizacji do androida 6.0 zauważyłem problem przy wyborze zapisu na kartę pamięci. Chodzi mi dokładnie o to, że ustawiam w aplikacjach, żeby zapisywały pliki na karcie pamięci, ale nie mam możliwości ustawienia dokładnej lokalizacji. Lokalizacja jest automatyczna i bardzo głęboka - karta sd, folder data, nazwa aplikacji, coś tam jeszcze i dopiero download. Tyczy się to przykładowo przeglądarki CM Browser, czy Auto Guard. Czy jest jakaś możliwość skonfigurowana tego tak, żeby można było wybrać któryś z folderów na wierzchu z karty pamięci?

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Niestety nie. To jest ograniczenie wprowadzone przez Google od Lolipopa. Aplikacje mogą swobodnie działać tylko w swoim wewnętrznym katalogu (czyli tam "głęboko") LUB w dowolnej przestrzeni ale tylko wtedy gdy nadasz im uprawnienia do dostępu na kartę SD (nie chodzi mi tu o uprawnienie z Androida 6.0 tylko o co innego) ALE to developer aplikacji musi takie coś zaimplementować. Tym samym w PowerAmpie da się usuwać mp3 z karty a na przykład w innym odtwarzaczu już nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten temat ma coś wspólnego z tym ze zainstalowałem już kilka programów do odtwarzania muzyki i żaden nie ma dostępu do karty sd. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@@x7nofate3

Dostęp powinien mieć każdy, to modyfikacja jest zablokowana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiecie jak w Operze zapisać plik na karcie pamięci? Uprawnienia dałem na zapis i odczyt SD, ścieżkę do karty widzi ale nie mogę wybrać bo opcja wybierz folder jest na szaro.

Wysłane z mojego LG-H815

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@stark2991 czy mógłbyś mi jakoś pomoc. Teraz zainstalowałem utorent i tez nie widzi zewetrznej sd. Mogę zapisać plik tylko w panieci tel. Programy nie mają dostępu do ścieżki na sd. Żaden program nie widzi karty :( pomocy

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@@Winniczek @@x7nofate

Co ja na to mogę poradzić? Android wprowadził takie a nie inne ograniczenia i nie da się tego obejść. nawet mając roota nie ma chyba prostego sposobu jak to było z 4.4, przynajmniej ja na 6.0 się nie spotkałem. Opera i utorrent nie zapisują plików na SD bo nie mają tam pewnie swojego katalogu. Bo aplikacja może działać na SD ale tylko w obrębie swojego katalogu, np. nawigacja i folder z mapami. Ale to deweloper aplikacji o tym decyduje a oni się nie pofatygowali. Może znacie takie coś że żeby coś usunąć trzeba zaznaczyć kartę SD na liście i nadać uprawnienia? ma to np. PowerAmp czy menedżery plików. Takie coś właśnie musi dodać autor aplikacji, inaczej nic się nie usunie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mój wspolokator ma Galaxy s5 zaktualizow do androida 6 i u niego aplikacje widzą kartę sd a mnie na note 4 te same aplikacje nie widzą karty sd. Ten file manager co jest w budowany w system widzi kartę sd a każdy inny co zainstaluje z google play już nie widzi karty sd

@winnieczek jak dales uprawnienia na odczyt i zapis?jak to.zrobic?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edytowane przez x7nofate

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@x7nofate
    Dodawanie uprawnień zapisu do karty SD odbywa się przy pomocy aplikacji "Dokumenty".

b4sqph.jpg

Tylko trzeba znaleźć w aplikacji docelowej opcję wywołania tego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi