Skocz do zawartości
deus

Karta SD jako pamięć wewnętrzna/zewnętrzna urządzenia - zagadnienia problematyczne.

Rekomendowane odpowiedzi

jackpe

Spróbuj zrobić format karty w telefonie.

SM-T705 + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

da rade coś zrobić z tym ze chcąc coś usuwać z sd pisze ze nie ma pełnych uprawnień

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

Format SD nic nie da to tylko i wyłącznie zależy od systemu i jego uprawnień. Tak jak pisałem wcześniej, albo usuniemy z poziomu PC podpietego pod USB, albo menadżerem od producenta. Jeśli nie mamy menadżera wchodzimy w ustawienia, pamięć i gdy klikniemy na kartę SD pokaże nam się prymitywny menadzer systemu.

LG G4 + SwiftKey

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie! Mam wielki problem, otóż miałem w telefonie kartę sformatowaną jako pamięć wewnętrzną, lecz po wymianie płyty głównej nie da się odczytać z niej nic  :( Trochę poczytałem w internecie i dowiedziałem się, że jest zaszyfrowana. Jak to teraz odczytać w komputerze lub w jakiś inny sposób? W sumie nie wiem czy w dobrym dziale to dodałem, więc z góry przepraszam :)

Edytowane przez tttomek11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam trochę podobny problem jak tttomek11, z tym, że u mnie karta SD przestała być rozpoznawana przez telefon tak po prostu :/ Przy nagrywaniu filmu telefon dostał zwiechy, zrestartował się i wtedy jeszcze było okej (z wyjątkiem tego, że nagrywany film nie dał się odtworzyć), ale po jakimś czasie telefon po prostu przestał ją widzieć. Gdy próbuję ją ponownie włożyć, to telefon przez chwilę sprawdza kartę, po czym wyrzuca komunikat, że brak karty SD.

Od dwóch dni walczę z różnymi programami do odzyskiwania danych, ale mało który w ogóle widzi, że karta jest podpięta (oczywiście nie wyświetla się w systemie), a jak już widzi (np. PhotoRec 7.0, który nawet rozpoznał poszczególne partycje na karcie), to i tak nie jest w stanie nic odzyskać. Naprawdę nie ma sposobu, żeby dobrać się do danych na tej karcie? Już piąty dzień funkcjonuję bez karty pamięci niewiele mogąc zrobić na telefonie :(

post-124290-0-14093200-1467277278_thumb.png

Edytowane przez skolsiwo
    Obrazki zawsze wstawiamy w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jak to teraz odczytać w komputerze lub w jakiś inny sposób? 

Nie jest to już możliwe, dane zostały utracone na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

W moim wypadku wystarczyło podpiąć kartę przez czytnik do komputera z linuksem. Karta jest formatowana (nie szyfrowana) do systemu plików ext4 lub f2fs których Windows nie rozpoznaje i nie potrafi odczytać a dowolny linuks radzi sobie z tym bez problemu. Ale co producent telefonu to inna metoda integracji karty SD z pamięcią wewnętrzną.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@maxprzemo

Na którym sprzęcie nie było szyfrowania?

K.sd konfigurowałeś przez adb?

Co masz w:

data/misc/vold?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Formatuje na ext4 i owszem, tyle że z odczytanej zawrtości niewiele ci przyjdzie. Przynajmniej tak było na Cyanogenmodzie. Stwierdzam jednak, ze to bezużyteczne, jak zwykle google dał ciała. I tak więszkość aplikacji instaluje się dalej w pamięci wewnętrznej, a jak mu się skończy miejsce to krzyczy o brak miejsca. Podczas gdy cała karta sd jest pusta.

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@dzidexx

To było na poprzednim moim telefonie więc nie sprawdze . Po sformatowaniu nie było problemu z odczytaniem zawartości karty SD.

@@giaur500

Też nie używam tej opcji na co dzień. Karty SD są według mnie za słabe dla androida i nawet na karcie o prędkości zapisu/odczytu 95Mb/s czuć było spowolnienia.

CyanogenMod nie ma chyba opcji Force Change jak na np. RR a to już dawało sporo możliwości.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi