Skocz do zawartości
shark31

Pytanie związane z OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno założyłem tutaj temat ponieważ szukam telefonu dla dziewczyny, ale postanowiłęm też wymienić moją Lumie 735 i natrafiłem na telefon OnePlus One. W związku z tym mam pytanie. Czy warto jeszcze inwestować w ten telefon? Za około 1000zł można mieć nówkę z 2 letnią gwarancja. Czy w tej cenie da radę kupić coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno było podobne pytanie:

http://forum.android.com.pl/topic/272352-op-one-w-2016/page-4#entry4660146

Jeśli rozmiar trafia w twoje gusta i nie przeszkadza ci oficjalne wsparcie na wykończeniu, to myślę, że warto. Pod względem wydajności nic lepszego w tej cenie nie kupisz, mimo dwóch lat na karku telefon działa bardzo sprawnie i póki co raczej się to nie zmieni. Aparat czy ekran już nie robią takiego wrażenia, jak 2 lata temu, ale wciąż dają radę. Z racji tego, że oficjalne wsparcie się kończy, po zakupie warto przemyśleć sprawę wgrania innego romu, często są one lepsze od oficjalnego CyanogenOS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mi się bardzo podoba, ale zastanawiam się czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego? Niby trochę taniej można kupić Xiaomi Note Pro 3 ale gwara tylko 1 rok itp. a zależy mi jednak na 2 latach bo często telefonu nie zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten wariant Xiaomi ze Snapdragonem 650 na papierze wygląda nawet nieźle, pytanie, jak się sprawuje w praktyce - niestety, jak dotąd nie czytałem jego testów. I oczywiście pozostaje kwestia nieoficjalnego wsparcia, które tak okazałe, jak w przypadku OPO z pewnością nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Wsparcie będzie jeszcze dłuuugie, jego parametry są wystarczające mimo dwóch lat na rynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aliens

ten telefon wypzedza inne mimo ze jest juz na rynku dosc długo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Wsparcie będzie jeszcze dłuuugie, jego parametry są wystarczające mimo dwóch lat na rynku

Zgadzam się z powyższym. Zadajcie sobie pytanie po co wam 4GB albo 6GB RAM, 8-rdzeniowy albo 10-rdzeniowy procesor, skoro system będzie działał tak samo szybko (bo szybciej już się nie da), a cała ta moc będzie się marnować przez 99% czasu. Już w OnePlus One jest spory zapas. Nie znalazłem też póki co żadnej gry, na którą OPO by był za słaby. 

Nie wiem co trzeba by było robić na tym telefonie żeby go zajeździć - pewnie się da, ale i tak na 99% to nie będzie to, co ty robisz zwykle na swoim telefonie.

Cały ten wyścig za cyferkami to trochę chwyt marketingowy, gdyż topowy sprzęt sprzed 2-3 lat jeszcze z nawiązką wystarcza do błyskawicznego działania najnowszego Androida. Inna sprawa to wsparcie, ale tutaj mamy bardzo dobry CM13 nightly, oficjalny więc póki co nie widze potrzeby wydawania kasy na nowszy sprzęt.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadajcie sobie pytanie po co wam 4GB albo 6GB RAM, 8-rdzeniowy albo 10-rdzeniowy procesor, skoro system będzie działał tak samo szybko (bo szybciej już się nie da), a cała ta moc będzie się marnować przez 99% czasu. Już w OnePlus One jest spory zapas. Nie znalazłem też póki co żadnej gry, na którą OPO by był za słaby. 

Nie wiem co trzeba by było robić na tym telefonie żeby go zajeździć - pewnie się da, ale i tak na 99% to nie będzie to, co ty robisz zwykle na swoim telefonie.

Poniekąd się zgadzam. Z drugiej jednak strony jednak da się jeszcze szybciej, niewiele, bo na OPO system wciąż bardzo sprawnie, ale jednak się da. Różnica rozchodzi się oczywiście o ułamki sekund w otwieraniu aplikacji czy przełączaniu się między nimi. Co do gier - zdaje się, że GTA: San Andreas odpalone na maksymalnych dostępnych detalach, z zasięgiem zwiększonym do 100% nie będzie płynne. Być może znalazłoby się coś jeszcze.

Poza tym telefony zmienia się nie tylko ze względu na lepsze zastosowany procesor czy więcej pamięci RAM. Powodów jest mnóstwo, od lepszego aparatu, przez rozbity ekran, po zwyczajne znudzenie obecnym smartfonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Różnica rozchodzi się oczywiście o ułamki sekund w otwieraniu aplikacji czy przełączaniu się między nimi.

Tylko że różnicy 0.2 sekundy przy przełączaniu pomiędzy aplikacjami nie zauważysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi