Skocz do zawartości
spawi

Zacinanie się i mocne nagrzewanie LG G3 - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

spawi

hej,
    mam kilka pytań. Jestem użytkownikiem G3 od prawie roku i powoli zaczyna się, to czego nie chciałem doświadczać. Telefon zaczyna mi się zacinać, a do tego okropnie się grzeje. Bywa, że naciskając przycisk POWER mogę się poparzyć. Nie mówiąc już o przykładaniu telefonu do ucha. Czy to wina case? W każdym z moich poprzednich telefonów korzystałem z "gumowych opakowań" i nigdy mi się to nie przytrafiło. A tu zauważyłem, że dzieje się to notorycznie.

Wracając do zacinania się telefonu. Czy mogę zrobić coś, żeby przyspieszyć telefon? (oglądałem film "przyspiesz swój telefon" który jest na samej górze strony, jest lekka poprawa, ale dalej zdarza się, że czekam 3 sekundy, aż mi się menu załaduje.

Czy aktualizacja do nowego androida coś zmieni? Czy w ogóle jest dostępna oficjalna wersja?

Czy nagrzewanie telefonu ma wpływ na szybsze wyładowywanie się baterii?

proszę o pomoc, bo nie chcę zmieniać telefonu znowu :c

pozdrawiam,
    spawi :)

Edytowane przez bartekc00
    1 temat = 1 problem, reszta szczegółów w PW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Jest nowa wersja, Android 6.0, na forum jest napisane jak go wgrać oficjalnie. Ogólnie rzecz biorąc może to być wina baterii, która się zużyła i grzeje wszystko dookoła. Jak nie pomoże przywrócenie do ustawień fabrycznych lub wgranie od nowa systemu, to proponuję wysłać do serwisu :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spawi

@@Magnum44pl aktualizacja do Androida 6.0 jest w ogóle opłacalna? Zmieniło się coś na dobre? Pytam, bo wcześniej miałem samsunga ace2 i tam aktualizacja do Androida 4.2 była totalną klapą, bo nic prawie nie dało się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno telefon przyspieszył. Dodatkowo interfejs jest według mnie dużo bardziej estetyczny. Na pewno zakończył się problem z pływającym zasięgiem. Więc według mnie - warto. Jest z resztą cały temat o wrażeniach po aktualizacji :) Ja bym Ci radził wgrać wersje v30a CIS (jest poradnik jak), bo tutaj telefon jest najchłodniejszy i i najszybszy. 

Ale najpierw zrób hard reset, żeby dowiedzieć się, czy sprawa jest sprzętowa, czy programowa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi