Skocz do zawartości
ms12

Wipe data / Factory reset - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

ms12

Witam,

mam tablet P5100, od ponad pół roku bez problemu korzystałem z CM11. Dziś w nocy tablet samoczynnie się zrestartował a następnie wpadł w pętlę bez końca: logo samsung -> logo Cyanogenmod -> pulpit systemu - po około 5 - 10 sekundach następuje restart i od początku.

Uruchomiłem recovery, zrobiłem wipe cache, próbowałem zrobić wipe data/factory reset i tu również pojawia się problem:

wyświetla się komunikat "Formating /data ..." i po około 3 - 5 sekund następuje restart tabletu.

Proszę o pomoc. W jaki sposób mogę przywrócić tablet do normalnego działania.

pozdrawiam

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uri0550

Jakie masz recovery

RN3 PRO & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ms12

Jakie masz recovery

RN3 PRO & Tapatalk

CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uri0550

@@ms12

Takiego starocia?

Ściągnij najnowsze twrp https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863139957, wyciągnij kartę sd z tabletu (o ile masz), podepnij ją pod kompa, zrzuć na nią pobranego zipa z twrp i włóż ją do tabletu. Potem odpal tablet do recovery, zainstaluj zipa i uruchom ponownie do recovery. Jak już Ci się pojawi twrp to zrób wipe i sprawdź czy odpali. Jeśli nie to prawdopodobnie siadła ci pamięć i już nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ms12

@@ms12

Takiego starocia?

Ściągnij najnowsze twrp https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863139957, wyciągnij kartę sd z tabletu (o ile masz), podepnij ją pod kompa, zrzuć na nią pobranego zipa z twrp i włóż ją do tabletu. Potem odpal tablet do recovery, zainstaluj zipa i uruchom ponownie do recovery. Jak już Ci się pojawi twrp to zrób wipe i sprawdź czy odpali. Jeśli nie to prawdopodobnie siadła ci pamięć i już nic nie zrobisz

Dziękuję za odpowiedź. Jutro zrobię to co napisałeś. Trochę martwi mnie twoje zdanie "Jeśli nie to prawdopodobnie siadła ci pamięć i już nic nie zrobisz" - czy oznacza to że w takim przypadku mogę wyrzucić tablet do elektro-kosza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uri0550

Możesz oddać na diagnozę do jakiegoś serwisu żeby być pewnym. Albo sprzedać jako dawcę np ekranu dla innego p5100 np ze zbitym ekranem. Itp itd

RN3 PRO & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ms12

Możesz oddać na diagnozę do jakiegoś serwisu żeby być pewnym. Albo sprzedać jako dawcę np ekranu dla innego p5100 np ze zbitym ekranem. Itp itd

RN3 PRO & Tapatalk

Zainstalowałem TWRP tak jak napisałeś.

Instalacja przebiegła pomyślenie, przynajmniej tak wynikało z wyświetlanych komunikatów.

Niestety w tej chwili przy próbie wejścia w recovery wyświetla się logo TWRP i po chwili ekran robi się czarny i następuje restart.

Jestem w czarnej d...., teraz nawet nie mogę wyłączyć tabletu, ciągle się restartuje :-(

Proszę o dalszą pomoc.

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uri0550

@@ms12

No to niestety tak jak podejrzewałem - pamięć Ci siadła. Jedyne co możesz zrobić to oddać w celu diagnozy i wymiany pamięci (czyli może się okazać nawet że całej płyty głównej) co będzie dość nieopłacalne gdyż w tej kwocie kupisz sobie nowy tablet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi