Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Moja dziewczyna zamówiła u jakiegoś allegrowicza telefon Huawei Y6, wszystko ładnie pieknie dopóki nie uruchumiła telefonu i pojawił się komunikat :

"Urządzenie zostało zresetowane. Aby kontynuować, zaloguj się na konto Google, które było wcześniej synchronizowane na tym urządzeniu."

Czy wychodzi na to, żeby uruchomić telefon potrzebny będzie jakiś mail którego ani ja ani ona na pewno nie znamy? Sprzedawca również nie ma pojęcia, powiedział, że telefon jest z drugiej ręki z komisu.

Teraz pytanie, nie byłoby dla mnie problemem posiedzieć i pogrzebać żeby to zrobić, problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć oprogramowania do reinstalacji, prosiłbym Was, drodzy specjaliści od androida o jakąkolwiek pomoc co mogę zrobić w tym wypadku, a sami wiecie.... zdenerwowana dziewczyna to nic dobrego, tym bardziej z powodu telefonu :)

poniżej dodaję załącznik problem:

post-43802-0-36247500-1449484394_thumb.jpg

Edytowane przez Aleksandra
Modyfikacja tytułu wątku na tekst bardziej oddający problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób hard reset, w spoilerze obrazek z instrukcją:

post-39154-0-98676700-1449506238_thumb.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zakupiłem używanego Huawei Y6 w lombardzie. Po zrobieniu resetu telefon przy konfiguracji wymaga abym podał konto Google które było zarejestrowane na urządzeniu  Przez pierwszeg własciciela. Nie ma mozliwosci  "Pominiecia" tego kroku. Czy jest jakoas mozliwosc poradzenia sobie z tym problemem? pierwszy raz z takim czym mam do czynienia w Androidzie. Hard Reset wykonany mimo tego dalej wymaga konta Google poprzedniego właściciela 

Edytowane przez mobopx
Doprecyzowanie tytułu z uwagi na niski staż użytkownika w pisaniu postów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To blokada antykradzieżowa wprowadzona w androidzie 5. Miałem ten sam problem, nie znalazłem metody obejścia, telefon oddałem. Może autoryzowany serwis dałby radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

mam dokładnie ten sam problem, hard reset nic nie dał. Proszę o pomoc

Edytowane przez Piterosss
nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

hard reset nic nie daje bo to jest blokada antykradzieżowa. zrób dokładnie to samo co w tym filmiku

Edytowane przez Aleksandra
Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qrasek
Miałem identyczny problem - telefon legalny ale po przywróceniu ustawień fabrycznych prosił o zalogowanie na konto google poprzedniego właściciela. 

Od początku - wg filmu - dłużej nacisnąc SWYPE i  wejsc do internetu zainstalować Samsung Bypass apk - u mnie bez sukcesu - udało mi się tylko wejśc do menu ustawień - może tam uda się komuś dodać nowe / swoje konto google.

U mnie pomogła aktualizacja softu i aplikacja NOVA Launcher  

poniżej instrukcja aktualizacji softu

1 Zrób backup wszystkich ważnych danych - zdjęcia, kontakty, wiadomości itp 

2 Rozpakuj plik ZIP i skopiuj folder dload na kartę pamięci 

3 Wyłącz telefon, upewnij się czy bateria jest naładowana i włóż kartę pamięci 

4 Naciśnij naraz 3 przyciski = VOL + oraz VOL - i przycisk POWER. Puść w chwili pojawienia się ekranu instalacji softu. 

5 nie naciskaj przycisków i czekaj aż pasek postępu instalacji dojdzie do końca i telefon się zestartuje 

6 sprawdź wersję softu w Ustawienia > o Telefonie 

link do softu 

Link do instrukcji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mi się niestety nie udało.

Wgrałem nowy soft zgodnie z zaleceniami.Próbowałem oba programy ale po całej procedurze dalej przechodzi do widoku "Zweryfikuj konto" i mogę zacząć od początku

Macie może jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qrasek

Na początku trzeba wejśc w Kopia i kasowanie danych i wybrać ustawienia fabryczne. Potem w zakładce KONTO - dodaj konto - dodajesz nowy email albo już używany i powinno się odblokować. Jeżeli nie próbuj z innym softem w linku są 3 pliki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi