Skocz do zawartości
na_forum

Android, lenovo moto e 2 lte - marudzenie wkurzonego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaznaczam, że jestem maniakiem gadgetów tylko użytkownikiem.
    Więc nie zależy mi na wypasionym sprzęcie i bajerach.

Po zmianie z Soniaka (którego chyba spaliłem ładowarką samochodową) na Lenovo moto E 2 Lte. Byłem raczej zadowolony bo:
    Android 6
    wszystko działa
    itp.
    Minus: aparat.

Ale nie ma tak dobrze.
    Po miesiącu użytkowania denerwują mnie dwie rzeczy.
    Mniej: to że karta po sformatowaniu na pamięć wewnętrzną jest niewidoczna nawet pod linuxem i nie mogę sobie po kablu przegrać iluś tam GB danych. Właściwie nawet kilku MB nie da rady

A to co mnie wkurza najbardziej, to sytuacja z brakiem pamięci. Po miesiącu nie ma na telefonie miejsca mimo, tego, że niczego nie instaluję. Clean master coś tam czyści ale nic nie pomaga.
    Usunięcie kilku apek i przeniesienie kilku kolejnych na kartę nic nie daje. Nadal gdy chcę zainstalować aplikację mającą max kilka mega to nic nie zrobię.

LUDZIE!! TO NIE JEST NORMALNE!!

Żeby nie dało się kontrolować kupionego urządzenia. To tak jakby kupić samochód i nie mieć możliwości zajrzeć pod maskę czy napompować opon.

W starym telefonie żony (soniak 500MB) też nie ma pamięci, ale zakładałem, że to dosyć stary model. Ale żeby w nowym sprzęcie??

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@na_forum

Nie dokończyłeś konfiguracji karty sd.

Zrób to jeszcze raz. Zmień na przenośną, restart, ustaw jako wewn., pozwól na przeniesienie danych, restart.

Tu jest szerzej:

http://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-w-60-wszystkie-modele/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mikel25

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"AndroidAndroid 6.0 MarshmallowDyskusja Ogólna"

do

"Motorola - TelefonyMoto E 2nd Gen. 4G (XT1524, XT1527)Dyskusja ogólna".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@na_forum

Nie dokończyłeś konfiguracji karty sd.

Zrób to jeszcze raz. Zmień na przenośną, restart, ustaw jako wewn., pozwól na przeniesienie danych, restart.

Tu jest szerzej:

http://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-w-60-wszystkie-modele/

Częściowo pomogło. Nigdzie nie było informacji o konieczności restartu.

Nie zmienia to faktu, że nadal nie mam ( i chyba nikt nie ma) kontroli nad pamięcią.

1. na kartę przeniosło mi tylko około 200MB

2. Zajęta pamięć w telefonie: ponad 4GB

3. Skąd zajętej tyle pamięci skoro aplikacje zainstalowane (pomijam osobne 3 GB na androida) w sumie zajmują mniej niż 4GB??

4. Jakbym zainstalował kolejnych kilka aplikacji na powiedzmy w sumie 50MB to pewnie po tygodniu znowu będę miał komunikat o braku miejsca (mimo zwolnionych 200mb.

Cała sytuacja jest chora. Producent wypuszcza soft który sam powoduje problemy by konsument za chwilę kupił nowszy model sprzętu, po czym sytuacja znowu się powtarza.

A może to ja nie umiem sobie radzić z telefonem?

Edytowane przez na_forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@na_forum

1. Trzeba się trzymać zasady: update do innej wersji androida(zmiana numeru, nie drobne poprawki) należy robić na czystym sprzęcie - po resecie do ust. fabrycznych.

2. Producentem systemu android jest google - moto lenovo(i inni) go dopasowuje do konkretnego modelu.

3. Użyj appmgr III i przenieś po kolei ruchome apki lub zrób reset do fabrycznych. Stracisz wszystkie dane i ustawienia więc skopiuj na pc/zsynchronizuj z k.google/itp najcenniejsze rzeczy.

4. Z doświadczenia odradzam auto backup i przywracanie za pomocą k.google.

5. Żeby obecnie zwolnić trochę miejsca możesz(oprócz appmgr) wyczyścić cache i dalvik cache w recovery.

6. Mam cm13 i wolne miejsce w p.wewn. nie spadło mi nigdy poniżej 2gb. Nie widzę również skarg na brak pamięci w moto e2 tu na forum ani na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi