Skocz do zawartości
Bride

stock [M] [6.0.1] SM-G900F Galaxy S5 (G900FXXU1CPEM) [XEO] POLSKA 01.06.2016

Rekomendowane odpowiedzi

Uporał się ktoś aby nie pytało ciągle o zezwolenie na dostęp do karty sd każdej aplikacji na 5.0 nie pamiętam ale któraś z przeglądarek plików po zainstalowaniu automatycznie naprawia to.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esowa

Sprawdź ES File Explorer - kiedyś raz zapytał i już nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym romie nie naprawia tego automatycznie, każda nowa aplikacja pyta o dostęp do karty

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez scichy1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

mam pytanie odnośnie rootowania tego romu. swojego galaxy mam już z 1,5 roku i od początku robiłem z nim różne rzeczy.

zaraz po kupieniu był root, mam nabitego knoxa, miałem cm, mam wgrane custom re covery itp. czy istnieje jakaś możliwość, że mam zablokowany bootloader?

chcę wgrać rom z wątku i zrootować cf auto rootem. czytałem, że przy zablokowanym booloaderze mogę zbrickować słuchawkę.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0kti

S5 nie ma zablokowanego bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kp4and

Dzień dobry.

Proszę o poradę dla zwykłego usera.

Jest S5 z rootem i wyczyszczonym XEO 4.4.2 = v4.4.2_G900FXXU1ANJ1_G900FXEO1ANJ1_XEO.

Żadnych custom ROMów ani zewnętrznych bootloaderów nie było. KNOX 0. Trochę danych i aplikacji. Działa dobrze.

Czas na aktualizację do 6.0.1/XEO - podbrałem downloaderem samfirmware plik SM-G900F_1_20160623064901_m18s1be6ns_fac.zip.

Którą instrukcję i w których krokach mam zastosować, aby zaktualizować system do tego nowego XEO 6.0.1 za pomocą ODINA. Moje priorytety:

1. Utrzymany ROOT.

2. Bezpieczna lista aplikacji do usunięcia oraz sprawdzona metoda ich pełnej eliminacji z systemu.

3. Ustawienia zapewniające dobrą wydajność transmisji danych i maksymalnie długie działanie na baterii podczas rozmów i czuwania.

4. Możliwość zapisywania danych na kartę SD bez pytania przez każdą aplikację.

5. Zachowany KNOX 0 w miarę możliwości.

Proszę o wskazanie ścieżki działania w celu realizacji punktów 1-5 z aktualizacją SM-G900F_1_20160623064901_m18s1be6ns_fac.zip.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomnij o instalacji z zachowaniem roota oraz zainstalowanych aplikacjach. Ja wczoraj instalowałem Roma z pierwszego posta i system się tak zmusił, że zrobiłem clean cache i full wipe. System stawiałem od zera i chodzi dobrze. Roota straciłem i nie wiem, czy go wgrywać, bo zależy mi na aktualizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kp4and

@up

Rozumiem i współczuję tego doświadczenia.

Ze swojej strony nic nie pisałem o zachowywaniu aplikacji i danych. Backup mam.

Ja się najpierw pytam jak to zrobić, aby osiągnąć punkty cele 1-5 i bym nie był zdziwiony eksperymentem.

Ustalmy fakty - jeśli chciałbym mieć system bez ROOTa,

to na jakiego grzyba wogóle jakieś tam ODINy, sammobile firmware downloadery i wszystkie tańce na kiju?

Przecież w każdej chwili, każdy może sobie zassać aktualizację przez OTA albo nawet wgrać tymi okropnymi KIESami i po sprawie - nie prawdaż?

Niestety takie rozwiązanie jest słabe, gdyż brak ROOTa praktycznie chyba wyklucza możliwość realizacji celów 2 i 4 z moich priorytetów na nierootowanym stocku.

Natomiast ja planuję zaktualizować S5/XEO/4.4.2/ROOT do nowego XEO/6.0.1 za pomocą ODINA i mam priorytety w kolejności ważności:

1. Utrzymany ROOT.

2. Bezpieczna lista aplikacji do usunięcia oraz sprawdzona metoda ich pełnej eliminacji z systemu.

3. Ustawienia zapewniające dobrą wydajność transmisji danych i maksymalnie długie działanie na baterii podczas rozmów i czuwania.

5. Zachowany KNOX 0 w miarę możliwości.

Uprzejmie proszę o wskazanie ścieżki działania w celu realizacji punktów 1-5 z aktualizacją SM-G900F_1_20160623064901_m18s1be6ns_fac.zip.

Pozdrawiam

Edytowane przez maarecki
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

Niestety nie zrobisz Roota na 6.0.1 z zachowaniem flagi Knox 0x0. Nie ma metody na roota na androidzie 6.0.1, która pozwoliłaby zachować nie nabitą flagę Knox. Musisz czekać aż ktoś wymyśli jakiś sposób.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kp4and

@up

Ok, dziękuję za konkretną odpowiedź.

Czy jeśli zdecyduję się na sfajczenie KNOX na 1, to czy jest gdzieś opisany, sprawdzony sposób na osiągnięcie celów 1-4 ?

Mam przygotowany backup, ODIN, S5 i oba pliki z SamFirmDownload:

- jednoplikowiec SM-G900F_1_20160603192440_ywuy2ujked.zip

- czteroplikowiec SM-G900F_1_20160623064901_m18s1be6ns_fac.zip.

Co lepiej wgrywać i która instrukcja, jakie kroki zapewnią osiągnięcie 4 priorytetów:

1. Utrzymany ROOT.

Dziękuję za wyrozumiałość.

Pozdrawiam.

Edytowane przez maarecki
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi