Skocz do zawartości
Qtendo

info Najlepszy i najbardziej stabilny rom na z1c

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, roles napisał:

Ja go używam jako nawigacji w motorze,  z tymże na kitkacie by Dstriker 4.4.4 , z powodu nowego interkomu (badziewie scala packtalk) mam problem z dźwiękiem po bluetooth (zwolniony dźwięk oraz trzaski) i jak mi dojdzie nowa bateria spróbuje odblokować bootloader i wgrać jakieś MM 6.0 ale wpierw Dstriker 5.1

Poszukam na xda jakiegoś softu w miarę aktualnego na starszej wersji androida ale nie niżej niż android 6.0

Ogólnie szukam czegoś do użytku na co dzień rozmowy.itd i żeby bateria trzymała dobrze. I na teraz bo chce go komuś dać żeby się nie marnował a to bardzo dobry telefon.

Co do odblokowania bootlodera teraz to proste chyba najwięcej zajeło mi zrobienie roota kopi zapasowej kluczy drm(jagbym zatęsknił za orginalnym softem i aplikacjami sony) i tak na wszelki wypadek kopie imei zapasowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mopide

Ja sobie właśnie wgrałem w ten telefon LineageOS 12.1.. Tak, LineageOS, nie CM :) system ma zabezpieczenia z 5 sierpnia 2018 czyli obecnie najnowsze. Działa bardzo płynnie, używam od 2 dni i nie zauważyłem żadnych problemów. Wyraźnie lżejszy niż stock. 

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się w kwestii aparatu, bo nie porownywałem. Zdjęcia telefonem robię rzadko, głównie dokumenty więc nie ma to akurat dla mnie większego znaczenia. 

Telefon na baterii trzyma podobnie do stock, nie zauważyłem jakichś dziwnych, gwałtownych spadków baterii :)

Nie pasowała mi wbudowana przeglądarka private browser, dlatego już jej nie mam, a w systemie siedzi chrome :)

Także moja ocena jest bdb, jestem bardzo zadowolony. 

Ubolewam, że to nie LineageOS 14.1, że nie ma na ten fajny telefon Nougata, który jest tak dobrze dopracowany jak np. ten w Motoroli G3 (2015). 

Nougat to jednak Nougat :) nawet bardziej lubię niż Oreo :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.08.2018 o 14:48, mopide napisał:

Ubolewam, że to nie LineageOS 14.1, że nie ma na ten fajny telefon Nougata, który jest tak dobrze dopracowany jak np. ten w Motoroli G3 (2015). 

Nougat to jednak Nougat :) nawet bardziej lubię niż Oreo :)

Używam od 2 tygodni aicp na androidzie 8.1 bateria trzyma jak na stock na androidzie 5.1 jak nie lepiej. Wydajność też jest bardzo dobra w sumie dalej uważam że Z1 compact jest lepsza niż mój nowy Moto g5s i reszta jaką miałem na czele z xiaomi redmi note 3 pro. Przeglądarkę też używam Chrome i też bateria przyzwoicie się zachowuję przy przeglądaniu internetu.Poprawka bezpieczeństwa z 5 lipca ale pewnie za niedługo będzie aktualizacja.

Jedynie chyba mankament tego acip 8.1 to jest to że gdy jest na LTE to się nikt nie dodzwoni do mnie ale to też może wina terenu gdzie mieszkam. Z aparatem jest gorszej niż na stock ale porostu nie bawiłem się w jakieś alternatywne apk do aparatu a i mało aparatu używam.

Byłem też wcześniej na LineageOS 15.1 androidzie to bateria porostu uciekała jak szalona przy samym czuwaniu(może to naprawili z aktualizacją)

Android 7.1 aicp znowu stare poprawki bezpieczeństwa i ogólnie nie jest wspierany. Gorsza bateria niż aicp android 8.1.

Jak narazie zostaję przy aicp 8.1 zaspokaja moje potrzeby w 100%

Ciekawe czy android 9.0 zawita na Sony Z1 compact czy tylko na 8.1 zakończy żywot.

Edytowane przez Snajper2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mopide

@Snajper2 u mnie żadnych problemów, że ktoś się nie może do mnie dodzwonić na LTE. A prawie cały czas jestem w zasięgu LTE. Ja na aicp 8.1 miałem baterię krócej niż na stock i LineageOS 12.1 z nowymi poprawkami. 

Właśnie ze względu na baterię (choć i tak nie było źle) i na fakt że na tym aicp z Androidem 8.1 słabiej działa GPS przesiadłem się na LineageOS 12.1

Teraz przesiadłem się na LineageOS 14.1 z tego wątku:

https://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/rom-t3657384

Nie mam jak na razie żadnych uwag! Bateria baaardzo ok, jak na stock! GPS normalnie działa, łapie fix i działa dokładnie. Niemiłosiernie szybki :) 

polecam :) 

Dodam, że ROM ma Aroma Installer :) i wbudowane gapps i root i w trakcie instalacji można wybrać co chcesz wgrać. Wystarczy, że pobierzesz sam ROM i instalujesz i możesz mieć root i gapps. Można też zaznaczyć i bez tych rewelacji :)

dodana zawartość

W sumie można powiedzieć że doczekaliśmy się 3 dobrych customów: 

- AICP 13.1 na Androidzie 8.1, na bank będzie jeszcze rozwijany;

- LineageOS 12.1 na Android 5.1.1 

- LineageOS 14.1 z Aroma Installer - link w poście powyżej. 

Próbowałem innych, jest sporo zaczętych, ale niedokończonych i albo coś nie działa albo baterię ssie jak ciele wymiono ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borozu

Panowie jedno pytanie.

Wala mi się po szufladzie stara Z1 Compact i chciałbym go oddać siostrze ale potrzebuję najpierw wgrać jak najnowszy najstabilniejszy(!) soft jaki jest obecnie. Wiadomo, że na Andku 5.0.1 za dużo się nie zdziała bo jest przestarzały.

Tel. będzie używany do standardowych czynności - dzwonienie, smsowanie, musi działać płynnie WhatsApp. 

Co polecacie? Podkreślam jezscze raz. Nie zależy mi absolutnie na żadnych bejerach softu. Ma być stabilny i działający w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi