Skocz do zawartości
venon

Wgrywanie ROM'ów Samsunga za pomocą Odin'a

Rekomendowane odpowiedzi

venon
    Napisano (edytowane)

Na wstępie: Wszystko co robicie, robicie na własną odpowiedzialność!

Jeżeli mamy już zainstalowanego Kies'a który wykrywa nam telefon, to wszystko jest OK, jeżeli nie, to należy zainstalować sterowniki kabla, link poniżej.

Poniżej opisana procedura dotyczny ROM'ów jednoplikowych, takie ROM'y nie powodują utraty danych!

Instrukcja krok po kroku(ROM 1 plikowy):

1. Pobieramy program Odin 3.09

2. Pobieramy ROM'y Wydane dla Polski, lub jeżeli interesuje was ROM dla innego kraju/regionu TUTAJ znajdziecie każdy oficjalny ROM Samsunga.

3. Pobrany ROM rozpakowujemy, nazwa pliku rozpakowanego powinna kończyć się na *.tar.md5

4. Uruchamiamy Odin'a i pod przyciskiem PDA podajemy nasz ROM

1.jpg

2.jpg

5.Wyłączamy telefon i wchodzimy w tryb Download tj. przytrzymujemy jednocześnie vol down+home+power do momentu kiedy pojawi nam się ekran "Warning" następnie wciskamy vol up.

6. Następnie podłączamy telefon do komputera, jeżeli wszystko jest dobrze pojawi się napis Added i pokaże się wykryty port np. COM4 lub inny.
    6.1. Upewniamy się że zaznaczone są tylko dwie opcje "Auto Reboot" i "F.Reset Time"

3.jpg

7. Jeżeli wszystko jest tak jak napisałem powyżej klikamy przycisk START.

4.jpg

8. Rozpocznie się instalacja ROM'u, cierpliwie czekamy.

5.jpg

9. Kiedy operacja dobiegnie końca u góry zobaczymy napis PASS, a na dole All threads completed. (succeed 1 / failed 0) i Removed!!
    Odłączamy telefon i cierpliwie czekamy aż się uruchomi.

6.jpg

Download:
    Sterowniki do kabla USB
    Odin 3.04
    ROM'y Wydane dla Polski lub Wszystkie ROM'y

Uwaga:
    Jeżeli będą występować jakiekolwiek problemy z telefonem np zawieszanie się, niestabilna praca należy przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.
    Wchodzimy w USTAWIENIA/KONTA/BACKUP i ZEROWANIE/USTAWIENIA FABRYCZNE.
    lub
    Wylączamy telefon przytrzymujemy vol up+home+power, telefon wejdzie w stockowe recovery 3e - przyciskiem vol up/down zaznaczamy opcje wipedata/factory reset i zatwierdzamy przyciskiem power. Nastepnie przyciskiem vol up/down zaznaczamy YES i zatwierdzamy przyciskiem power. Telefon przywróci ustawienia fabryczne.

ps. Jak pojawi się ROM 3 plikowy opisze tu jak wgrać taki rom

Mam nadzieje że pomogłem. :)

Edytowane przez Szymon035
    Dodano prefix
    • Lubię to! 12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki nie działa link !:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k11h

Wybaczcie za pytanie od zielonego w temacie. Czy jeśli wgram najnowszy czysty soft od Samsunga tym sposobem to pozbędę się brandingu orange, który teraz mam? Czy będzie można ten system aktualizować automatycznie przez np. wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    truna

Brandu się pozbędziesz ale aktualizacje nie będą ci działać do puki nie zmienisz kodu csc. Wszystko co i jak masz w przyklejonych tematach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k11h

Na tym forum nie znalazłem info o csc (wpisując w wyszukiwarce hasło: kod csc), ale na innych znalazłem dotyczące SGS2. Polega to na wpisaniu kombinacji: *#272*Twój kod IMEI# i zaznaczeniu XEO. Czy w przypadku S4 będzie tak samo?

Prosiłbym jeszcze o reupload sterowników do kabla USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Według mnie najlepiej jest zainstalować Samsung Kies. Podczas instalacji Kiesa najnowsze sterowniki pobiorą się same. Przed odpaleniem Odina trzeba zamknąć Kiesa, bo te dwa programy jednocześnie działające się "gryzą".

Jak masz alergię na Kiesa, to sterowniki masz tu: Dev-Host - SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_1.5.22.0.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Kody samsunga nie działają na ROM-ach JB. Żeby zmienić region (CSC) trzeba zrootować telefon i użyć CSC Select.apk z marketu. Żeby było trudniej, to CSC Select działa na starszych ROM-ach dla SGS4. Dlatego trzeba wgrać starszy ROM (najlepiej z kwietnia), zrootować telefon, użyć CSC Select i już jak będziesz wgrywał ROM-y 1 plikowe, to CSC się nie zmieni. Zmieni się zawsze po wgraniu ROM-u 3 plikowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0kti

CSC Select działa na MGA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k11h

Dzięki panowie :) System wgrany, ani śladu orange. Teraz chwila na testowanie. Nie wiem czy wezmę się za zmianę csc, jeśli będę chciał aktualizować system, zrobię to w ten sam sposób jak przed chwilą :) Proste i wydaje się bezpieczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam takie pytanko:

w powyzszej instrukcji podajemy tylko softa i mozna flashowac,lecz w podanym nizej linku sa osobne odnosniki dla PDA i dla MODEM,a w najnowszym brak modemu:

http://forum.android.com.pl/f842/lista-modema-w-roma-w-brandowanych-i-niebrandowanych-wydanych-dla-polski-linki-301677/

o co z tym chodzi?czy flashujac ostatni bez modemu nie beda mozliwe polaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k11h

Dziś po wipe wyskoczyła mi mała aktualizacja (domyślnie ustawione jest na automatyczne aktualizowanie). Więc jak to jest z tym csc?

Mati8686x, ja ściągnąłem tak jak pisałeś tylko PDA i śmiga telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi