Skocz do zawartości
awygo

Bardzo zła jakość filmów z K920

Rekomendowane odpowiedzi

awygo

Któregoś dnia, będą chyba pod duuuuużym wpływem, ku rozpaczy ludzi rozumnych wyraziłem taką oto opinię:

http://forum.android.com.pl/topic/239469-lenovo-k920-jak-zaktualizowac-oprogramowanie/#entry4451927 :facepalm: Odszczekuję!!! Filmy z K920 są tragiczne!

Obiekty ruchome, albo statyczne, ale wtedy gdy porusza się kamera, są rozmazane. Cały obraz drży. Nie widać działania stabilizacji. Wygląda to tak, jakby zbyt długi czas naświetlania "klatki" powodował, że poszczególne klatki filmu są poruszone. W stockowej aplikacji nie możliwości ustawienia 60 klatek na sek. Zmiana czułości nie rozwiązuje problemu. Nawet przy ISO 1600 jest tak samo.

W aplikacji Open Camera można ustawić nawet 120 klatek. Mimo to kamera nagrywa tylko 30. Te ustawienia nie działają. Tak samo stabilizacja, którą można włączyć i wyłączyć nic nie daje. W ogóle nie widzę efektu.

Wystarczy obejrzeć "poklatkowo" film z  K920 i widać, że obiekt na każdej klatce jest poruszony, rozmazany. Na filmach z Samsunga Note 4 nie ma tego błędu. Mogę oglądać poszczególne klatki i każda jest ostra i nieporuszona.

W ubiegłym roku miałem przez krótki czas K920 z europejskiej dystrybucji, ale nie zachowałem filmów z niego, więc nie mogę porównać z innym egzemplarzem.

Kilka dni temu przez ok 10 minut robiłem zdjęcia. Potem dałem aparat siostrze, żeby zrobiła kilka fotek. Wrzasnęła: parzy! i omal go nie upuściła. Wtedy uświadomiłem sobie, że telefon jest gorący. Przywykłem do tego i nie zwracałem uwagi, ale osoba postronna stwierdziła, że jest bardzo gorący. No jest, teraz i ja to czuję.

Jak jest z ostrością poszczególnych klatek na Waszych filmach? Nie są poruszone?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucę swoje , ojciec używa go jako wideo rejestratora do auta , filmy są rewelacyjnej jakości , nic nie jest poruszone. Taktowanie procesora obniżyłem mu do 1800 Mhz co diametralnie zmniejszyło temperaturę urządzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Aparat o niebo lepszy od tego, z którego na co dzień korzystam w C6833
    Jak filmy? Czy poszczególne klatki nie są rozmazane, poruszone? Np. idący człowiek: cała postać jest w miarę OK, ale gdy obserwuję poruszające się (nawet powoli) dłonie czy stopy, to każda klatka jest rozmazana. Oczywiście mam na myśli dobre oświetlenie, w pełnym słońcu. Zaczynam trochę żałować, że Note 4 zamieniłem na K920.

Jak oceniasz (abstrahując od wersji romu) stabilizację obrazu?

Nie nagrzewa się podczas kręcenia filmów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój też robi bardzo ładne zdjęcia (Używam Camera FV-5 Pro) 

Nagrywa ładne filmy. 

Musiałeś chyba trafić na wadliwy egzemplarz. 

Przetestowałem na kilku i nie mam tego problemu. 

Fakt 30 klatek na sek to czasem mało ale na moje potrzeby zupełnie wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi