Skocz do zawartości
kamil418

Przegrzewanie i bardzo słaby czas pracy baterii na wielu urządzeniach.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam od około pół roku. Na moim LG G4 bateria trzymała mniej niż pół dnia (nieco ponad godzina SoT) i przegrzewała bez względu na to co na nim robiłem (rekord to 100 stopni na CPU w Chromie). W końcu wysłałem go na gwarancję. Okazuje się, że jednak to nie wina telefonu. Na czas naprawy przeszedłem na Nexusa 7 2012 i starego ZTE. Oba urządzenia teraz podobnie się grzeją i nie trzymają dnia na baterii. Jedyne (według mnie) co łączy te urządzenia to to samo konto Google. Próbowałem grzebać w ustawieniach konta, robiłem mnóstwo hard resetów na wszystkim, bezskutecznie. Pytałem o pomoc na XDA i Reddicie, ale nie znaleźliśmy winowajcy. Proszę więc o pomoc tutaj.

Uprzedzając pytania:

- Logi baterii nie zawierają żadnej zjadającej baterię aplikacji.

- W trybie awaryjnym dzieje się to samo.

- Problem nie jest powiązany z kartą SIM. Nexus jest tylko w wersji WiFi.

- Wersje androida są różne, ale musiałem wybrać jedną podkategorię na forum. (G4 6.0.0, Nexus 5.1.1, ZTE 4.0.4)

- Wszystkie urządzenia Stock & unroot

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    W końcu wysłałem go na gwarancję.

Czy serwis stwierdził usterki, czy też odesłał urządzenie twierdząc, że nie ma podstaw do jego serwisowania?

Co z wersją usług google play? One często są winowajcami pożerania baterii.

Spójrz: http://forum.android.com.pl/topic/223155-uwaga-na-najnowsza-wersje-uslugi-google-play-7x-bateria/

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@kamil418

Dziwna sprawa.

Po hard reset jak masz pierwsze ekrany konfiguracji telefonu to nie zaznaczasz przywrócenia danych z konta google ? Jakie dane synchronizujesz ze swoim kontem google? kontakty, dysk google, keep, kalendarz, zdjęcia, chrome itd. ? Jeśli tak to dużo masz tych danych ?

Wejdź w aplikację Kontakty ==> Konta ==> Google i wybierz opcję "Synchronizuj teraz" ( Na twoim telefonie może być inna ścieżka )

Sprawdź czy wykona się synchronizacja dla wszystkich punktów jakie masz u siebie.

U mnie wygląda to tak :

282hqc0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu wysłałem go na gwarancję.

Czy serwis stwierdził usterki, czy też odesłał urządzenie twierdząc, że nie ma podstaw do jego serwisowania?

Co z wersją usług google play? One często są winowajcami pożerania baterii.

Telefon dalej jest w serwisie. Wersje usług to kolejno 9.2.56 (070-124593566) na ZTE i 9.2.56 (230-124593566) na Nexusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@kamil418

Widzisz, jest wspólna zmienna - wersja usług google. Usuń całkowicie konto google razem z usługami (odinstaluj je do podstawowej wersji) i zrób taki 1-2 dniowy test. Dzięki temu pozbędziesz się także synchronizacji.

Ja mam czysty soft i wersję 9.0.83

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxprzemo

Na ZTE zsynchronizowałem wszystko. Na Nexusie nie chce mi synchronizować kontaktów, ale może to ze względu na brak dialera? Korzystam ze wszystkich usług o których wspomniałeś. Ok. 7000 zdjęć google, kilka lat notatek na Keep i kilkanaście GB danych na dysku.

@@deus

Masz na myśli usunięcie konta z urządzenia, tak? Już się zabieram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@kamil418

Albo uprzednio wyłączenie całkowicie synchronizacji. Najpierw właściwie możesz wyłączyć synchronizację, bo to ona również jest powodem drenażu baterii.

Jeśli nadal się nic nie zmieni - wylatuje konto google i odinstaluj do wersji podstawowej usługi google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@deus

Synchronizacja była już wcześniej wyłączona. Nawet jeśli by była, chyba nie masz na myśli drenażu rzędu 1% na 3 minuty SoT ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@kamil418

Ustawienia ==> Batria co jest na pierwszych miejscach w statystykach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@deus

No dobra. Istnieje możliwość, że to wina usług. Tylko powiedz mi co mam teraz zrobić, kiedy ze sklepu mi aktualizuje do tej wadliwej wersji, a po odinstalowaniu nie mam dostępu do większości aplikacji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi