Skocz do zawartości
kamil418

Przegrzewanie i bardzo słaby czas pracy baterii na wielu urządzeniach.

Rekomendowane odpowiedzi

deus

@@kamil418

Zainstaluj odpowiednią do swojego urządzenia wersję 9.0.83 z http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-0-83-release/

i w sklepie play odhacz aktualizacje automatyczne, powinno coś z tego wyjść...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@deus

Nawet przy wyłączeniu automatycznej aktualizacji te usługi się aktualizują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@kamil418

Jeśli inni forumowicze nie będą mieli innych pomysłów to pozostaje niestety czekać na nową aktualizację tych usług.

Jestem niemal pewny, że to one stwarzają nękające Cię problemy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@deus

I tak dużo pomogłeś, dzięki    :thumbup:

Edytowane przez kamil418

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

To wszystko jest bezcelowe, ponieważ usługi i tak same się zaktualizują. Usługi Google same w sobie nie stwarzają nigdy takich problemów - jest to albo błąd w romie, albo kolizja z jakąś aplikacją, której używasz. Nie licz zatem na to, że kolejna aktualizacja usług google cos zmieni - będzie dalej tak samo.

Jeśli nic nie ustalisz, to proponowałbym zmienić rom na jakiś nieoficjalny, np Cyanogenmod. Zobacz też, czy producent telefonu nie wydał aktualizacji softu. Swego czasu na Cyanogenmodzie aktualizacja usług google zaczęła powodować drenowanie baterii - i byłoby tak do dziś, gdyby CM nie wprowadził poprawek w systemie.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@giaur500

Kolizja z aplikacją w trybie awaryjnym? Nie wydaje mi się. Z romem mogę się pobawić na Nexusie, ale to chyba się trochę nie klei, że na oficjalnym sofcie by coś działało gorzej niż na customie. Masz jeszcze jakieś pomysły?

Przy okazji. Po przelogowaniu na inne konto google działo się to samo, więc to można skreślić. Na P8 lite siostry ta sama wersja usług i wszystko działa jak należy. Czuję jakby ciążyła nade mną jakaś klątwa...   :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

No to błąd w romie. Ja najnowszą wersję usług google i zapewniam cię, że wszystko jest ok. I powtarzam, nie ma sposobu aby zapobiec aktualizacji usług google.

Na oficjalnym mogą być bugi tak samo jak i na customie. Z tym, że na oficjalnym poprawka będzie za pół roku lub nigdy, na customie może być natychmiast.

Zresztą, sam potwierdziłeś to co mówię, na innym telefonie z innym systemem ta sama wersja usług google nie powoduje problemów. Wnioski sam wyciągnij

Spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne i nie instaluj swoich aplikacji ze sklepu. Obserwuj czy problem powróci. Jeśli nie, to któraś twoja aplikacja robi bałagan. Tryb awaryjny to nie to samo, co czysty system

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@giaur500

I to jest najzabawniejsze. U mnie 3/3 urządzenia mają ten sam kłopot. Błąd jest powiązany z usługami, bo ich downgrade do fabrycznej wersji pomaga, ale problem nie dotyczy wszystkich użytkowników. Wnioski ciężko wyciągnąć bo testowałem już tysiące metod bezskutecznie. Poza tym uważasz, że któraś z popularnych aplikacji typu Snapchat, albo Facebook powoduje taki cyrk? Na tablecie mam 10 appek na krzyż i wszystkie ze sklepu play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Problem dotyczy tych użytkowników, którzy posiadają system z nie poprawionymi bugami. Powodują one, że najnowsze usługi google źle działają. Uwierz mi, Google nie poprawi tego, ruch jest po stronie producenta telefonu.

Poza tym mówiłem ci, zresetuj telefon do ustawień fabrycznych, niech potem usługi google zaktualizują się do najnowszej wersji a ty nic nie instaluj ze sklepu i obserwuj co się dzieje. Przynajmniej dowiesz się czy problem leży w systemie czy w zainstalowanych aplikacjach. A tak to można sobie tylko gdybać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@giaur500

Wyniku się spodziewałem, ale nie miałem nic do stracenia. Po factory resecie i zaktualizowaniu appek fabrycznych od google dzieje się to samo co przed formatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi