Skocz do zawartości
ruudvannistelrooy

Następca poczciwego SGS 4. Cena do 1500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję zastępce mojego Samsunga Galaxy S4 Black Edition, który był dla mnie świetnym modelem, jednak już mi się troszkę znudził.

Mam swoje upodobania, jednak wyszukiwarki smartphonów wg parametrów zdają się nie działać poprawnie (pomija wiele modelów).

Co podobało mi się w moim telefonie to naprawdę niezły wyświetlacz, szybkość przesuwania po ekranie (nie lagował w tym zakresie) i smukłość. Czarna wersja była po prostu elegancka. Z minusów to kiepskie makro w aparacie i ogólnie stabilizacja obrazu oraz powolne działanie niektórych aplikacji (np. Spotify, czy aktualizowanie aplikacji)

Teraz szukam smartphona o takich parametrach:
    ♦5-5,2 cali (5,2 to już jest dla mojej małej dłoni sporo, ale jeśli obudowa wokół ekranu jest cienka to spoko)
    ♦aparat tylni i przedni znacznie lepszy od sgs4 z dobrą stabilizacją obrazu i zdjęciami makro
    ♦szybkość działania (nie gram praktycznie w żadne gry, ale przeglądarka, spotify, odtwarzanie filmów i ogólne działanie systemu musi być błyskawica)
    ♦ekran z naprawdę dobrą rozdzielczością
    ♦dłuższa niż w sgs4 praca baterii oraz szybkie ładowanie (fast charging?)
    ♦czytnik linii papilarnych byłby plusem
    ♦ogólnie jak najmniejszy (nie chodzi o ekran) i smukły
    ♦żeby nie wyglądał jak zabawka
    ♦w miarę nowy, aby był jeszcze aktualizowany
    ♦cena do 1500zł

To są główne parametry, chciałbym aby one były jak najlepsze. Czy możecie coś poradzić? Myślałem z początku o htc m9 czy też huaweii p9, ale chciałbym usłyszeć jakieś lepsze wskazówki. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez NOTE
    Dodanie ceny do tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Huawei P9 jest bdb wyborem, szybki czytnik, bdb aparat, wyglad, 3gb ram- plynnosc, nakladka emui :)

Mozesz jeszcze zerknąć na A5 2016 - ekran super amoled full hd, design, bateria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudus8

Również polecam P9 jest bardzo płynny.

Porządnie wykonany, bateria wedlug mnie daję radę.

W pełni zasługuje na miano flagowca w przystępnej cenie:-)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

P9 nie ma stabilizacji obrazu. Żadnej. I słabo będzie z aktualizacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

Może poszukaj S6 z przedłużenia umowy? Furory baterią nie zrobi, no chyba że wystarczy Ci te 3,5h SOT, w porywach do 4h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie jestem przekonany co do tego P9 ze względu na brak stabilizacji. Z drugiej strony, przecież ja w ogóle nie znajdę go w cenie do 1500zł. Nie chcę dopłacać nawet 50-100zł ponad mój limit. Fakt, że mam coś ponad moje możliwości finansowe w kieszeni, spowodowałby że czułbym się niekomfortowo :D

A5 2016 wydaje się być całkiem rozsądną opcją w tym przedziale cenowym, ale na pierwszy rzut oka parametry nie są mega przekonujące (chociaż już nie raz się przejechałem na tym, że nie grają one wielkiej roli) - zwłaszcza 16gb wewnętrznej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudus8

Myślę że kupując P9 był byś zadowolony. Realne jest znalezienie P9 z przedłużenia umowy na Olx.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

S6 spełni prawie wszystkie Twoje wymagania. Niestety czas pracy na akumulatorze jest krótki :( Jeżeli jesteś w stanie to "przeboleć" to będziesz bardzo zadowolony. S6 posiada bardzo dobry wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, bardzo wydajne podzespoły (SoC + szybka pamięć wewnetrzna), świetny aparat. Smartfon ten działa bardzo płynnie.

Wysłane z 7 galaktyki w wersji Edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dudus8, stabilizacja obrazu jest dla mnie dość istotna. Ręka mi się trzęsie przy tych zdjęciach i zbyt często są poruszone :P

@@bladeno1 dużo używam internetu na telefonie - słucham muzyki online, oglądam filmy i jestem podłączony 24/h. Bateria nie może być gorsza, niż ta w s4. Prawdę mówiąc chciałem, żeby nawet była znacznie lepsza. W innym temacie czytałem, że w s6 jest nawet gorsza od s4. Plus cena nadal dość nieprzekonująca.

A jakieś starsze modele, pomijając już brak nowych aktualizacji? Ten M9 chodzi w przystępnej cenie, co jest w nim nie tak, że nikt go nie poleca? Albo jakiś Sony?

Edytowane przez ruudvannistelrooy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

Telefony od Sony (w tym przedziale cenowym) odstają jakością zdjęć od konkurencji.

Wysłane z 7 galaktyki w wersji Edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi