Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
Seiko

Serwis LG - dyskusja ogólna i pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, eju9 napisał:

paragon który dołączył sprzedawca,

Pewnie na marże.

Bateria i tak do wymiany,więc nic nie tracisz a szybkie ładowanie bym sprawdził na jakimś nieorginalnym romie bo zdaję mi się,że tam działało bezbłędnie,ale to już musisz odblokować bootloader itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eju9

@cichykoksik2207 tak dokładnie, a gdy kupowałem telefon przeszukałem dziesiątki aukcji właśnie, żeby tego nie było, nie wiem jak mogłem to przeoczyć skoro to było głównym aspektem w poszukiwaniach, żeby była faktura vat, tym bardziej, że jeszcze w aukcji pisało jak byk "gwarancja producenta".
    Już odblokowałem bootloader, twrp wgrane, root też, rom fulmics 5.5, wszystko w chwilę, gdzie przy g4 zajęło mi to pół wieczoru, robiąc to pierwszy raz. 
    Sprawdzę teraz czy nadal występuje ten problem z ładowaniem. W razie czego miałbym drugie sprawne g5 to mógłbym pokombinować z zamianą baterii, dolnej części obudowy żeby wykryć niesprawny element.
    Tak czy inaczej serwisowi lg już podziękuję, jak znajdę rozwiązanie dam znać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wolne ładwanie było na popsutym kablu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eju9

@zenonPorada Kabel kupiłem nowy (https://www.mediaexpert.pl/kable-i-przewody/kabel-usb-usb-typ-c-x-line-gc-gotze-amp-jensen-1-m,id-820372 dokładnie ten), na dniach dostanę moduł hifi i nową baterię, sprawdze czy to nadal występuje, bo to w zasadzie nowy port ładowania i sprawna bateria więc teoretycznie powinno być już okej, chociaż też podejrzewam kabel. Sprawdziłem w ampere prąd ładowania i stopniowo spada do wartości która w zasadzie uniemożliwia normalne ładowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@eju9 @zenonPorada Panowie, trzymajmy się tematu. Do takich problemów są inne wątki. Żeby później nie było zdziwienia :P

Spoiler

:trollface:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ardius

Witam.

Nadeszła i na mnie chwila, aby wysłać moją G5 do serwisu. Tel kupiony we wrześniu 2016 roku w komputroniku. W zestawie miałem również słuchawki B&O. Jedyna wada jaką sam zrobiłem to gdzieś przypadkiem stłukłem szybkę od aparatu, choć nie mam pojęcia gdzie i kiedy bo dbam o niego i mam nawet oryginalne etui LG. Chciałem oddać go na gwarancję/reklamację/rękojmię. Jak to najlepiej załatwić? Celowałbym bardziej w zwrot kasy bo chcę kupić V30.

Ogólnie jestem zadowolony z G5. Naprawdę fajny i wdzięczny telefon i na pewno bardzo niedoceniony, jednak trochę tych wad się nazbierało i chciałbym coś z ty zrobić.

Wady jakie się ujawniły przy użytkowaniu to:

1- od początku zauważyłem zagięty prawy dolny róg ekranu (jak czytałem częsta wada)

2- problemy z GPS (długo łapie, albo w ogóle nie, albo działa i się rozłącza, przy tym strasznie zjada baterię)

3- zjada baterię przy słuchaniu muzyki (nie mówię o muzyce prosto z neta bo wiadomo, że jednocześnie pobiera i odtwarza, choć i tak jak na flagowca powinno być z tym lepiej, ale głównie chodzi o to, że zjada szybko baterię nawet przy słuchaniu mp3 z karty sd czy nawet własnej)

4- często na prawym i lewym boku ekranu pozostają poświaty poprzedniej aplikacji

5- problemy ze znalezieniem sieci kom (bardzo długo szuka, często gubi)

6- ładowanie baterii (przed aktualizacją jeszcze szybkie ładowanie działało ok, po aktualizacji albo się uruchomi szybkie, albo zwykłe, albo przez chwilę szybkie i później zmienia się na zwykłe - masakra. Sądzę że przez to też bateria tak słabo trzyma)

7- słabo trzyma bateria - kiedyś telefon potrafił dotrzymać do 2% baterii i dopiero się wyłączał. Teraz coraz częściej wyłącza mi się przy 15%!!!

8- przy uruchamianiu wyłączonego telefonu wyświetla się po dwa razy ta animacja LG. Czasem zdarzało mi się tak, że tel padał bo słaba bateria, podłączałem go do ładowania, wyświetla się animacja LG i tel znów pada bo bateria za słaba, i tak w kółko! Pewnie nie załączało się szybkie ładowanie i dlatego nie dawał rady system się podnieść spowrotem po tej głupiej animacji!

9- czytnik odcisku palca - działa tylko, jeśli przyłożę palec mniej więcej w pozycji jak normalnie trzyma się telefon. Jeśli np. tel jest w poziomie i przyłożę palec w poziomie to albo nie odblokuje albo 1 raz na 10 prób. nie wspomnę już gdy mam tel "do góry nogami".

10- aplikacja aparatu - czasem nie łapie autofocus, zdjęcia dziwnie rozmazane, rozjaśnione, sama aplikacja przy nagrywaniu filmów też nie reaguje na przyciski wyłączenia lub pauzy

Więcej wad nie pamiętam.

Jak pisałem - chciałbym zwrot pieniędzy za niego lub chociaż wymianę na nowy. Może ktoś powiedzieć jak to pozałatwiać, gdzie zgłaszać? Na co zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję.

dodana zawartość

Dodam jeszcze 11 wadę którą właśnie odkryłem:

11- prawdopodobnie uszkodzona ładowarka - właśnie pożyczyłem od kolegi ładowarkę od HTC z QC 3.0 i super szybko naładowała baterię, moja tak nie ładuje a jest org i też QC 3.0!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie serwis odrzuci Twoje roszczenie gwarancyjne. Uszkodzenie mechaniczne, zaproponują wymianę obudowy za $$$ i może wtedy naprawią coś gwarancyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ardius

Zapomniałem dodać, że chcę się tak dogadać z nimi, że za wymianę szybki zapłacę normalnie (jeśli będą się chcieli bawić w naprawę innych wad a nie w wymianę na nowy). Albo nie wspominać nic o uszkodzeniu szybki. Dlatego właśnie pytam Was co doradzacie w tej sytuacji.

dodana zawartość

Bo same wady telefonu nie mają żadnego związku z uszkodzoną szybką. Są to wady raczej oprogramowania/ wykonania/ wadliwych podzespołów bez związku ze stłuczoną szybką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Ardius Jeśli zapłacisz, to doprowadzą telefon do porządku. Masz bardzo dużo wad. Myślę że spokojnie przyjmą jak tylko zapłacisz za to szkiełko. Pytanie ile za to szkiełko liczą?

Dnia 7.02.2018 o 11:38, Ardius napisał:

7- słabo trzyma bateria - kiedyś telefon potrafił dotrzymać do 2% baterii i dopiero się wyłączał. Teraz coraz częściej wyłącza mi się przy 15%!!!

Nie dziwie się że słabo trzyma jak doprowadzałeś telefon do 2% baterii. Najlepiej to utrzymywać stan 50%-90%, no ale kto tak robi. Mimo wszystko poniżej 15% już uszkadza baterię. Wpisz baterię w usterkach, zrobią test i sami ocenią.

2- problemy z GPS (długo łapie, albo w ogóle nie, albo działa i się rozłącza, przy tym strasznie zjada baterię)

To raczej uznają. Problem znany.

4- często na prawym i lewym boku ekranu pozostają poświaty poprzedniej aplikacji

Nie naprawią, i odeślą słabo czytelną kartkę z wytłumaczeniem, że to jest cecha wyświetlaczy LCD i że telefon jest zgodny ze specyfikacją producenta.

10- aplikacja aparatu - czasem nie łapie autofocus, zdjęcia dziwnie rozmazane, rozjaśnione, sama aplikacja przy nagrywaniu filmów też nie reaguje na przyciski wyłączenia lub pauzy

Pewnie zgonią na potłuczone szkiełko

9- czytnik odcisku palca - działa tylko, jeśli przyłożę palec mniej więcej w pozycji jak normalnie trzyma się telefon. Jeśli np. tel jest w poziomie i przyłożę palec w poziomie to albo nie odblokuje albo 1 raz na 10 prób. nie wspomnę już gdy mam tel "do góry nogami".

Powinni wymienić cały przycisk

Kasy nie odzyskasz, chyba że oddasz sprzedawcy i skorzystasz z rękojmi (ale też niekoniecznie). Poczytaj o rękojmi, jest lepsza niż oddanie telefonu na gwarancję. Masz większe prawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Odesłałem swój telefon na serwis do Mławy. Problemy jakie wypisałem to: słabo działający przycisk blokady (przy odblokowaniu łapie dopiero za którymś razem), oczywiście niedziałający GPS (widzi ok. 30 satelitów ale z żadną nie łączy - już drugi raz ten sam problem), problemy z wyświetlaczem (przebarwienia, nierówne podświetlenie, 7-10 martwych pixeli). Odesłali z karteczką, że nie honorują takiego dowodu zakupu. Była to faktura VAT 23% na firmę. Co ciekawe, kiedyś już wysyłałem ten sam telefon z tym samym dowodem zakupu i normalnie przyjęli. LG na Facebooku odpowiedziało, że ten dowód jest honorowany i mam odesłać telefon jeszcze raz. Dzisiaj wpada kurier zobaczymy co tym razem wymyślą. Dodam, że miałem odblokowywany bootloader, więc tym bardziej jestem ciekaw rezultatu. Przez pierwszym wysłaniem też był odblokowany bootloader i ponownie blokowany żeby się nie przyczepiali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi