Skocz do zawartości
Artisto

Wejście słuchawkowe - dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, Z-tka po raz kolejny w dość krótkim czasie zaczyna się buntować.

Wejście jack przestało poprawie wykrywać słuchawki, rzecz w tym, że nie jest to całkowita awaria, więc ciężko dokładnie określić co jest na rzeczy.

Więc objawy są następujące:

- moje słuchawki MDR-NC31E przestały działać, myślałem, że padł jack więc sprawdziłem inne słuchawki - działają. Zaś słuchawki te również nie działały na Xperii Z5 znajomego.

- te niedziałające słuchawki można zmusić do działania przy użyciu aplikacji SoundAbout.

- jedne słuchawki cztero-pinowe po podłączeniu nie działały i wymagają dociśnięcia by zaskoczyły (dokładnie te słuchawki z zestawu z Xperia Z5.

- nowe earpods od Apple działające z Xperią Z5 oraz Xperią M5, nie chcą działać z moją Xperia Z2.

Próbowałem czyścić port, bawić się ustawieniami SmartConnect. Zaktualizowałem również androida do 6.0.1 i generalnie dalej jest problem.

Wszystko wskazuje na to, że jack się uszkodził, jednak inne MDR-NC31E działają dobrze. Z kolei niektóre słuchawki o mniejszej ilości pinów nie chcą działać - w czym może być problem? Czy to jest naturalne i nie ma się czym przejmować czy słać na serwis?

Pozdrawiam!  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kossi

Ja co prawda używam tylko zwykłych sluchawek, ale po czyszczeniu portu (utkwil jakiś kawałek chusteczki) port przestał wykrywać jakie kolwiek słuchawki, odeslalbym, ale mam pewne obawy, czy przez to czyszczenie nie zostanie to zakwalifikowane jako uszkodzenie

Tapnięte z mojej Z2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi