Skocz do zawartości
azael242

Wymiana baterii w oneplus one

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie każdy posiadacz OPO bardziej, lub mniej, zaczął z czasem narzekać na czas pracy na baterii. Czy większy drenaż był spowodowany nowymi wersjami systemu czy też zubożeniem pojemności baterii, to już ciężko definitywnie stwierdzić. Ja przez to, że używam telefon bardzo intensywnie byłbym skłonny za drugą opcją. Tymbardziej, że szybkie ładowanie swój wpływ też raczej ma. Więc jak to jest? Czy ktoś wymieniał już baterie i zauważył różnice w stosunku do oryginalnej? Bateria jest do kupienia na eBayu od Chińczyków w cenie około 50 złotych.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam prawie 2 lata, ale bateria działa jak za nowości, czasem trzymała gorzej, ale to wynikało z niedopracowanego ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozeznawałem temat, niestety wszystko co leży na aliexpress/ebay to podróbki. Niektóre wyglądem nawet odrzucają, a ludzie którzy zakupili narzekają że działają jeszcze gorzej niż oryginał. Widziałem gdzieś jeden zamiennik który wygląda normalnie (link poniżej) Niestety cena jest odpowiednio wysoka. U mnie na romie sułtana średnio 5-6 SOT a telefon to pełny dwulatek zakupiony jako jeden z pierwszych w PL

http://www.batteryupgrade.pl/shopBrowser.php?assortmentProductId=72211198&shopGroupId=58035983&tracker=adwords_pl_GP-pla_PDA&gdataKwd=&gdataType=pla&gclid=Cj0KEQjw2ua8BRDeusOkl5qth4QBEiQA8BpQcO9S03SCUrnrfGgbZoNDSDnIKKbCfPK0yce1Do5s9SkaAqhT8P8HAQ#/assortmentProductId/72211198/shopGroupId/58035983

Edytowane przez Piccolosan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adramel

A gdzie można znaleźć jakiś instruktarz wymiany baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj na ifixit lub na YouTube kiedyś widziałem filmik na tube jak kolo wymienia wyświetlacz do czego potrzebne jest całkowite rozkręcenie fona

Tapnięte z OnePlus One

Edytowane przez rodrigez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adramel

Znalazłem film

To dużo wiecej roboty niż sobie wyobrażałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Podróbki same będą z prostej przyczyny. Producent nie przewiduje wymiennych baterii więc nie wprowadza ich na rynek.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama wymiana baterii jak się ma narzędzia jest prosta natomiast wyświetlacza sam bym się nie podjął wymiany

Tapnięte z OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę baterii podobno "oryginalnych" pokazało się na allegro. Jeżeli ktoś z użytkowników zakupi i będzie mu działać lepiej niż fabryczna, proszę o informację. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive
    Dnia 10.08.2016 o 22:00, Rambdal napisał:

Podróbki same będą z prostej przyczyny. Producent nie przewiduje wymiennych baterii więc nie wprowadza ich na rynek.

Co racja, to racja, ale skąd producent opo bierze baterie do telefonów? Sam je produkuje, czy ktoś to dla niego robi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi