Skocz do zawartości
azael242

Wymiana baterii w oneplus one

Rekomendowane odpowiedzi

Czy normalne jest w OPO to,że w momencie podłączenia do ładowania,napisane jest,ze jest to szybkie ładowanie ale napis informuje,że do naładowania zostały ponad 3 godziny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kla

Niestety tak. Kwestia interpretacji szybkiego ładowania przez oprogwamowanie. U mnie to samo przy ładowarkach powyżej 1A już widzi szybkie ładowanie. Ponadto biorąc pod uwagę znaczną pojemność baterii 3 godziny nie jest jakimś strasznie długim czasem, chociaż na oryginalnej ładowarce powinieneś mieć baterię pełną po znacznie krótszym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś używa AccuBattery do oszacowania aktualnej pojemności baterii. Spośród grona znajomych mi osób, program ten dawał bardzo prawdopodobne wyniki. Więc jestem w stanie ufać jego wyliczeniom. Mi wychodzi aktualna pojemność w okolicach 2400 mAh, co jak na dwuletnią intensywnie użytkowaną baterie jest mocno prawdopodobne. Jak tam u was? Ciekaw też jestem czy ktoś używał tego typu programu po wymienie baterii na nową..

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam zainstalowaną tę aplikację. Pojemność akumulatora w moim OPO szacuje na 2604 mAh, telefon jest z czerwca 2015 r. Kiedy zainstalowałem aplikację w styczniu tego roku, po kilkunastu ładowaniach pojemność wyliczała na ok. 50 mAh więcej. Natomiast po poszczególnych cyklach ładowania apka pokazuje dość różniące się wyniki, od ok. 2400 mAh do 2800 mAh. Zatem te 2604 mAh jest mocno uśrednioną wartością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adramel

Mój tak samo. ~2620 pojemności, 85% zdrowia. Zastanawiam się nad wymianą baterii, bo kupiłem już (niby) oryginalną rok temu. Ale czytając o problemach trochę mam opór...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adramel

Wymieniłem baterię (zapłaciłem 10zł w serwisie).

Pojemność ~2965mAh. 

Spoiler

Screenshot_20170824-163713.png

Edytowane przez Daniel.
    Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

U mnie po ~3 latach (za 2,5 miesiąca) tak wygląda:

Spoiler

Screenshot_20170826-184334.thumb.png.6b97a14e44a85c93c25c269f78ed1be1.png

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta ostatnia wartość w zakładce "Ładowanie" pokazuje wartość z ostatniej sesji ładowania. Jak już, to należy patrzeć na wartość uśrednioną po minimum kilkunastu cyklach ładowania. Ta wartość jest w zakładce "Zdrowie". U mnie, na oryginalnej baterii prawie równo po 2 latach od zakupu wygląda to tak:

Spoiler

Screenshot_20170826-214023.png

Edytowane przez Daniel.
    Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi