Skocz do zawartości
oisis

HTC G2 Touch Era - upgrade radio, Can't read MISC, Perfect SPL?

Rekomendowane odpowiedzi

oisis

Witam,

Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Kupiłem telefon pod koniec lutego 2010 HTC G2 Touch Era czyli Hero, ponieważ nie jestem zwolennikiem brandowanych romów wziąłem się za rootowanie. Rootowałem za pomocą goldcard:

1. Goldcard

2. Instalacja: _HTC Hero_RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe

3. InstantRoot.apk

4. Recovery Flasher

Do tego kroku jest ok, mam roota(adb shell, su i mam # czyli jest ok), mogę wgrywać inne ROM, testowałem np: BeHero, MoDaCo, ROMy się wgrywają i jest ok. Po uruchomieniu telefonu wtrybie Recovery dostaje na dzień dobry 3x komunikat:

E:Can't read MISC:

(No space left on device)

Nand backup działa, mogę przywracać i robić backupy.

Problem jest w tym że nie mogę zmienić radia, SPL. Poczytałem trochę w necie i znalazłem informację na temat błędu z MISC. Błąd ten występuje w przypadku braku możliwości przeczytania partycji MISC która po wydaniu komendy mount nie jest widoczna, dodatkowo wyczytałem że na tej partycji są dane potrzebne do bootowania systemu(SPL). Czy mam rację? Czy problem ten występuje ponieważ mam perfect SPL? Co można z tym zrobić? Chce zmienić radio na nowsze no i trochę się pobawić romami :)

Dane na temat tel:

HERO CVT SHIP S-ON

hboot-1.76.0007(HERO10000)

MICROP-010f

TOUCH PANEL-SYN0104

RADIO-6.35.06.18

Zakupiony od Ery w 02/2010

Edytowane przez oisis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomitk

Nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj zapodać nowe radio i hboot`a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Właśnie w tym problem że nie mogę wgrać ani hboota ani radia. Wgrywam radio i wszystko wygląda ok, no może po za tym błędem z MISC a po reboot system odpala się normalnie i radio stare.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Próbowałem już z tym spl i nic, pliki się wypakowują wszystko wygląda ok ale przy próbie restartu za pomocą domka i wstecz pokazuje się obrazek wgrywania i telefon wisi a restart możliwy tylko za pomocą wyjecia baterii. Po restarcie dalej ten sam spl. Całe flashowanie powtarzałem kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomitk

Z tego co piszesz wnioskuje, że wszystko przeprowadziłeś ok. Dlatego trudno zrozumieć na czym polega problem. Spróbuj nawiązać kontakt z kimś bardziej doświadczonym, kto mieszka niedaleko, lub z kim będziesz mógł poklikać na gg i przeprowadzi cię krok po kroku.

Przed tym spróbuj jeszcze samemu shackować spl według sposobu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559806

jak nie da rady... no to cóż, będziesz miał fajny przycisk do papieru :)

Chociaż moim zdaniem musi być gdzieś błąd w twoim postępowaniu. Sam tą metodą rozdziewiczyłem Hero z sieci Three (uk) i śmiga, aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Jakie masz recovery? Może tu leży problem? Jeżeli masz starsze niż AmonRa1.6.2 to wgraj najnowsze, jeżeli już masz 1.6.2 to wgraj je jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Używałem różnych recovery: 1.5.2, 1.5.3.1, 1.6.2 i za każdym razem było podobnie, używałem też różnych FlashRecovery. Problem jest chyba w tym że nie mam praw zapisu do miejsc z hbootem itp. ROM mogę upgradeować bo testowałem różne: BeHero, MoDaCo. Na początku z tego co pamiętam to udało mi się wgrać nawet hboot 1.7.0004(chyba z 1.76.405.1_R3) ale później po wgraniu po raz kolejny RUU-2.73.405.5 nie mogę zmienić radia, hboota, w sumie to po za ROMem z systemem to nie mogę zmienić nic. Nie wiem czy przypadkiem nie użyłem jakiegoś RUU z Perfect SPL i dlatego teraz jestem załatwiony.

Z tego co wiem to RUU nadpisuje SPL, ja ściągałem RUU ze strony HTC.com i może wgrałem takiego który nie pozwala na modyfikacje. Przydała by się jakaś lista z RUU oraz SPL zawartymi w nich. Macie coś takiego?

Po ostatnich poszukiwaniach to pozostaje mi chyba albo zabawa z kablem RS albo nowy RUU który wyjdzie 16/04/2010 z Androidem 2.1. Ciekawe jak będzie zabezpieczony nowy RUU i czy przypadkiem nie będzie trzeba czekać na złamanie jakiegoś nowego SPL.

Czy GoldCard jest zrobiony prawidłowo gdy RUU-2.73.405.5 wgrywa się poprawnie a RUU-1.76.405.1_R3 już nie chce się wgrać? Miał ktoś może takie przypadki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Aleś chłopie namieszał :DDD

Do końca nie jestem pewny co takiego zrobiłeś, ale na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz następującej procedury:

1. Zainstaluj ren tom: ftp://xda:[email protected]/Hero/Official-ROMs/RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe

2. Zainstaluj flashreca i wrzuć recovery AmonRa 1.6.2

3. Sprawdź czy działa ;)

Jeżeli to nie poskutkuje to chwilowo nie mam pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi