Skocz do zawartości
oisis

HTC G2 Touch Era - upgrade radio, Can't read MISC, Perfect SPL?

Rekomendowane odpowiedzi

doklanie tak jak mowi pitr

1. golden card

2. potem RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe

3. nastepnie flashrec i wrzuć recovery AmonRa 1.6.2

4. wszystko powinno byc ok

5. teraz radio

6. i zabawa z romami.

ja u siebie tak zrobilem i nic poza tym. Tyle, ze zaczynalem do AmonRa 1.5.2, bo wtedy takie bylo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Więc to było tak :)

1. GoldCard i RUU-2.73.405.5(hboot-1.73.0007(HERO10000))

2. RUU-1.76.405.1_R3

3. Różne romy: MoDaCo, BeHero itp

4. RUU-1.76.405.6

5. RUU-2.73.405.66

6. RUU-2.73.405.5

Od początku i na każdym romie nie mogłem zmienić radia dlatego te eksperymenty.

Może któryś z tych romów ma Perfect SPL i może zablokowałem sobie możliwość wgrywania radia.

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a takie pytaniamam: jak wgrywasz radio?

jak wgrywales romy?

hboot w tej wersji jest ok. najwazniejsze przy takich zabawach co musisz miec to nie root, bo root jest romie. Musisz miec sprawny i odpowiedni recovery image. To dziala tak jak recovery initrd w linuksie. Jesli to masz ok to nie radze uzywac gotowych ruu*.exe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Radio wgrywałem przez recovery image przez opcje Update form zip(jakoś tak ta opcja się nazywała)w wersjach recovery które podałem, ROMy z RUU tak jak napisałem wcześniej a rom MoDaCo i BeHero z Zipa przez Update w Recovery. Problem z tym że od początku mam błąd z Can't read MISC(No space left on device) czyli nie mogę nadpisywać pamięci w której jest radio rom. Zrobiłem roota na czystym HTC HERO(nie moim), fakt bez GoldCarda bo w nie brandowanych nie trzeba tego robić i w nich proces instalacji radia wyglądał normalnie czyli tak jak w opisach. Może tak jak pisałem mam Perfect SPL albo może ze sprzętem jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a zapodaj output z komend

bedac w romie:

mount

df

oraz bedac w recovery

mount -a

mount

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Umieszczam wynik poleceń o które prosiłeś:

# mount

mount

rootfs / rootfs ro 0 0

tmpfs /dev tmpfs rw,mode=755 0 0

devpts /dev/pts devpts rw,mode=600 0 0

proc /proc proc rw 0 0

sysfs /sys sysfs rw 0 0

tmpfs /sqlite_stmt_journals tmpfs rw,size=4096k 0 0

/dev/block/mtdblock3 /system yaffs2 ro 0 0

/dev/block/mtdblock5 /data yaffs2 rw,nosuid,nodev 0 0

/dev/block/mtdblock4 /cache yaffs2 rw,nosuid,nodev 0 0

/dev/block//vold/179:1 /sdcard vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,uid=1000,gid=1000,fmask=0000,dmask=0000,allow_utime=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,s

hortname=mixed,utf8 0 0

# df

df

/dev: 98520K total, 0K used, 98520K available (block size 4096)

/sqlite_stmt_journals: 4096K total, 0K used, 4096K available (block size 4096)

/system: 174080K total, 147756K used, 26324K available (block size 4096)

/data: 169728K total, 43560K used, 126168K available (block size 4096)

/cache: 133120K total, 1160K used, 131960K available (block size 4096)

/sdcard: 1980924K total, 1576616K used, 404308K available (block size 4096)

RECOVERY:

/ # mount -a

mount -a

mount: mounting /dev/block/mmcblk0p2 on /system/sd failed: No such file or directory

/ # mount

mount

rootfs on / type rootfs (rw)

tmpfs on /dev type tmpfs (rw,mode=755)

devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=600)

proc on /proc type proc (rw)

sysfs on /sys type sysfs (rw)

/dev/block/mtdblock4 on /cache type yaffs2 (rw,nodev,noatime,nodiratime)

/dev/block/mtdblock3 on /system type yaffs2 (rw)

/dev/block/mtdblock5 on /data type yaffs2 (rw)

/dev/block/mmcblk0p1 on /sdcard type vfat (rw,fmask=0000,dmask=0000,allow_utime=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1)

Mam jeszcze jedno pytanie: ponieważ po GoldCard na ROMie Ery wgrałem _HTC Hero_RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe to czy teraz wgrywając po różnych kombinacjach ten sam RUU-2.73.405.5 telefon jest dokładnie w stanie takim samym jak od razu po GoldCard? Chodzi mi o hboota, radio, rom itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do pytania to teoretycznie powinien byc dokladnie w takim samym stanie. widze, ze szukales pomocy na innych forach.sorry, ale nie mam pomyslu co z tym zrobic. tez mam hero z ery i nie mialem czegos takiego.

a jak wyciagniesz karte sd to tez sie to pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr
    Więc to było tak :)

1. GoldCard i RUU-2.73.405.5(hboot-1.73.0007(HERO10000))

2. RUU-1.76.405.1_R3

3. Różne romy: MoDaCo, BeHero itp

4. RUU-1.76.405.6

5. RUU-2.73.405.66

6. RUU-2.73.405.5

Od początku i na każdym romie nie mogłem zmienić radia dlatego te eksperymenty.

Może któryś z tych romów ma Perfect SPL i może zablokowałem sobie możliwość wgrywania radia.

Co Wy na to?

Dlaczego nie zrobiłeś dokładnie tak jak pisałem? Kombinujesz jak koń pod górkę, a prostej rzeczy nie zrobisz. Po co 2 razy pod rząd wgrywasz różne ruu (punkt 1 i 2)? No i nigdzie nie widzę żebyś recovery wgrywał (chyba, że zapomniałeś o tym napisać).

Zrób tak jak pisałem wcześniej dokładnie co do przecinka - nie kombinuj!!

1. GoldCard i RUU-2.73.405.5 ftp://xda:[email protected]/Hero/Official-ROMs/RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe

2. Recovery AmonRa 1.6.2

3. Teraz spróbuj radio

Nic więcej - nic mniej. Po prostu te 2 (no 3) kroki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Goldcard robiłem dokładnie według tego opisu: http://blog.hun7er.pl/?p=98, do wymiany radia wszystko było ok(wymiany radia i następnych kroków nie mogłem zrobić). Lista RUU którą podałem wcześniej nie jest dokładnym opisem tego co robiłem. Ponieważ nie mogłem wymienić radia po wgraniu RUU-2.73.405.5 dlatego próbowałem to zrobić po wgraniu innych RUU. Kroki ze standardowego opisu wykonania GoldCard nie działają i dlatego założyłem ten wątek na forum. Więc pitr nie pisz mi tutaj że źle zrobiłem GoldCada bo robiłem go kilkanaście razy i gdybym robił źle to RUU-2.73.405.5 by mi się nie wgrał a wgrywa się poprawnie. Co dziwne na początku udało mi się wgrać też RUU-1.76.405.1_R3 a teraz nie mogę tego zrobić. Podejrzewam że albo w którymś z kroków wgrałem Perfect SPL(lub był on od początku) albo karta SD podczas rootowania się uszkodziła i teraz chroot nie wykonuje się poprawnie ewentualnie ostatni pomysł jaki mam to uszkodzony sprzęt. Kolejny pomysł który mi przyszedł do głowy to problemy z RamonRA.

Założyłem też wątek na xda-developers i widzę że ktoś ma podobny problem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=6105694&posted=1#post6105694

W jaki sposób wgrywacie RamonRA: za pomocą FlashRec czy może za pomocą adb?

Ja wgrywałem za pomocą flashrec-1.1.2-20090909.apk lub flashrec-1.1.3.apk a następnie z pod FlashRec wgrywałem recovery-RA-hero-v1.6.2.img próbowałem też wgrać za pomocą adb:

#adb shell

#mount -a

#flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img

#reboot recovery

i cały czas mam ten sam problem Can't read MISC(No space left on device).

Jeszcze jedno pytanie:

Czy RUU-2.73.405.5 ze strony xda-developers i RUU-2.73.405.5 ze strony HTC to dokładnie to samo RUU, czyli czy ma ten sam HBoot, RADIO, system itp. Pytam bo może RUU ze strony HTC dostało ostatnio w ramach "upgrade" Perfect SPL a ze strony XDA-Developers jest bez tego nowego "dodatku" i dlatego mam teraz problem ponieważ użyłem RUU ze strony HTC. W sumie w niektórych opisach jest link do strony HTC ale arty są dość stare więc może coś się zmieniło w między czasie :).

Edytowane przez oisis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi