Skocz do zawartości
oisis

HTC G2 Touch Era - upgrade radio, Can't read MISC, Perfect SPL?

Rekomendowane odpowiedzi

oisis

Próbowałem już robić:

fastboot erase cache

fastboot erase misc

ale wtedy mam błąd w stylu:

Remote not allowed.

Kolejne pytania :):

Jak rozpoznać że ma się Perfect SPL?

Co oznaczają błędy:

FAILED (remote: 12 signature verify fail)

FAILED (remote: 43 main version check fail)

oczywiście nie chodzi mi o polskie tłumaczenie tylko o szczegóły, czego konkretnie dotyczą i jak obejść te błędy.

---------- Post dołączono o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Znalazłem małą podpowiedź:

"SPL version does have something to do with why we aren't rooted. Specifically 1.76.0009 is a perfect SPL that checks the main version of the ROM. Perfected SPLs started from 1.76.0008." - to jest wątek odnośnie HTC Magic ale ja mam tą samą wersję SPL więc odnosi się pewnie też do HTC HERO/G2 Touch Era. Z tego co się zorientowałem to Perfect SPL pozwala na zmianę ROM systemu i rootowanie ale nie pozwala na zmianę SPL i Radia. Czy ktoś lepiej znający się na rzeczy może potwierdzić moje teorie?

Link do wątku z HTC Magic: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=627384&page=11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Znalazłem małą podpowiedź:

"SPL version does have something to do with why we aren't rooted. Specifically 1.76.0009 is a perfect SPL that checks the main version of the ROM. Perfected SPLs started from 1.76.0008." - to jest wątek odnośnie HTC Magic ale ja mam tą samą wersję SPL więc odnosi się pewnie też do HTC HERO/G2 Touch Era. Z tego co się zorientowałem to Perfect SPL pozwala na zmianę ROM systemu i rootowanie ale nie pozwala na zmianę SPL i Radia. Czy ktoś lepiej znający się na rzeczy może potwierdzić moje teorie?

Link do wątku z HTC Magic: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=627384&page=11

W pierwszym poście piszesz, że masz SPL 1.76.0007. a teraz, że 1.76.0008 albo 1.76.0009. To literówka, czy w między czasie zrobiłeś upgrade? Jeżeli to pomyłka to mamy dokładnie te same wersje SPL i reszty rzeczy, które podałeś w pierwszym wątku. Jedyna różnica jest taka, że ja mam niebrandowany telefon i nie musiałem robić goldcard. Dziwne....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Sorry faktycznie zamieszałem trochę :). Mam SPL 1.76.0007 więc teoretycznie nie powinien to być Perfect SPL ale objawy jakie występują wskazują na Perfect SPLa. Mam jeszcze parę pomysłów więc będę walczył :). Jaki masz telefon? Jest to HTC HERO(skoro nie brandowany), biały czy czarny? Może to też ma znaczenie mój jest czarny, kupiony w połowie lutego tego roku.

Udało mi się zainstalować za pomocą GoldCarda RUU-2.73.405.66 - testuję dalej. W tym RUU jest ten sam SPL 1.76.0007 ale za to radio 6.35.08.29 z czego się cieszę :). Na ten rom nie można zainstalować w dalszym ciągu RUU-1.76.405.1_R3 w który chyba można już by było coś podziałać z instalacją radia i hboota.

Zauważyłem dziwną rzecz podczas robienia GoldCard a mianowicie w HxD przygotowałem kartę SD i nadpisałem offsety od 0 do 170. Zainstalowałem jakieś RUU(nieważne jakie) i po włożeniu z powrotem karty do czytnika i otworzeniu w HxD offset 100 jest inny niż w goldcard.img. W goldcard.img w offsecie 100 jest wartość:

06 00 00 21 FF FF FF FF FF FF FF FF 00 00 00 00

po wgraniu jakiegoś RUU i ponownym otworzeniu karty w HxD offset 100 wygląda tak:

06 00 00 21 00 00 00 00 FF FF FF FF 00 00 00 00

Wiecie o co w tym chodzi i dlaczego tak się robi?

Edytowane przez oisis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Udało mi się w końcu naprawić ten błąd. Opis powinien być w krótce.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oisis

Nie pamiętam dokładnie kroków jakie wykonałem więc jeżeli coś pójdzie nie tak próbujcie kilka razy. Musicie mieć zainstalowane jakieś recovery, polecam recovery-RA-hero-v1.6.2.img i oczywiście koniecznie nandbackup :). Przy romie RUU-2.73.405.5 nie miałem problemu z zainstalowaniem recovery więc powinno działać. Potrzebny nam będzie do tej operacji rom 1.76.405.6 spakowany zipem, niestety nie mam linka więc trzeba zapytać Googla. Szukajcie takiego romu w którym po rozpakowaniu znajdą się pliki: system.img, boot.img, recovery.img, misc.img itd. Nam będzie potrzebny plik: misc.img. Kopiujemy dwa pliki, czyli: recovery-RA-hero-v1.6.2.img oraz misc.img na kartę SD i odpalamy telefon w trybie recovery.

adb shell

su

mount /sdcard

cat /dev/zero > /dev/block/mtdblock0

dd if=/sdcard/misc.img of=/dev/block/mtdblock0

flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img

reboot recovery

Jak wszystko pójdzie dobrze to inastalujecie:

update-hero-hboot-1.76.2007-signed.zip

a następnie:

update-hero-radio-63.18.55.06JU_6.35.09.26-signed.zip

tym razem powinno się zainstalować bez problemu.

Nie reinstalujcie za często recovery bo problem powraca, nie instalujcie innego recovery niż RA-hero ponieważ np: z clockworkmod błąd występował w dalszym ciągu. Obawiam się że to może być problem sprzętowy czyli badbloki na "dysku" ale na razie sprzęt działa więc nie wymieniam. Jeżeli będziecie mieli jakieś problemy piszcie ja się uda to też piszcie, ciekawe czy mój sposób działa i ile osób miało ten problem.

Edytowane przez oisis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi