Skocz do zawartości
Cook1e

Falująca bateria Note 3 - tragedia

Rekomendowane odpowiedzi

Cook1e

Witam,

Otóż 2dni temu zakupiłem używkę Note 3 (2 letni) ze stockowym lollipopem brandowanym od plusa. Pierwsze co, to postanowiłem, że posprawdzam sobie funkcję, czy wszystko działa, gps, tel, internet itp. Naładowałem tel przez noc - 100%, odłączam o 7, szykuję się do pracy (w tym czasie 3 teledyski na yt) i wychodząc o 7:40 mam 78% baterii - szaleństwo. W pracy nie korzystałem za wiele, ale jednak kilka minut wyświetlacza, kilka wiadomości, jakaś rozmowa 15min i o godzinie 16 baterii było 72% (myślę sobie, przez 40min 22% a przez 8h 6%?). Wróciłem do domu, posiedziałem chwilę w internecie, napisałem kilka wiadomości, a bateria jak oszalała w dół - zostało 50%. Wychodzę na godzinę z endomondo i aplikacją muzyka - kolejne 26% baterii w dół. (Wcześniej miałem Note 2 i on na endomondo + muzyka brał między 10-15%). Dzieła dokończyłem przeglądając internet przez kolejne 30-40min i bateria zdechła. Naładowałem do 100% wrzuciłem przez odina stockowego niebrandowanego XEO dla Polski, przez noc ładowałem tel, odłączam dzisiaj rano i sytuacja analogiczna...Pobrało mi aktualizacje do stockowych apek przez wifi w 20min w tym czasie uciekło ponad 20% baterii, od wyjścia z domu do pracy rozmowa 15min, w pracy 10min w internecie i zeszło 2% (czyli wynik dobry) obawiam się niestety, że za jakiś czas znowu coś się zmieni i będę mógł w zasadzie zacząć odliczać do 0.

Poprzedni właściciel twierdzi, że telefon wytrzymywał mu spokojnie 1,5 dnia normalnego użytkowania.

Czy ktoś z kolegów/koleżanek spotkał się z podobnym zjawiskiem, albo ma pomysł, co można zrobić?

Czy to wina soft'u, hardware'u a może wyeksploatowanej baterii?

Ostateczne staty z wczoraj:

Ekran - 2h

Endomondo z muzyką (wyłączony ekran) - 1h

Czuwanie - 13h

Według better battery stats Deep Sleep 78% Awake (screen on) 22% - od 7.30 dzisiaj kiedy zainstalowałem.

Pozdrawiam

Cook1e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz czasem jakiegoś lipnego zamiennika baterii? Możliwe też, że to koniec oryginalnej baterii. Poosbserwuj jeszcze przez kilka dni co będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cook1e

Bateria wygląda całkiem normalnie, to ta, co pod logiem ma napis Neat Field Communication.

Teraz mam 7h włączony tel, 1h20min wyświetlacz, i usługi google na 1 miejscu z 3h11min połączeń. (pozostało 62%)

Deep sleep na poziomie 83%

Co ciekawe od 73% do 62% znowu żarła jak szalona, a teraz na 62% stoi już dobrych kilka min ekranu i z 2h czuwania.

Cudów nie wymagam, niech wytrzymuje od 7 rano do 1 w nocy w tym 4h ekranu, bądź 8h endomondo, bo inaczej, to nawet na rower się nie będzie można wybrać z tym wynalazkiem.

Będę wdzięczny za kolejne sugestie i porady.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Muszczu

@@Cook1e kolego na sam początek wgraj Odinem soft 4-plikowy niebrandowany najnowszy. Zgaduję, że wiesz jak to zrobić, bo już wgrywałeś jednoplikowca. System pobierz za pomocą programu SamFirm(wszystko znajdziesz na forum). 4-plikowiec przeczyści Ci dokładnie telefon, ułoży system na nowo. Jeżeli to nie pomoże to tylko nowa bateria. Najlepiej oryginalna Samsunga, jeśli wyszła dla Note 3 jakaś powiększona to powiększoną, a jeśli nie to zwykłą, ważne aby była oryginalna. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cook1e

@@Muszczu Wgrywałem kiedyś takie cuda chyba na 1wszego Galaxy S'a więc sobie poradzę, tym bardziej, że w necie i na forum jest pewnie sporo tutków.

Tylko kwestia, czy wgranie 4 plikowca, da zauważalne zmiany względem 1 plikowca, gdzie:

1. full wipe data i cache

2. wgranie 1 plikowca odinem

3. full wipe data i cache

i dopiero zacząłem działać na telefonie.

Bo jeśli to faktycznie kwestia baterii, to ta stówa, którą trzeba wyłożyć zrekompensuje wszystkie nerwy...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Muszczu

@@Cook1e czteroplikowiec na nowo ułoży partycję, dodatkowo możesz sformatować kartę pamięci, może to w niej są jakieś syfy. Zawsze lepsze to niż wipe data. Jeśli po paru dniach nadal nic się nie poprawi to bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cook1e

Dzisiaj jeszcze doinstaluję resztę swoich apek i zobaczę jak jutro w ciągu całego dnia będzie się tel zachowywać, póki co, jest ciągle tak, że leci jakby z bicza strzelił do momentu, aż nie stanie na konkretnej liczbie. 

Pliki z samfirm mam ściągnięte pytanie tylko czy .pit też jest konieczny? Bo nie pamiętam, ale w razie czego też już sobie przygotowałem.

@@Rajjan jakieś sugestie w związku z tym, co innego mógłbym jeszcze spróbować?

Pozdrawiam

DODANE:

No i ponawiam pytanie, raczej poza soft/bateria nie ma możliwości na jakieś hardware'owe uszkodzenie tel? Coś z łącze w punkcie baterii, albo na płycie głównej?

Edytowane przez Cook1e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cook1e

Garść statystyk z wczorajszego dnia.

bbdqr7xwhz5k_t.jpg

7rbqna4q7jo1_t.jpg

eevobnnf2jn0_t.jpg

rrbrcsejv232_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi