Skocz do zawartości
zuchuk

Dyskusja o typowych usterkach Grand Prime SM-G531F.

Rekomendowane odpowiedzi

zuchuk

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić wszystkich korzystających z ww. modelu o wpisywanie z jakimi problemami było wam dane się zmierzyć w tym modelu "koreańskiego giganta".

Za wszystkie przesłane informacje z góry dziękuję. A mówiąc problemy to mam na myśli problemy z cichymi głośnikami, łącznością WCDMA/LTE. Proszę was nie liczcie na to, że będę w stanie jakoś zaradzić na wasze problemy, ten temat ma na celu przeprowadzenia statystyk najbardziej powtarzających się usterek na poziomie softu i na poziomie hardware. Piszcie wszystko nawet jak wasze problemy będą się powtarzać. Dziękuję bardzo i liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Świeżak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Zero problemów.

Jedynie co może wkurzać to opóźniona reakcja na dotyk przy odblokowywania ekranu.

Ciekawe czy tylko w moim egzemplarzu tak jest czy to wada wszystkich Prime SM-G531F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

u mnie to samo, chyba normalne

Edytowane przez maarecki
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Ja co jakiś czas borykam się z komunikatami o zatrzymanej obojętnie jakiej aplikacji. Android 5.0.2 model G 530FZ. Ale się już do tego przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

@up

Może wiszą ci aplikacje. Sprawdź.

Żeby szybciej chodził najlepiej zrobić root i odinstalować śmieciowe aplikacje, ale wiadomo z czym się wiąże root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema

mnie jedynie co denerwuje to fakt że np podczas pisania sms zawiesza się ( nie wiem czy to system czy dotyk) i muszę odczekać kilka sekund by móc dalej pisać.

Próbowałem już kilka sposobów ; najnowszy soft, usunięcie KONX'a ( z aplikacji systemowych), edycja pliku build.prop twekami, nie wiem co moge jeszcze tam zrobić, chyba że to nie tylko moja przypadłość :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To normalne, że telefon mówiąc kolokwialnie "muli", jeśli na taki słaby sprzęt wrzucimy LagWiz.

Ja natomiast przesiadłem się na CM12.1 i dodałem parę tweaków. Telefon "chodzi" szybko, nie ma żadnych zacięć, UI i animacje bardzo płynne. Wspomnę również, że w aplikacjach nie oszczędzam, mam ich około 200. 1/5 z nich pracuje w tle, mimo tego problemu z pamięcią operacyjną nie mam, choć multiasking mógłby być ciut lepszy, ale nie narzekam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaciekawiłeś mnie@kamil79123 :D mógłbyś podrzucić Twoje tweaki ?:D co tam jest ciekawego ?:D 

tak swoją drogą, działa wszystko w  CM12.1  ? czy jakieś rzeczy potrzebują jeszcze poprawek ??:D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ciutniak
    Na mój variant nie działa tylny aparat i latarka, a tak to wszystko jest okej. Co do tweakow - mam taką aplikację z xda, która robi to za mnie. :) w dodatku nie korzystam z syfu od Google.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi