Skocz do zawartości
xezo

Jak sprawnie usunąć roota z LG E460? HR nie pomaga.

Rekomendowane odpowiedzi

xezo
    Napisano (edytowane)

Cześć, witam i o zdrowie pytam. Przyszedłem tutaj o pomoc ponieważ jakoś w grudniu 2015 przez swoją głupotę zainstalowałem wirusa na swoim telefonie (LG E-460 4.1.2 JB) Próbowałem pobrać z internetu jakieś keyboarda premium i zainstalowałem.. niestety ów program wbił się jako główny administrator urządzenia [android user czy coś w tym stylu] i nic nie mogłem włączyć, nie dało się tego usunąć, sam włączał WiFi i instalował //ciach programy, które włączały reklamy na cały ekran.. Ogólnie chyba wiecie jak to działa, takie //ciach męczące. Jako że nie dało się tego odinstalować to zrobiłem tak, że włączyłem tryb awaryjny, odinstalowałem te programy które zostały zainstalowane przy pomocy wirusa i "zatrzymałem" wszystkie te aplikacje i procesy które dotyczyły zainstalowanego wirusa. Telefon strasznie zwolnił.. Oczywiście hard reset nie pomagał. Kolega informatyk amator powiedział, że może mi z tym pomóc, że można urządzenie zrootować.. No cóż nie byłem zwolennikiem roota, ale jednak mnie przekonał. Zrobiliśmy to chyba najprostszym sposobem, podłączyliśmy telefon do komputera i odpaliliśmy King Root'a. Coś zaczęło się pojawiać po japońsku, czy tam chińsku, na telefonie zainstalował się King Root. Chyba nawet nic nie zdążyliśmy kliknąć a urządzenie było już zrootowane, Wtedy mogłem sobie odinstalować wszystkie te programy które zainstalował wirus, żeby telefon działał jak dawniej. Przy okazji usunąłem sobie też denerwujące mnie, aplikacje systemowe, te od Play'a itd.. Aplikacje KingRoot cały czas posiadam w liście aplikacji, lecz nie znajduje się ona w menu. Oraz podczas sprawdzania roota [jakiś randomowym programem z google play] wykazuje że urządzenie nie posiada roota. Teraz jest pytanie. Jeżeli nie robiłem hard reset'u telefonu od tamtego czasu, to czy jest możliwość zrobienia UnRoota? Czyli całkowitego przywrócenia go do poprzedniego stanu ''tzw fabrycznego'' wraz z tymi aplikacjami które były ? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i cierpliwość, jaką poświęciłeś na czytanie moich wypocin. :)

post-411544-0-36165300-1467637772_thumb.png

Edytowane przez Araa
    Proszę zachować kulturę wypowiedzi. Usuwam również prefix. Jest on zbędny i niepotrzebny. Zmieniam nazwę tematu. Proszę pamiętać o poprawnym zakładaniu nowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko
    Napisano (edytowane)

Poza tym. Zapoznaj się z tym http://forum.android.com.pl/topic/238931-wgrywanie-fabrycznego-softu-kdz/
    Instalując soft przez Lg flashtool usuwasz wszystkie ślady po roocie oraz instalujesz soft tzw. "pudełkowy". Wszystkie poprzednie aplikacje itp są kasowane. Oczywiście opcja CSE Flash.

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"LG - TelefonyLG Spirit 4G LTE (H440, H440y, H440n)Pomoc techniczna"

do

"LG - TelefonyLG Optimus L5 II (E460)Pomoc techniczna".

Edytowane przez Araa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Trochę nie ten dział

Żeby przywrócić aplikacje od play trzeba softa wgrać np. Lg flash tool.

Wystarczy wpisać w google "Lg (twój model) firmware list" i znaleźć soft play. Roota też nie powinno być ale dla pewności można hard reset zrobić.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez asasyn1357

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi