Skocz do zawartości
tbwa

TUTORIAL Kiano Elegance 9,7G / Kitkat 4.4.2 (thx2Cytryn) - drenaż (drain) baterii

Rekomendowane odpowiedzi

tbwa

Cześć Ludziska,

Chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem na temat drenażu baterii w moim Kiano.

Po wielu przebojach, aktualizacjach wylądowałem na systemie w wersji 4.4.2 od Cytryna. Wszystko super, ale niestety po naładowaniu bateria działała jak chciała. Raz chodziło pięknie (4-5h, może nawet więcej). Potem nagle po wake-up'ie potężny drain, do 30% w ciągu 10 minut. Pomagał tylko restart tableta. No niech mnie kule biją! A pracuję standardowo: gmail, youtube, opera...

A więc start zabawy:

- Root,

- DisableService,

- Kernel Adiutor,

- GSam Battery Monitor (+Root),

- jakieś tam screen dimmery.

Po wszelkich zabawach próbach, testach, wyłączeniach serwisów, ściemiania ekranów wychodzi ciągle, że 99% wykorzystania baterii bierze ekran. No i tego nie przeskoczę. Drenaż (wg statystyk) powodowany jest przez EKRAN. Ściemnianie ekranu nic praktycznie nie dawało.

Coś mnie naszło, z czasów szkolnych, zazwyczaj Flash player zwalniał komputer. Wyłączyłem flash i... WOW! Drainy zniknęły! Wykres baterii bez drenażu! Polecam sprawdzić.

Pytanie do Was, może ma ktoś pojęcie, co może powodować taki problem? Moje przypuszczenia:

- flash w przeglądarkach może być generowany przez GPU, a może sterowniki do GPU są fatalne i drenują baterię?

- flash jest pierdzielnięty i robi szaleństwo.

- a tak na marginesie; czy pobieranie energii przez GPU jest liczone do działu `Ekran` w statystykach baterii?

Pozdro600

tbwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytryn

Dziwna sprawa, tablet to Elegance 9.7 3G ? Jeśli tak to ja tam dużo nie zmieniłem względem stoka tylko pamięć wewnętrzną rozszerzyłem jeśli dobrze pamiętam.

- flash jest pierdzielnięty i robi szaleństwo

Jeśli nie próbowałeś to spróbuj Dolphin browser i tam przy aktywowaniu flasha program pozwala ściągnać apkę do obsługi flasha, może to zrobi jakąś różnicę.

- a tak na marginesie; czy pobieranie energii przez GPU jest liczone do działu `Ekran` w statystykach baterii?

Wskazania baterii mogą być przekłamane nie sugerowałbym się tym. Trudno powiedzieć czy GPU jest w statystykach baterii Ekranu.

Rozumiem, że tablet przy tym drainu nie wchodził w Deep Sleep, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tbwa

Witaj @@Cytryn,

Mam 9,7G. Z góry dzięki za ROM :) A więc kwestia drainu wystąpiła już na oryginalnym 4.4, więc to nie jest kwestia Twojej wersji.

Wrócę potem flasha i spróbuję popracować na dolphinie. Zobaczymy, czy to coś pomoże.

Drain występuje w ciekawym momencie: podczas gdy tablet jest w deep sleepie, wszystko chodzi idealnie (wytrzymał mi ostatnio 5 dni! Przy czym trochę na nim pracowałem). Ale po wake up'ie nagle zaczyna ciągnąć baterię... zjada, zjada, nie ma końca. Dopóki nie zrobi się restartu, to potrafi nawet 40% zjeść ot tak w kilka minut. Wg statystyk, wszystko przejada ekran.

A może ma to coś wspólnego z tym problemem pokazującej się ikonki baterii z ładowania po włączeniu tabletu. Nie wiem, próbuję jakoś połączyć fakty.

Pozdrawiam,
    Radek

Edytowane przez bartekc00
    Odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytryn

Cóż mogę dodać, że jak nie używasz 3G to miej włączony tryb samolotowy by wyłączyć modem, samo wyłączenie transmisji danych nie działa i występuje drain. Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tbwa

... już testowane. Chyba przetestowałem co mogłem. Stawiam, że albo coś z tym systemem rzeczywiście, albo baterię mam do krzanu.

Tak testuję ten system nadal, zauważyłem, że drainy pojawiaja się po włączeniu przeglądarki, np. na wykop.pl. Zainstalowałem teraz Dolphina (drain występuje), ale przetestuję go teraz z zainstalowanym ad-blockiem.

Czy to możliwe, że np. animacje gif także mogą robić ten problem... eh :) Bardzo to ciekawe hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi